Kripto Para

Beyzbol maçı için DOGE ile bilet satışı başladı

  ABD Ulusal Beyzbol Ligi (Major League Beysball-MLB) takımlarından Oakland Athletics, Toronto Blue Jays ile yapacağı maç için Dogecoin (DOGE) ile bilet satışına başladı. Oakland Athletics kulübünün başkanı Dave Kaval, MLB tarihinde bunun bir ilk olduğunu söyledi.

  Son ayların en popüler kripto para birimlerinden biri olan Dogecoin (DOGE) sınırlarını aşmaya devam ediyor. 2013 yılında DOGE sadece şaka olsun diye piyasa sürüldü. DOGE’un geliştiricileri dahi ondan hiçbir şey beklemiyordu. Ancak DOGE 2021 yılında hem hiç beklenmedik fiyatlara ulaştı hem de birçok platformda ödeme aracı olarak kullanılmaya başlandı. Son günlerde birçok örneğinin görüldüğü DOGE ile ürün ya da hizmet satışına, bu kez ABD’den bir beyzbol takımı dahil oldu.

  DOGE İle Satışlarda Yaklaşık Yüzde 50 İndirim Mevcut

  ABD Ulusal Beyzbol Ligi (MLB) takımlarından Oakland Athletics takımı, Toronto Blue Jays ile yapacağı maç için Dogecoin ile bilet satışına başladı. Kulüp başkanı Dave Kaval, bunun MBL tarihinde bir ilk olduğunu söyledi. Kulüp, 3-6 Mayıs tarihleri arasında geçerli olmak üzere sahaya yakın yerlerdeki iki kişilik koltukların biletlerini 100 DOGE karşılığında satmaya başladı. Normalde söz konusu koltukların biletleri 80 dolara satılıyor. DOGE fiyatının 0,43 dolar seviyelerinde olduğu düşünüldüğünde, biletlerde yaklaşık %50’lik de bir indirim yapılmış oluyor.

  Kulübün resmi Twitter hesabından konuya ilişkin bir de paylaşım yapıldı. Paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

  “Blue Jays şehre gelirken beyzbol sahasında bize katılın! Plaza Infield’daki iki koltuklu bölmeler, seri boyunca 100 Dogecoin karşılığında satılacaktır.

  Dallas Mavericks’ten Sonra Athletics Oakland

  Athletics Oakland DOGE ile bilet satışına, NBA takımlarından Dallas Mavericks’in DOGE ile bilet ve ürün satışı gerçekleştirmesinden sonra başladı. Dallas Mavericks’in başkanı ve milyarder yatırımcı Mark Cuban, 16 Nisan tarihinde DOGE ile 122 bin dolarlık ürün satıldığını açıklamıştı. Ayrıca Cuban, yaptığı açıklamasında Mart-Nisan dönemlerinde ürün satışlarında %550’lik artış yaşandığını duyurmuştu.

  Öte yandan Athletics Oakland DOGE ile bilet satışından önce, sezon başında bir de 1 Bitcoin (BTC) karşılığında, tüm sezon için geçerli 6 kişilik özel bir süit paketi de sunmuştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle