Kripto Para

BTC ve ETH madenciliğinde rekor sonuçlar açıklandı!

  Kripto para madenciliği alanında en büyük şirketlerden biri olan HIVE Blockchain, Ağustos ayı rakamlarını açıkladı. Şirketin yayınladığı rapora göre HIVE, günlük Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) üretimlerinde rekor kırdı. HIVE Blockchain’in BTC ve ETH madenciliğinden günlük kazancı 350 bin doları buldu!

  Kripto para piyasasında gittikçe yaklaşan Merge güncellemesinin heyecanı yaşanırken, madencilik alanında yeni rekorlar kırıldı. Kripto para madenciliğinde en büyük şirketlerden biri olan HIVE Blockchain, Ağustos ayı rakamlarını açıkladı. Şirket raporlarına göre HIVE, günde 9,4 Bitcoin (BTC) ve 97 Ethereum (ETH) üretimi ile günlük 350 bin dolardan fazla kazanç sağladı. Öte yandan HIVE, Ethereum ağındaki Merge güncellemesinden önce GPU cihazların Ethereum madenciliğinden, diğer kripto paraların madenciliğine geçiş yapacağını da duyurdu.

  HIVE Rekor Rakamları Açıkladı

  Teknoloji şirketlerinin halka arz olduğu Nasdaq borsasında listelenen HIVE Blockchain Technologies Ltd. şirketi, Ağustos ayına ilişkin rakamları açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada “Ağustos ayı rakamlarımızı açıklamaktan mutluluk duyuyoruz” ifadelerine yer verildi ve açıklamada bu ifadelerle, rakamların ne kadar iyi olduğuna da vurgu yapıldı. Vancıuver merkezli dev şirket, şu anda elinde toplamda 3 bin 258 adet Bitcoin ve 5 bin 100 adet de Ethereum olduğunu duyurdu. Ayrıca raporlara göre HIVE, sadece Ağustos ayında 290 Bitcoin ve 3.010 adet Ethereum çıkardı.

  “ETH Madenciliği Daha Çok Gelir Sağladı”

  Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre HIVE Blockchain, Ağustos ayında günlük ortalama 9,4 Bitcoin (raporlar açıklandığında yaklaşık 187 bin 500 dolar) ve 97 Ethereum (rakamlar açıklandığında yaklaşık 161 bin 500 dolar) üretti. Şirket aynı zamanda BTC ve ETH madenciliğini de kendi üretim ve gelirleri bakımından kıyaslayarak “HIVE Ethereum madencilik operasyonları, megawatt başına göre kıyaslandığında Bitcoin madenciliğinden 3-4 kat daha fazla gelir sağladı” açıklamasını yaptı.

  “Yeşil Enerji Kullandık Ama Kimse Bize Ödül Vermedi”

  HIVE, yaptığı açıklamada aynı zamanda bir de sitemde bulundu. Açıklamada, şirketin operasyonlarının diğer şirketlerin operasyonlarına göre çok daha başarılı olduğuna ancak buna rağmen kimsenin bu başarının karşılığını vermediğine vurgu yapıldı. Söz konusu açıklamada şu ifadeler yer aldı:

  “Sonuç olarak kimse bize aylık bazda exahash başına en etkin madencilik şirketi olduğumuz için ödül vermedi. Üstelik bu durum 2022’nin başından bu yana bu şekilde ilerliyor. Buna ek olarak yine, halka arz olmuş ilk madencilik şirketi olarak bugüne kadar yeşil enerji kullandığımız için de kimse bize ödül vermedi.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle