BTC'de son alım fırsatı mı? Analist kritik seviyeyi açıkladı

  Popüler kripto para analisti Jason Pizzino, Bitcoin (BTC) fiyatı hakkında yeni tahminlerde bulundu. Deneyimli analistin işaret ettiği kritik seviye BTC’nin geleceği açısından büyük önem taşıyor.

  En büyük kripto para birimi BTC fiyatında yükseliş sinyalleri takip ediliyor. Yaklaşık 2 haftadır süren düzeltmenin sona erip ermediğini merak eden yatırımcılar uzmanların analizlerine odaklandı. Kripto para topluluğunda tanınmış isimlerden biri olan Jason Pizzino’dan BTC analizi geldi.

  Pizzino, BTC’nin direnç seviyesini aşması halinde büyük bir sıçrama yapabileceği iddiasıyla yatırımcıları umutlandırdı. Ancak kritik seviyelerin fiyatlandığı bu dönemde boğalar güç kazanamazsa yeniden düşüş riski görülüyor. Pizzino son açıklamasında BTC’nin 49 bin dolarlık kısa vadeli zirve seviyesinin artık destek noktasına dönüşmesi gerektiğini vurguladı.

  BTC 40 Bin Dolar Seviyesinin Altına Düşmemeli

  Deneyimli kripto para analisti Jason Pizzino, BTC analizinde 40 bin dolarlık seviyeye dikkat çekti. Eğer BTC bu seviyeyi aştıktan sonra (Şu anda bu seviyenin üzerinde fiyatlanıyor) geri çekilme yaşarsa, bu durum daha büyük bir düşüşü tetikleyebilir. Analiste göre ikinci bir satış baskısı gelmesi durumunda BTC 30 bin dolarlı seviyelere kadar gerileyebilir.

  Kripto para yatırımcıları, BTC fiyatındaki bir sonraki hamlenin ne olacağını merak ederken ünlü analistten dikkat çeken açıklamalar geldi. BTC mevcut döngüde daha önce yaşanan düzeltmelerin süresine bağlı olarak Mart ayına kadar yatay hareket etme potansiyeline sahip. Pizzino, geçmiş verilere atıfta bulunarak BTC’nin kısa vadede izleyeceği rotayı analiz etti.

  BTC Halving’e Kadar Yatay Trende Girebilir

  Jason Pizzino, Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen BTC halving olayına kadar yatay trendin devam edebileceği uyarısında bulundu. Profesyonel bir analist olan Jason Pizzino’nun açıklamaları BTC’nin gelecek hareketleri hakkında potansiyel senaryolara dikkat çekiyor. Piyasa gözlemcileri ve yatırımcılar, ünlü analistin son paylaşımındaki uyarılarını dikkate almaya devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle