Kriptopara

ADA Coin Geleceği ve Yorumları

  Cardano diğer adıyla ADA Coin geleceği hakkında analistlerden pozitif yorumlar gelirken, bu altcoin biriminin hem güncelleme detayları hem fiyat hareketleri ele alınarak geleceği hakkında bilgilerin sunulması daha sağlıklı sonuçlar verir. 

  Alım satımı yapılan borsalarda güncel olarak 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd%  Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano hacmi 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Bu yazımızda geleceği parlak görülen ADA Coin’in fiyat yorumunu, fiyat artış tahminlerinin sebebini ve kripto para borsası listelerindeki geleceğini ele alarak, detaylı bilgileri sizlere sunuyoruz. 

  ADA Coin Geleceği ve Yorum

  ADA Coin diğer bir ifade ile Cardano, piyasaya ilk çıkışında ise hızlı bir giriş gerçekleştirmiştir. Kripto para biriminin ekibi, onun geliştirilmesi için ise ICO süresinde 63 milyon dolar üzerinde para toplamıştır.

  Analistler 2017 senesinde ADA Coin için bir fiyat yükselişi tahmini gerçekleştirmişlerdir. Bu tahmin ardından ise beklenen yaşanıp, ADA Coin %142,4’lük dikkat çekici bir fiyat artışını sahneye getirerek, piyasa değerini 3,5 milyar dolara çıkarmıştır. Ocak 2018’de ise kripto para biriminin fiyatı 1.162 dolar değerine yükselerek, piyasa değerini 33 milyar dolar seviyesine çekmiştir. Fiyat değerleri LTC ve BTC kadar çarpıcı rakamlarda olmasa dahi altcoin birimlerinde yükselen ivmesi sebebi ile analistler tarafından geleceği parlak görülen kripto para birimleri arasına girmiştir.

  Pandemide Gerileme Yaşanmıştı

  ADA Coin 2020 yılında ise kripto para piyasasında gerçekleşen genel fiyat düşüşünün etkisine maruz kalmıştır. Aynı dönemde BTC fiyatlarında da pandemi gündemine bağlı olarak düşüş meydana gelmişti. 

  Analistler aynı zamanda, 2020 yılı fiyat düşüşünün 2019 yılında yaşanan konsolidasyonun sonucu olduğunu açıkladılar. Bu dönemde kısa bir boğa koşusuna hazırlanan kripto para birimi 0,04 dolar fiyatı ile yatırımcılarının takibindeydi. Ardından analistlerin toparlanmayı işaret ettiği 2021 başı ardından Mart ayına gelindiğinde 0,04 dolar düzeyinden uzak 1,31 dolarlık fiyatı ile piyasada yer alıyor. Analistler ise Mart ayında ADA Coin için fiyat yükselişinin hakim olacağını belirtiyorlar.

  ADA Coin İçin Neden Fiyat Artışı Yorumu Geldi?

  Analistler ADA Coin için şu anda sunulması planlanan bir Mary güncellemesinin olduğunu belirtiyorlar. Mary güncellemesi sayesinde ise ADA Coin ağında artık Token oluşturma işlemi yapılabilecek. Analistler, bu kapsamda ağ içinde belirli işlemlerin gerçekleştirebilmesi için daha çok ağ kullanıcısının ADA Coin satın alacağını ve taleplerde artış olacağını ifade ettiler. Talep artışlarının ise fiyat değerini yükselmesi bekleniyor.

  Fiyat Artışı Bekleniyor

  Diğer yandan ADA Coin için Mary güncellemesinin daha test aşamasında olduğunun ve token üretiminin destekleneceğinin duyurulması ile birlikte ADA Coin fiyatlarında artış gündeme gelmişti. Şimdi ise 1 Mart 2021 itibari ile Mary güncellemesinin ağda kullanıma sunulacağı hakkında güncel haberler gündemde yer alırken, son 24 saat içinde yükselişe geçen ADA Coin için 2021 yılı ikinci yarısında ise etkili fiyat artışları bekleniyor. Analistler ADA Coin fiyatlarının 2021 yılı içinde 30 dolarlık fiyat değerlerine sahip altcoinler ile eşitleneceğini tahmin ediyorlar. 

  ADA Coin’in Geleceğine Pozitif Katkı Sağlayan Faktörler

  ADA Coin’in gelecekte başarılı bir fiyat çizmesine, hacmini genişletmesine katkı sağlayan faktörlerin arasında stake işlemine iman sunması yer alıyor. Analistler özellikle geleneksel bankacılık sistemlerinden yararlanamayan kişilerin ADA Coin gibi geniş imkan sunan kripto para birimleri ile yatırım yapmayı tercih ettiklerini belirtiyorlar. 

  Çünkü ADA Coin sahibi olan bir yatırımcı ADA Coin cüzdanında belirli bir miktarı yatırım için kullanmama ve kitleme sözünü vererek ek coin kazancı elde ediliyor. Stake etmek olarak adlandırılan bu sistem sayesinde geleneksel finans sisteminde vadeli mevduat hesabı açamayan veya açmayı tercih etmeyenler, faiz kazancını kripto para birimi olarak, kripto para dünyasında elde ederler.

  Oy Verme İmkanı Tanıyor

  İşte bu gelecek vadeden stake modeli sayesinden ADA Coin ve DOT gibi kripto para birimleri artık daha fazla tercih edilir bir hale gelmiştir. Diğer yandan ADA Coin’in hem yerel kripto para birimi olduğu ağda kullanıcılara oy verme imkanını sağlaması hem de kripto para cüzdanları ile kıtalar arası transferinin çok az masraf ile yapılabilmesi açısından geleceği parlak görülen altcoin birimidir. 

  ADA Coin’in Kripto Para Borsaları Listelerindeki Geleceği

  ADA Coin, büyük kripto para borsalarının listelerinde alım-satım ve takas işlemlerine dahil olan bir kripto para birimidir. Diğer yandan Binance gibi çok tercih edilen ve kripto para piyasasında en geniş hacme sahip olan bir borsa tarafından listelenmiştir. Bu kapsamda analistler onun fiyatı eriyerek kaybolan altcoin birimleri arasından yer almayacağını ve bu listelenme ile fiyat başarısının destekleneceğini ifade ederler.

  Son olarak ise Binance ADA Coin’i Binance Earn aracılığı ise kendi ağının stake işlemlerine de dahil etmiştir. Başarılı bir borsanın bu kararı alması için ise kripto para biriminde gelecek görmesi gerekir. ADA Coin bu son hamle ardından Binance üzerinden de stake yapmak isteyenlerin satın aldığı bir altcoin haline gelmiştir.

  Analist Yorumları Pozitif

  Analistler, 2021 yılı Mart güncelleme haberinin gelmesine ve kripto paranın geniş borsa ağında işlem görmesine bağlı olarak, 2021 yılı içinde başarılı fiyat artışını ADA Coin’den bekliyorlar. 

  ADA Coin, Geleceği Parlak Gözükse de Temkinli Olmakta Fayda Var

  Cardano (ADA) hakkında pozitif görüşler hakim olsada kripto para piyasalarının sürekli volatilite etkisinde olduğunu unutulmamalı. Özellikle Bitcoin fiyatından çok etkilenen ADA gibi altcoinlere yatırım yaparken çok iyi bir araştırma yapmak gerekiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle