Kriptopara

3 Automata (ATA) Coin Geleceği, 3 Uzman Tahmini

  Automata Network, web 3.0 ile gelen yenilikler için kalıcı çözüm önerileri üretmeyi başarması ile kısa sürede öne çıkmayı başarmıştır. Sunduğu gizlilik çözümü ile önemli bir konuma yerleşen Automata Network, ATA ile piyasalarda da kısa sürede yükseliş eğilimi içine girmiştir. Automata Network projesinin geleceği, ATA fiyatı ve gelecek tahminleri hakkında analistlerin yorumlarını ve merak edilenleri sizler için bir araya getirdik. 

  Automata (ATA) Coin Geleceği

  2022 yılının ilk yarısında itibaren kripto para piyasalarında belirsizlik eğilimi görülmesiyle Automata Network gibi projeler başta olmak üzere tüm benzer projeler negatif eğilim göstermiştir. Ancak Automata Network hakkında uzun vadeli gelecek beklentileri pozitif eğilim taşımaktadır. Projenin gelecek hedeflerinin gerçekleştirilmesi ve öne çıkarılması için roadmap kapsamında belirlenen hedefler dikkat çekicidir. 

  Automata Network (ATA) projesinin 2022 yılı ve sonraki dönemlere ilişkin yol haritası ve gelecek beklentisi ise şöyle özetlenebilir: 

  • Automata tarafından geliştirilen ara katman yazılımı hizmetlerin ilk dalgası ağa dahil edilecektir. Kullanım durumlarının bu sayede gelecek dönemde de artırılması hedeflenmektedir. 
  • Ağ harici doğrulayıcıları ağı büyütmek için Nominated Proof of Stake konsensüsü ile yükseltme başlatması ve ölçeklendirme konusunda da çözüm üretmesi beklenmektedir. 
  • Hesaplama düzlemi ile 2022 yılının ikinci yarısı ve sonrasında da gelişimini sürdürülebilir hale getirmesi hedeflenmektedir. 

  Automata (ATA) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  ATA/USDT görünümünde oluşan trend kırılımı sonrasında bazı uzmanlar alım bölgesi yaratabileceğini aktarmıştır. Uzun süren sessizliğinin ardından gelen bu hamle sonrasında ATA’nın yükseliş eğilimine başlayabileceği aktarılmaktadır. Grafik görünümünde kısa süre önce göstermiş olduğu hareket sonrasında yeni bir beklenti yaratmasının ardından birçok yatırımcının da takip listesine girmiştir. Geleceği ise piyasalarda görülen yüksek risk faktörü nedeniyle çelişkili görünmektedir. 

  Automata (ATA) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Automata Network, web 3.0 için merkeziyetsiz uygulamalar olan dApp’ler için gizlilik ara yazılımı olarak kendini tanımlamaktadır. Birden fazla blok zincirinde dApp’ler için gizlilik ara katman yazılımı sağlayan merkezi olmayan bir hizmet protokolüdür. ATA ise Automata Network projesinin yerel kripto para birimidir. 

  Anonim oylama ve MEV gibi farklı gizlilik kullanım durumlarını, güvenilir yürütme ortamı ile en son şifreleme ve gizliliği koruyan algoritmalardan yararlanarak en aza indirmeyi sağlamaktadır. Bu çalışma mantığı ile etkin bir rol üstlenen gizlilik çözümüdür.  

  Automata (ATA) Kullanım Alanları Nelerdir?

  ATA, Automata Network’ün yerel kripto para birimidir. Bu özelliği onun farklı birçok kullanım durumuna sahip olmasını sağlamıştır. Yönetişim tokenı olarak çalışan ATA, platformda alınan kararlara oy hakkı tanımasıyla bu kararlara katılım için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra ATA için farklı tür kullanım durumları ortaya çıkmıştır. ATA kullanım durumları ise şöyledir:

  • ATA kullanılarak, platform özellikleri ve ağ parametrelerini oluşturulabilir ve bunlara oy verilebilir. 
  • Hesaplama ve depolama madencileri, ilgili işlemleri yaparak ödül kazanabilir. 
  • Protokol ücretleri için kullanılabilir. 
  • Geode açık artırmalarına katılmak için ATA jetonları bağışlanabilir. 

  ATA Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  ATA fiyatı 2,55 USD ile Haziran 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştür. Tavan yaptığı tarihten sonra yaşanan geri çekilme nedeniyle beklentilerin altında kalmıştır. Fiyatında yaşanan dalgalanmalar gelecek dönem beklentilerinde de olumsuz etki yaratmaktadır. Bu etkinin kırılması halinde yatırımcıların ilgisinin yeniden başlaması beklenmektedir. Fiyatında görülen risklere karşı yatırımcıların temkinli olması önerilmektedir. 

  Automata (ATA) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Automata Network, piyasalarda öne çıkan isimler tarafından geliştirilmiştir. Bu sayede projenin gelecek hedefleri de dikkat çekmektedir. Trend kırılımı ile gelen süreç sonrasında anonim yatırımcılar ve uzmanların beklentileri de pozitif eğilim göstermektedir. Öte yandan web3 çözümleri ile gelecek vaat eden ve beklentileri karşılama eğilimi gösteren ATA, proje hedefleriyle de yeniliklerine devam etmesi beklenmektedir.  

  Automata (ATA) Coin Projesi Güvenilir Mi, Alınır Mı?

  Automata Network, daha önce Zilliqa, LongHash ve Singapur Üniversitesi’nde görev yapan ekip üyeleriyle ve araştırmalarla birlikte kurulan bir projedir. 2019 yılında kurulan Automata Network, birçok farklı Web3 etkinliğinde yer alarak güven vermiştir. Yatırımcıları arasında yer alan KR1, Alameda Research, IOSG Ventures gibi güçlü unsurlar ise uzun süredir varlığını devam ettirmesine de katkı sağlamaktadır. Bu yönüyle ve gelecek hedefleri ile Automata Network gelecek vaat eden yapısı ve gizlilik açısında güven vermesiyle de dikkat çekmektedir.  

  Automata (ATA) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Automata Network, gizlilik ara yazılımı önerisi sunması ile ön plana çıkmayı başaran bir proje olarak değerlendirilmektedir. Aynı zamanda projenin benzersiz yanlarının da ortaya çıkmasında bu ilke yer almaktadır. Benzersiz yapıda olmasına ek olarak DeFi için sunduğu çözümler sayesinde de rakiplerinden ayrılmaktadır. 

  Automata Network projesinin öne çıkmasında etkili olan başlıca benzersiz özelliklerden bazıları şöyle özetlenebilir:

  • Gizlilik ara yazılımı önerisi sayesinde DeFi ve Web3 için go – to gizlilik hizmeti olarak tanımlanmıştır. 
  • Pazarda bir eksiklik olan, mevcut blok zinciri altyapısıyla sezgisel ve sorunsuz bir şekilde bütünleşen gizlilik odaklı çözümler sunmayı hedeflemektedir. 
  • Conveyor, Automata Network’ün zincirinden bağımsız ve UniSwap gibi DEX’lerle sorunsuz çalışan MEV minimizasyon çözümü sunar. 

  Automata (ATA) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Automata Network (ATA) avantajları:

  • Katılımcıların blok zinciri yönetiminde kimliklerini veya tercihlerini açıklmadan oy kullanmaları için zicncir dışı bir çözüm üretmektedir. 
  • Web3’teki dApp’ler için bir gizlilik ara yazılımıdır. 
  • MEV minimizasyonuna sahiptir. 

  Automata Network (ATA) dezavantajları:

  • ATA fiyatı yaşadığı sert düşüşler nedeniyle kayıp riski barındırmaktadır. 
  • Piyasa belirsizliklerinden olumsuz yönde etkilenmektedir. 

  Automata (ATA) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  ATA, piyasa değeri en yüksek başlıca kripto para ve dijital varlık borsalarında listelenmektedir. Al – sat işlemleri için bu borsalardan USDT, BNB, BTC, BUSD gibi çiftler ile işlem yapılabilmektedir. ATA listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance
  • Gate.io 
  • KuCoin 

  Automata (ATA) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  ATA fiyatı hakkında analistlerin 2022 yılı ve sonrası için görüşleri revize edilmiştir. Uzmanların bu tahminleri genel kanı oluşturduğu için yatırım tavsiyesi içermez. 3 uzmanın ATA geleceği, ATA fiyat hedefi ve tahminleri ise şöyle özetlenebilir:

  • Digital Coin Price analistlerinin 2022 yılı beklentisi 0,25 USD olmuştur. Gelecek 2023, 2024 yılı hedefi ise 0,28 – 0,30 USD bandında kalmıştır. 
  • Wallet Investor uzmanları 1 yıllık fiyat hedefini 0,0172 USD seviyesine indirerek kısa vade için riskli bir yatırım aracı olduğuna işaret etmektedir. 
  • Price Prediction analistleri ise platformda 2022 yılı için 0,19 USD, gelecek 5 yılın sonunda 1,28 ve 10 yıl içinde ise fiyatını 5,25 USD seviyesinde görmüştür. 

  Sonuç 

  Automata Network genel hatları ile Web 3 için önemli gizlilik çözümleri üreten bir proje olarak değerlendirilebilir. Geliştirici ekibine olan güven ise proje sürdürülebilirliğine işaret etmektedir. Ancak ATA simgesi ile piyasalarda riskli bir yapıda olması dikkat çekicidir. Riskler göz önüne alınarak portföylere eklenebilir. Proje hedefleri gerçekleşmesi ile yükseliş trendinin de başlaması beklenmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle