Ünlü analist XRP’den yeni ATH bekliyor!

  Aralık 2020’den bu yana ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açmış olduğu dava ile başı dertte olan Ripple’ın XRP’si, piyasada toplu şekilde görülen ralli hareketliliğine dahil oldu. Yıllardır XRP’den yeni bir rekor bekleyen XRP yatırımcılarına, ünlü analist umut dolu açıklamalarla seslendi.

  Kripto para piyasaları 16 Aralık 2020’de Bitcoin’in (BTC), 2017’den beri beklenen 20 bin dolar barajını aşmasıyla birlikte müthiş bir ralliye başladı. Bitcoin gün geçtikçe rekor yeniledi, genel tabloda piyasalar da BTC’ye paralel yönde tepki verdi. Neredeyse tüm kripto para birimlerinin yeni rekorlarına koştuğu süreçte XRP daha geri kaldı. Zira ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 22 Aralık 2020’de, Ripple’a yönelik bir dava açtı. Bu davanın etkisiyle birçok kripto para borsası XRP’yi listelemeyi durdurdu ve XRP piyasanın tersine hareket ederek ciddi düşüşler yaşadı.

  SEC Davası XRP’yi Frenledi

  SEC ile Ripple arasındaki dava sonlanmış değil. Ancak davadaki duruşmalarda Ripple lehine daha fazla karar çıktı ve bu da davanın gidişatı hakkında XRP yatırımcılarına umut veren bir gelişme oldu. Bununla birlikte XRP, piyasada daha sonra görülen birçok ralliye dahil olarak yeniden güçlenmeye başladı. Buna rağmen XRP, yıllar önce gördüğü 3 dolar seviyesinin üstüne hala yaklaşabilmiş değil. Yani XRP yatırımcıları XRP’den yıllardır yeni bir ATH bekliyor. XRP’nin bunu başarıp başaramayacağının ise davanın nihai sonucuna bağlı olduğu düşünülüyor.

  Ben Armstrong’un Açıklamaları

  XRP ile ilgili beklentiler kendini göstermeye devam ederken ünlü analist Ben Armstrong, XRP yatırımcılarını umutlandıracak tahminlerini paylaştı. BitBoy Crypto’da konuşan Armstrong, XRP’den büyük bir patlama ve yeni bir ATH beklediğini ifade etti. XRP ile ilgili olarak dava gelişmelerini ele alan Armstrong, konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Davadaki detaylar çoğu kişi tarafından iyi anlaşılamıyor. Daha açıklayıcı duyurulardan mahrum kalan insanlar detaylar hakkında bilgi sahibi olamıyor. Şu anki fiyat, olması gereken seviyenin çok daha altında.”

  Armstrong’un Haklı Çıkması İçin XRP’nin %430 Artması Lazım

  Armstrong’a göre birçok XRP yatırımcısı, XRP’deki patlamaya hazırlıksız yakalanacak. Nisan ayında XRP transferlerinin çok ciddi ölçüde arttığına dikkat çeken Armstrong, Ripple’ın sınır ötesi anlaşmalarını sürdürdüğünü ve bunun XRP fiyatına “mutlaka” etki edeceğini iddia etti. Armstrong’a göre XRP 3,38 dolar seviyesinin üzerine çıkacak. Bu da Armstrong’un haklı çıkması için XRP’nin en az %430 oranında yükselmesi gerektiği anlamına geliyor.

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle