Analiz şirketi raporu: Vahşi altcoin sezonu geliyor!

  Lider kripto para BTC ve altcoin piyasası son dönemde güçlü bir yükseliş trendine girdi. Zaman zaman sert düzeltmeler yaşasa da popüler kripto para derecelendirme kuruluşu Weiss Crypto Ratings, yeni bir ralliye işaret etti…

  Kripto para analistleri, mevcut durumdaki verilerle yaptıkları araştırmaların, tarihsel modelleri taklit etmeye devam etmesi durumunda büyük bir altcoin boğa koşusu başlayacağını düşünüyor. Sektörün en önde gelen kripto para derecelendirme kuruluşu Weiss Crypto Ratings de bu yönde açıklamalar yaptı. 

  Weiss Crypto Ratings resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Ethereum (ETH) için piyasanın yükseliş trendine başlattığı belirtildi. Altcoin sezonu da altcoin piyasası için belirli aralıklarla gelişen döngülerden biri olarak görüldüğü için, kripto para yatırımcılarını şimdiden heyecanlandırmaya yetti. 

  Dev Altcoin Boğa Rallisi

  Altcoin sezonu, genellikle kripto para piyasasında talebin üstünde bir hareketten önce ortaya çıktığı biliniyor. Kripto para analistleri tarafından da sık sık dile getirilen altcoin boğa rallisinden sonra yatırımcılar hızlı bir şekilde panik moduna geçiyor. Bu durumda da varlıklarını güvence altına almaya ve alternatif varlıklardan kazanç elde etmek isterler. 

  Altcoin boğa rallilerinin başladığı dönemlerde genellikle lider kripto para birimi Bitcoin’den lider altcoin Ethereum’a fon çıkışlarına neden oluyor. İşte bu yüzden zamanla birçok kripto para fonlarında dışa akış meydana geldiği için yatırımcılar altcoin sezonunu merakla bekliyor. 

  Weiss Crypto Ratings Raporu

  Kripto para dünyasının önde gelen derecelendirme kuruluşu Weiss Crypto Ratings tarafından yeni bir model yayınlandı. Analistlere göre başarılı bir şekilde uygulanabilen bu modelde güncel piyasa verileri ile 2017 boğa yükselişindeki veriler karşılaştırılıyor. Weiss Crypto Ratings, uzun bir süredir beklenen altcoin sezonu hakkında heyecanlandıran açıklamalarda bulundu. 

  Dev şirketin resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “Bu altcoin sezonu, 2017’den çok daha vahşi gibi görünüyor. Geleneksel altcoin döngüsü bu sefer doğruysa, o zaman ETH’deki bu harekete yeni başlıyoruz.” Analistler, alternatif kripto paralarda boğa sezonuna geçiş dönemini inceleyebilmek için Weiss tarafından paylaşılan modeli kullanmayı tercih ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle