Dev dijital yatırım şirketi BTC’yi öve öve bitiremedi

  Kripto para yatırım firması Galaxy Digital'ın CEO'su Mike Novogratz, kripto para piyasasının son durumunu ve Bitcoin’i değerlendirdi. Çin’in madencilere karşı düşmanca tavrını ve BTC’nin geleceğini yorumlayan Novogratz, övgü dolu ifadeler kullandı…

  Kripto para dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Galaxy Digital'ın CEO'su Mike Novogratz, ekonomi kanalına verdiği röportajla gündeme geldi. Kripto para odaklı finansal hizmet şirketinin yöneticisi, Bitcoin (BTC) geleceğini ve Çin’in madencilere karşı düşmanca tutumunu yorumladı.

  Bitcoin madencilerinin Çin’i terk ederek başka yerlere taşınmasını olumlu bulan Mike Novogratz şunları söyledi: “Açıkçası Çinliler, bu kısa dönemde ellerinde ne varsa Bitcoin‘e gönderdiler. Bazı yerlerde Bitcoin’i yasakladılar, madencilik her yerde yasaklandı. Ve Bitcoin hala burada duruyor. Kurtuldu, hayatta kalmayı başardı. Ayrıca, madencilerin Çin’den çıkmasının da ciddi şekilde olumlu bir gelişme olduğunu düşünüyorum.”

  “BTC Sınavı Başarılı Şekilde Geçti”

  Bu gelişmeleri Bitcoin ve kripto para ekosisteminin geneli için bir sınav olarak gören Galaxy Digital'ın CEO'su sözlerine şu şekilde devam etti: “Bakın bir çöküş yaşadık. Galaxy Kripto Endeksi, tepelerden yüzde 65-70 düşüş yaşadı. Bizim Galaxy olarak bu durum için bir koruma ekibimiz yok, avukat ordumuz yok. Sistem, nasıl çalışması gerekiyorsa öyle çalıştı. Çok dayanıklı bir sistem söz konusu… Bu aslında hem kripto para ekosistemi hem de Bitcoin için çok başarılı şekilde geçmiş bir sınav oldu.”

  “BTC 3 Bin Yıl Daha Bizlerle Olacak”

  Kripto para yatırımcılarını büyük resmi görmeye davet eden Novogratz, kripto paraların en iyi performans gösteren varlıklar olmaya devam ettiğini kaydetti. Ünlü Bitcoin destekçisi BTC’nin geleceği hakkında şunları söyledi: “Altın 3 bin yıldır hayatımızda var ve Bitcoin de başarılı şekilde artık dijital altın pozisyonunu almış durumda… Bence önümüzdeki 3 bin senede de Bitcoin bizlerle olacak. Çok iyi bir şekilde tasarlanmış bir değer saklama aracından bahsediyoruz.”

  Lider altcoin Ethereum (ETH) için de ayrı bir parantez açan Mike Novogratz, ondan ikinci en büyük kripto şeklinde bahsetti. Ethereum’un birinci kripto para birimi olabilme ihtimali olduğunu da söyleyen CEO, Ethereum’un her zaman en üst seviyelerde olacağına inandığını kaydetti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle