Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 19 Nisan 2021

  Kripto para piyasasındaki sert düşüşün akabinde Bitcoin (BTC) ve önde gelen altcoin projelerinde toparlanma hareketleri görüldü. Hızlı toparlanan kripto paralar yatırımcısını sevindirirken, kripto para basınında da çok sayıda haber yer aldı.

  19 Nisan Pazartesi günü itibarıyla BTC ve altcoin gelişmelerini takip etmek için özel haberimize göz atabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri 

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında yüzde 14’e yaklaşan kaybın ardından hızlı toparlama görüldü. Sert düşüş yaşayan coin piyasasında yatırımcının yüzü gülmeye başladı. Kısa sürede kayıplarını geri kazanmaya başlayan BTC fiyatında yükseliş trendinin ne kadar süre daha devam edeceği merak konusu oldu. 

  Kripto para dünyasının tanınmış isimlerinden Ray Dalio, Bitcoin olsa bile tek bir varlığa çok fazla yatırımın makul olmadığını söyleyerek yatırımcıları uyardı. Ünlü isim ayrıca Bitcoin’in ülkeler tarafından yasaklanabileceğini söyledi. Bitcoin verilerini inceleyen analistler BTC fonlama oranı verilerinde son 7 ayın en düşük seviyesine gerileme yaşandığını aktardı. Analist Lex Moskovski, bu durumu kripto para piyasasına korkunun geri döndüğünü gösteren bir işaret olarak yorumluyor. 

  Çin Merkez Bankası’nın Başkan Yardımcısı Li Bo, Bitcoin gibi kripto paraların alternatif varlık veya yatırım aracı olarak görülmesi gerektiğini vurguladı. Altcoin piyasasında ise usta analistler öne çıkan altcoin projelerini paylaştı. Kripto stratejisti Nicholas Merten, Litecoin (LTC) fiyatında ciddi bir patlama yaşanacağını ifade etti. Euro Pacific Capital CEO’su ve altın savunucusu Peter Schiff, son dönemde hızlı yükselen DOGE hakkında övgü dolu ifadeler kullandı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  19 Nisan Pazartesi günü itibarıyla kripto para piyasasında genel anlamda yükseliş sinyalleri görülmesi yatırımcıların yüzünü güldürdü. Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında yüzde 2.41 oranında değer artışı dikkat çekti. 

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatı 56 bin 470 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Altcoinlerde de sert düzeltme hareketinin toparlaması hızlı oldu. ETH fiyatında yüzde 4.23 oranında yükseliş görüldü. Gün içinde en çok kazandıran altcoinler ise Binance Coin (BNB) ve Dogecoin (DOGE) oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle