Kripto Para

El Salvador’a 6 milyar dolarlık BTC yatırımı geliyor!

  Bitcoin’in ilk yasal para birimi olarak kabul eden El Salvador yatırım alıyor! Eski El Salvador Ulusal Meclisi üyesi Milena Mayorga tarafından verilen müjdeye göre El Salvador’a 6 milyar dolarlık BTC yatırımı yapılmak isteniyor.

  Bitcoin (BTC) benimsenmesi için dönüm noktasını oluşturan ve 69 bin dolarlık zirve yolculuğunun önemli destekçileri arasında gösterilebilen El Salvador için ektiğini biçme zamanı geldi! Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden ve ülke rezervleri içinde BTC’ye yer eren El Salvador’a tam 6 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı geliyor.

  Eski Ulusal Meclis Üyesi Duyurdu

  Twitter üzerinden paylaşımda bulunan eski El Salvador Ulusal Meclisi Üyesi Milena Mayorga, El Salvador’a tam 6 milyar dolarlık yatırım geleceğini iddia etti. Resmi twitter hesabından paylaşımda bulunan Mayorga iddiasına göre Invest Saudi ile görüşen Mayorga, şirketin El Salvador’a yatırım yapmak istediğini vurguladı.

  Ayrıca Bank of The Future için de önemli bir detaya yer veren Mayorga açıklamasında, “Bu hafta Invest Saudi ile görüştüm, El Salvador’a yatırım yapmak istiyorlar ve bana ülkedeki sosyal projeksiyonumu en büyük beş projeye destek vermem için ulaştılar. Ayrıca Bank of The Future, ülkeye 6 milyar dolarlık BTC getirmek ve depolamak istiyor.” ifadelerine yer verdi.

  Depolanacak BTC El Salvador İçin Büyük Prestij!

  Eski meclis üyesinin belirttiği 6 milyar dolar tutarındaki Bitcoin rezervi için depolanması için El Salvador’un tercih edilmesi büyük bir olay! Mayorga’nın iddia ettiği gibi Bank of The Future, bu rezervleri El Salvador’da tutmayı tercih ederek pek çok yatırımcıya bu tercih güven verecek. Bitcoin üssü olma yolunda ilerleyen El Salvador için yaşanacak bu iki gelişme bile ne kadar mesafe kat edildiğini göstermesi açısından büyük önem kazanıyor.

  El Salvador BTC Tahvili Çıkarma Çalışmalarına Devam Ediyor!

  Öte yandan IMF ile kredi pazarlıklarını sürdürürken bile IMF’nin önerisinin aksine El Salvador, Bitcoin’e daha fazla ısınıyor. Tam 1 milyar dolarlık Bitcoin tahvili çıkarmak için çalışmaları yürüten ülke, bu yolla Bitcoin rezervlerini artırarak finansman sıkıntısını gidermeye çalışacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle