Kripto Para

BTC yatırımcılarının bu hafta takip etmesi gerekenler

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yeni haftaya pozitif görünümde başladı. Ancak kripto para uzmanları, yatırımcıların sıradaki hamlelere karşı hazırlık olması için dikkat etmesi gerekenleri açıkladı…

  Bitcoin analistleri, kripto para piyasasında önümüzdeki dönemde etki yaratabilecek faktörleri mercek altına aldı. Birleşik Krallık’ta karantina kurallarının kaldırılması ile birlikte iş dünyasının liderleri arasındaki duyarlılık da olumlu seyretmeye başladı. Koronavirüs ile mücadelede Avrupa ülkelerinde başarılı bir performans gösterilirken aynı şeyleri ABD için söylemek mümkün görünmüyor.

  Kripto para piyasası dışında etkileşimde olduğu borsalar, ABD’deki koronavirüs sürecine ilişkin olarak haftaya genele göre durgun başladı. Karantina uygulamalarının ihtimalinin arttığı Hindistan’da da borsalar düşüş gösterdi. BTC fiyatı ise kritik bir eşikte yer almayı sürdürüyor. Bitcoin geçtiğimiz haftalarda tarihin en büyük haftalık kapanışını tamamlamış oldu.

  Analistlerden Rekor Beklentisi

  Lider kripto para biriminin piyasasını analiz eden kripto para uzmanları, BTC fiyatında rekor artış yaşanabileceği konusunda uyarılarda bulunuyor. Bitcoin’in büyük alım ve satım seviyeleri arasında sıkışıp kalması, fiyat konsolidasyonun son evrelerinin işareti olarak görülüyor. Yaklaşık 2 aydır konsolide olan BTC fiyatında yükseliş beklentisi her geçen gün giderek artıyor.

  Coinbase kripto para borsasının halka arz işlemlerinin başlamasının BTC fiyatında beklenen tetiklemeyi başlatabileceği vurgusu yapılıyor. Kripto para piyasasının ünlü analistlerinden Byzantine General, bu seviyelerde BTC düşüşü için hiçbir sebep olmadığını söyledi. Bitcoin’in mevcut boğa döngüsünde pik noktasına hala yaklaşılmadığı analistlerin ortak görüşlerinden biri haline geldi.

  Coinbase Borsasından Çıkışlar Sürüyor

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği zincir üstü izleme kaynağı Glassnode, yeni raporunda önemli detaylara dikkat çekti. Glassnode verilerine göre kripto para piyasasının en popüler borsalarından biri olan Coinbase borsasından 750 milyon dolar çekildi. Bu büyük bir BTC alımı yapıldığının göstergesi olarak nitelendirildi. Kurumsal yatırımcıların BTC satın alımına devam etmesi, fiyatta yükseliş beklentisini arttırıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle