Gitcoin (GTC) Token Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda dijital ürün ve proje inşa etmeyi sevenlerin yakın takibindeki GTC Token hakkında bilgileri sunacağız. GTC Token nedir, nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, geleceğinde neler olabilir, projesindeki amaç ne gibi sorulara yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Gitcoin (GTC) Token Nedir?

  Gitcoin (GTC) Token, açık kaynaklı ve merkeziyetsiz projeleri maddi açıdan destekleyebilmeye olanak sunan Gitcoin platformunun kripto para birimidir. Gitcoin ağı Web 2’den Web3’e geçişi destekleyen projeleri sunup, yatırımcılarında bu projelere GTC Coin ile destek verebilmelerini sağlayan blockchain projesidir. Toplanan fonların yönetimi ise Gitcoin DAO üzerinden GTC Coin sahiplerince yapılır. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Gitcoin (GTC) Token projesinin amacı dijital ve kurumsal malları üreten kişilerden geniş bir topluluk kurmaktır. Proje bu topluluğun ürettiği yeni projeleri diğer kullanıcılara sunmayı ve üreticilere gelir elde etme şansını vermeyi amaçlar. Gitcoin ve Gitcoin DAO üzerinden açık kaynaklı dijital mal üretimi yapanlar, projelerinin beğenilmesi halinde kendilerine fon sağlayabilir yeni tokenlar kazanabilirler. Ağda sunulan ve endüstri liderlerince verilen tüyolardan ve eğitimlerden yararlanabilirler. Proje hakkında daha detaylı bilgi edinmek için https://gitcoin.co/about adresinden Whitepaper’a ulaşabilirsiniz.

  GTC Token Yorum

  GTC Coin hakkında yapılan yorumlarda bu projenin 5 farklı aşamasına değiniliyor. Yatırımcılar Gitcoin topluluğu olarak, geliştirme üzerinden kazanma, öğrenme alanından Blockchain hakkında daha iyi bilgi alma avantajlarını elde edebildiklerini belirtmişler. Diğer yandan anlamlı açık kaynak projelerini destekleyerek kazanmak, Web 3 üzerindeki en iyi geliştiriciler ile tanışmak, açık ağdaki kararlara yön vermek için işlem yapabildiklerini açıklıyorlar.

  Gitcoin Token Geleceği

  GTC Token geleceği, analistler tarafından geleceği parlak coinlerden biri olarak görülüyor. Çünkü bu proje amacı teknolojik gelişme ve Blockchain’i en iyi noktaya taşıma hedefi olan bir topluluğu oluşturuyor. Analistlere göre GTC Token, 2021 senesi içinde pek çok farklı noktada değer kazanımına gidebilir. Analistler, GTC Token’ın 2021 yılı Ağustos ayı içinde 9.50 dolar ile 10 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini belirttiler. 2021 sene sonunda ise değer kazanımının gündemde olabileceğini düşünüyorlar.

  Gitcoin (GTC) Token Nasıl Alınır?

  Gitcoin (GTC) Token almak için yapılacaklar şunlardır:

  • 1. Adım: Kripto paraları edinmek için onların işlem listesinde oldukları borsalardan işlem yapmak gerekir. Bu yüzden GTC Token’ın işlemde olduğu Binance, Coinbase Exchange, Uniswap borsalarından seçilene erişim sağlanmalıdır.
  • 2. Adım: Tercih edilen borsanın hesap oluşturma menüsüne giriş yapılarak gelen kimlik tanımlama aşamaları eksiksiz tamamlanarak hesap açılmalıdır. 
  • 3. Adım: Açılan hesaba borsanın para yatırma işlem menüsünden tercih edilen bir para yatırma yöntemi kullanılarak, para transferi sağlanır.
  • 4. Adım: Bakiyenin oluşması ardından “kripto al“ sekmesinden yararlanılarak, GTC Token paritesinin görüleceği satın alma işlem sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: Bu bölümde görüntülenen o andaki fiyattan veya daha uygun fiyat tanımlaması üzerinden GTC Token alım emri verilir.
  • 6. Adım: Satın alınan tokenlar hesabın sanal cüzdanında veya daha güvenli koşullar sunan donanım cüzdanda saklanabilir. 

  Tüm adımların eksiksiz ve doğru atılması ile satın alma tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Gitcoin (GTC) Token avantajları:

  • Yaratıcı Projelere Yatırımla Kazanma: GTC Token sahipleri Gitcoin ağında yer alan inşaatçıların yarattıkları yeni projelere fon sağlayabilirler. Eğer proje başarılı olursa onlarda yeni tokenlar kazanırlar. 
  • Hız ve Düşük Masraf: GTC Token ile kripto para cüzdanları arasında transfer yapılabilir, takasa girilebilir. Her iki işlemde onaylar seri alınırken düşük masraf ödeme imkanı bulunur. 
  • Protokol Oluşturma: GTC Token sahipleri, Gitcoin ekosisteminde kurumsal dijital ürünler, yaratıcı protokoller inşa etmek için çeşitli uygulama ve eğitimlerden yararlanabilme şansına sahiplerdir. 

  Dezavantajları Ne?

  Gitcoin (GTC) Token dezavantajları:

  • Proje Başarısında Belirsizlik: GTC Token sahipleri token kazanmak için Gitcoin ağındaki yeni bir projenin fon sağlayıcısı olabilirler. Ancak dijital proje beklenen ilgiyi almazsa kazancı sağlamak güçleşir. 
  • Saldırı Riski: GTC Coin her kripto para birimi gibi çevrimiçi cüzdanlarda saklanırken ağda bir saldırı oluşması halinde risk altına girebilirler. Bu durumun yaşanması zor olsa da donanım cüzdanda token saklamak riski ortadan kaldırır. 

  Sonuç

  GTC Token, özellikle uygulama geliştiricileri tarafından takip edilen bir kripto paradır. Kurumsal alanda kullanılabilen dijital ürünleri yaratmak ve satışa sunmak için Gitcoin ağında işlem yapılabilir. Analistler GTC Token’ın 2021 yılı içinde değerlenebileceğini ve bu senaryoda yatırımcılara kar sunabileceğini tahmin ediyorlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle