Ethereum için sıradaki hedef 2.500 dolar mı?

  Tesla CEO’su Elon Musk’ın açıklamasının ardından yükselen Bitcoin fiyatı, peşinden popüler altcoinleri de taşımayı başardı. Ethereum fiyatında yeni yükseliş yolu açılırken, popüler analistler 2 bin 500 dolar hedefine kilitlendi…

  Kripto para dünyasının önde gelen Ethereum ağının yerel tokeni Ether (ETH) fiyatındaki yükseliş hareketleri yatırımcısını sevindiriyor. Geçtiğimiz gün Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX şirketinin BTC tuttuğunu açıklamasının ardından kripto para piyasasında yükseliş trendi başladı. 

  Öte yandan Tesla şirketinin elektrikli arabaları için BTC ile ödeme almaya devam edeceği ihtimali, piyasalara olumlu yansıdı. BTC/USD paritesindeki yükseliş altcoin piyasasını da pozitif yönde etkiledi. En büyük kripto para birimine eşlik eden lider altcoin Ethereum fiyatı da benzer şekilde yükseldi.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  BTC Yükseliyor, ETH Takip Ediyor

  Haftanın en düşük seviyesi olan 1.720 dolar seviyesinden 2 bin dolarak kadar tırmanan ETH fiyatı yatırımcısını sevindirdi. ETH fiyatında yüzde 18.2 civarında bir yükseliş olması, yatırımcıların uzun zamandır beklediği yükseliş hareketlerinin habercisi olarak tanımlandı. 

  Finansal hizmetler şirketi Bitpanda'nın ürün sorumlusu Lukas Enzersdorfer-Konrad, Ethereum’un önümüzdeki günlerde BTC’deki yükselişi takip edeceğini söyledi. Bitcoin’in destek seviyesine ulaşması halinde Ethereum fiyatının da onu takip edeceğini savunan ünlü ismin açıklamaları büyük ilgi gördü. 

  Geleneksel Modele Göre Hedef 2.500 Dolar

  ETH fiyatında uzun zamandan beri beklenen sıçrama, Ether’in aşağı yönlü hareketini frenlemekle kalmayıp destek seviyesinin çalışmasını sağladı. Rekt Capital ismiyle bilinen bağımsız piyasa analisti, haftalık ETH/USD grafiği üzerinden kripto para biriminin geleceğini yorumladı. Deneyimli analist, fiyat tabanını endişe verici bir şekilde azalan kama modeliyle birleştirerek, “ETH turuncu bölgeden toparlandığından beri yüzde 16 arttı.” dedi. 

  Tecrübeli analist ETH fiyatında hedefin 2 bin 500 dolar seviyesinde olduğunu şu şekilde açıkladı: “ETH, hafta sonuna kadar modelin dip çizgisini destek olarak tuttuğu sürece, bu haftanın başlarında kısa süreliğine kaybettiği fiyatı geri kazanacaktır. Modelin üst ve alt trend çizgisi arasındaki maksimum mesafe 850 dolar civarında. Bu nedenle geleneksel modele göre, üst trend çizgisinin üzerinde bir kırılım ETH fiyatını en az 2 bin 500 dolara taşıyabilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle