Kriptopara

2022 Enzyme (MLN) Geleceği Ne Olur? 3 Analist Tahmini

  Kripto para devrimi ile değişen finans dünyasının içinde yer almak isteyenler için benzersiz bir proje olmayı başaran Enzyme (MLN), uzun vade hedefleri ile dikkat çekmektedir. 2022 yılı itibariyle devam eden risklere rağmen ivme kazanan MLN, uzmanların da bir süredir radarına yerini almaktadır. Proje geleceğine dair fiyat hedefleri ve proje detaylarına ilişkin merak edilen tüm unsurları sizler için bir araya getirdik. 

  Enzyme (MLN) Coin Geleceği

  Enzyme (MLN), merkeziyetsiz finans (DeFi) etkileşiminin basitleştirilmesini sağlayan çözümleri ve gelecek vizyonu ile bir hayli ses getirmeyi başarmıştır. Zincir üzerinde varlık yönetimi olarak çok daha geniş bir etki alanı yaratması beklenen Enzyme (MLN), varlık yönetimine ilişkin kripto para ve blok zincir çözümleri ile kripto para endüstrisinde birçok yenilikçi çözüm geliştirmiştir. 

  2022 yılında merkeziyetsiz finansa ilişkin ihtiyaç duyulan birçok soruna yanıt veren projelerin sayısının artmasıyla Enzyme Finance gibi projelere olan ilgi de çoğalmıştır. Projenin geleceğine dair beklentiler ve yol haritası ise kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Varlık yönetimi 3.0 ile gelecek 2023, 2024, 2025 ve takip eden 10 yıl içinde etki alanını artırması ve popülerlik kazanması beklenmektedir. 
  • Geleceği şekillendirecek DeFi çözümlerinin her birini bir arada bulundurmaktadır. 
  • Maple Finance, Enzyme yol haritasında dikkat çeken yenilikler arasında bulunmaktadır. Enzyme, Maple Finance ile aynı zamanda kredi vermeyi de destekleyerek geleceğine dair önemli girişimlerine de devam etmektedir. 

  Enzyme (MLN) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  MLN simgesi ile piyasa hareketine devam eden Enzyme, grafik teknik analizlerinde beklentilerin altında kalmaktadır. MLN/USD görünümünde geçtiğimiz 1 yıllık süreçte güzel işleyen fibonacci seviyelerinden ayrılarak daha riskli bir görüntü vermeye başlamıştır. Yaşanan bu riskli hareket ve takip edilen tehlikeli görünüm yatırımcısını tedbirli olmaya davet eder. Gelecek dönem performansına ilişkin net bir grafik yorumu yapmak bu yönüyle oldukça zordur. Yeni belirlenen destek ve direnç noktasında göre, destek seviyesine geri çekilme olması durumunda uygun pozisyona geçilmesi gerekmektedir. 

  Enzyme (MLN) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Enzyme Finance, fonların, DAO hazineleri ve şirketlerin bağlanabileceği, DeFi varlık yönetim sistemidir. Ethereum üzerinde kurulan bu merkezi olmayan varlık yönetim altyapısı, DeFi’de hemen hemen her şeyi oluşturmak için kullanılabilecek alan yaratan bir platformdur. MLN ise platformun yerel yardımcı belirtecidir. 

  Enzyme platformunun genel çalışma şekli, protokol toplayıcısı olarak hareket ederek ve varlık yönetimi deneyimini sorunsuz hale getirerek DeFi etkileşimini basitleştirmeyi hedeflemektedir. Bu yönüyle DeFi işletim sistemi olarak da tanımlanmaktadır.  

  Enzyme (MLN) Kullanım Alanları Nelerdir?

  MLN ikili kullanıma sahiptir. Enzyme simgesi olan MLN, diğer birçok platformda olduğu gibi proje kapsamında gerçekleştirilecek birçok hizmet ve işlem için temel kaynak yaratmaktadır. Buna göre MLN’nin belirlenen ikili kullanımı şu şekilde sıralanabilir:

  • Kullanıcıları tarafından ağa ücret ödemek için ve 
  • Geliştiricilerin Enzyme üzerinde inşa etmelerini teşvik etmek için kullanılır.  

  MLN Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 MLN fiyatı %melon+try% TL. Döviz cinsinden ise %melon+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Enzyme Coin fiyatı 24 saatte %melon+yuzde%.

  MLN fiyatı inişli çıkışlı yapısı ile dalgalı bir fiyat hareketi izlemektedir. Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 270,05 USD değerine ulaşan MLN, takip eden 4 yıllık süre sonrasında ciddi bir değer kaybı ile karşılaşmıştır. 1 dolar seviyesine kadar geriledikten sonra, 2020 yılının ardından gelen yeni sıçramalar sonrasında yeniden fiyatında yükselişler görülmüştür. Kripto paraların fiyatlarında görülen bu tür oynaklıklar nedeniyle yatırımcıların temkinli olması gerekmektedir. MLN fiyatının negatif hareketinden etkilenmemek için yatırım yapacak kişilerin temkinli olması önerilmektedir. 

  Enzyme (MLN) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Enzyme Finance, DeFi hizmetlerinin ilerleyen dönemde daha popüler ve ihtiyaç duyulan bir hale gelmesiyle pozitif bir beklenti yaratmaktadır. Uzmanların ve büyük yatırım gruplarının projeden beklentilerini olumlu olmasında özellikle güçlü destekçilere sahip olması gösterilmektedir. MLN fiyatı 2022 yılının ilk döneminde görülen belirsizliklerden negatif etkilense de gelecek orta ve uzun vadede MLN fiyat beklentisi de proje hedefleri ile paralel olarak olumlu seyretmektedir.  

  Enzyme (MLN) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Enzyme, kullanıcılar için yüksek güvenliği ilke edinmiştir. Enzyme Konseyi’nin teknik uzmanlardan oluşması da bunun bir göstergesi olarak tanımlanmaktadır. Sözleşmeler resmi olarak PWC tarafından denetlenmektedir. Open Zeppelin ile önümüzdeki dönemde bir resmi ve kamu denetiminin de yapılacağı aktarılmıştır. Güçlü DeFi entegrasyonları ve güvenlik altyapısı ile güvenilir bir proje olmasına karşın gelecekte hataların bulunmayacağı garantisini verememektedir.  

  Enzyme (MLN) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Enzyme, Melon Protocol’den yeniden markalanan bir proje olarak başlı başına benzersiz bir yapıda değildir. 2019’dan günümüze kadar ana ağda bulunuyor ve yönetimini merkezden uzaklaştıran ilk DeFi protokolü olarak benzersiz yapısı öne çıkmaktadır. Enzyme, rakiplerinden birçok yönden ayrılsa da projeyi benzersiz kılan başlıca özelliklerden bazıları şunlardır:

  • Enzyme v2, Ocak 2021’de ana ağa başlatıldı ve tasarımının merkezinde modülerlik, genişletilebilirlik ile yeniden benzersiz olarak tasarlanmıştır. 
  • Smart Vault’ları kullanarak topluluk ve bireyler ile DeFi’deki yenilikleri kullanarak yatırım stratejilerinin oluşturulmasını sağlamaktadır. 
  • Kasalar ile ticaret ve diğer kasa işlevlerinin üçüncü taraf adreslere devredilmesini sağlayarak, yatırımlarla ilgili ücretler veya davranışlar gibi politikaların hızlı bir şekilde yapılandırılmasını sağlayabilir. 

  Enzyme (MLN) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Enzyme (MLN) avantajları:

  • DeFi çözümleri sayesinde konumunun iyileştirmektedir. 
  • Zincir üzerinde varlık yönetimi konusunda beklentileri karşılamaktadır. 
  • Varlıkların sahipliğini her zaman elde tutulmasını sağlar. 
  • Şeffaftır. 

  Enzyme (MLN) dezavantajları:

  • MLN fiyatı sert iniş ve çıkışları ile volatilite riski taşımaktadır. 
  • Gelecekte ortaya çıkacak hatalara karşı garanti verememektedir.  

  Enzyme (MLN) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Enzyme (MLN) birçok borsadan temin edilebilmektedir. DeFi entegrasyonu kapsamında UniSwap ve likidite havuzları, KyberSwap, Paraswap, Compound Lending, Aave Lending, Yearn Vaults gibi platformlarda da bulunmaktadır. MLN al – sat işlemleri içinse şu borsaları tercih edebilirsiniz:

  • Binance
  • KuCoin
  • Coinbase Exchange
  • Huobi Global 
  • Kraken
  • OKX

  Enzyme (MLN) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Uzmanların Enzyme hakkında hem projenin gelecek hedeflerinden hem de MLN fiyat hareketinden beklentileri olumludur. MLN hakkında yapılan fiyat tahminleri risk teşkil etse de genel fikir sahibi olmak isteyenler için önemlidir. Analistlerin MLN hakkında fiyat tahminleri kısaca şöyledir: 

  • Digital Coin Price analistlerinden MLN’nin 2022 yılı sonu için hedefi en yüksek 41,25 USD olurken, aynı yıl için 36,72 USD en düşük değer olmuştur. 
  • Price Prediction uzmanları ise MLN beklentisini 2022 hedef yılı için ortalama 29,86 USD olarak belirlemiştir. 5 yıl sonunda ise beklenti 203 USD seviyesine kadar çıkmaktadır 
  • Wallet Investor analistleri ise 1 yıllık teknik analizlerde 2,140 USD seviyesini hedef göstermektedir. 2022 yılında belirlenecek yeni riskler sonrasında 3 ila 5 yıl arasında fiyat hedefini yükseltmesi beklenmektedir. 

  Sonuç 

  Enzyme Finance projesi, gelecekte varlık yönetimi konusunda hemen hemen herkes için önemli bir konumda olması beklenmektedir. DeFi çözümleri ve gelişmiş varlık yönetim işlemleri ile etki alanını genişletmektedir. Enzyme (MLN) hakkında beklentilerini olumlu yönde revize eden birçok uzman Enzyme geleceğinden umutludur.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle