Kriptopara

BTC Geleceği Ne Olur? 2021 Yorumları

  2021 senesine ilk damgasını 60 bin dolar fiyat değerinin üzerine çıkarak vuran ve popülerliğini sürdüren Bitcoin’in geleceğine dair detayları bu yazımızda konu alacağız. 5 senelik süreç içinde 1 milyon dolarlık hayal fiyat hedefi olan BTC’yi gelecekte nelerin beklediğini ünlü traderların ve analistlerin uzun vadeli yorumlarını kaynak alarak açıklamaya çalışacağız. 

  Analistlerin Bitcoin Yorumları

  Wallet Investor’ın 2021 Bitcoin Yorumu

  Wallet Investor Bitcoin’in 2021 yılı ikinci yarısında BTC’nin 53 bin dolar ile 54 bin dolar bandı arasında hareket edeceğini belirtti. Bu fiyat tahminime göre ise ilk yarıda kayda geçen 56 bin dolarlık fiyatın altında bir değer görülüyor. BTC için asıl değer kazanımının sene sonunda olacağı açıklandı. 

  Bitcoin’in sene sonunda ise, sene içindeki Mayıs ayı fiyatına göre %25 değer kazanımı yaşayacağını ifade edildi. Wallet Investors, Bitcoin’in bu senede liderliğini koruyacağını ve gelecekte bu liderlik koltuğundan ayrılmayacağını belirtiyor. 

  Geleceğe Yönelik BTC Yorumu

  Wallet Investor geleceğe yönelik Bitcoin yorumlarını yaparken ağırlık olarak fiyat tahminlerini ortaya koyuyor. Bu kapsamda verdiği rakamlar şu şöyledir:

  • Wallet Investor, Bitcoin’in 2021 senesi sonunda 56 bin dolar seviyesine en yakın konumda ikinci kez görüleceğini açıkladı.
  • Wallet Investor tarafından, BTC’nin 2022 yılı içinde 66 bin dolar ile 100 bin dolar arasında hareket edeceği belirtildi.
  • Bitcoin’in 2023 senesinde 72 bin dolar ile 550 bin dolar arasında hareket edebileceği belirtildi.
  • 2024 yılına gelindiğinde BTC fiyatının 642 bin dolar seviyesinde şekilleneceği belirtildi.

  Tüm bu tahminler kapsamında BTC’yi liderliğini taçlandıracak çarpıcı bir geleceğin beklediği görülüyor.

  Civic Kurucusu Vinny Lingham’dan 2021 Bitcoin Yorumu

  Civic Kurucusu Vinny Lingham, 2021 senesinde Bitcoin’in 62 bin dolar düzeyini ikinci yarıda göreceğini açıkladı. Bitcoin için senenin ilk yarısında 60 bin dolarlık bir rekor fiyat gündeme gelmişti. Vinny Lingham ise bu fiyatın senenin ikinci yarısında aşılacağını ve tablolarda 62 bin dolar değerinin olacağını düşünüyor. 

  Vinny Lingham BTC Geleceğini Yorumladı!

  Vinny Lingham, Bitcoin için 2021 senesi için yapmış olduğu tahmine ek olarak geleceğe yönelik bir yorum paylaştı. Kripto para dünyasının popüler ismi Bitcoin’in 2030 senesinde 1 milyon dolarlık bir mücevher olacağını belirtiyor. Bunun BTC’nin asıl gelecek hedefi olduğunu ve bu fiyatın tüm ekonomi sistemini değiştirebileceğini vurguluyor.

  Tim Draper 2021 BTC Tahminleri 

  Kripto paralar hakkında yaptığı başarılı tespitler ile dikkat çeken, ilk kripto para yatırımcılarından Tim Draper, BTC’yi ele aldı. Bitcoin’in 2021 senesinin son çeyreğinde 62 bin dolar fiyat değerinin üzerinde olacağını belirtti. Onun blokzincir teknolojisinin en önemli parçası olduğunu belirten Tim Draper, kripto para dünyasını var edenin zaten BTC olduğunu belirtiyor.

  Tim Draper Bitcoin Gelecek Yorumu

  Tim Draper, Bitcoin’in geleceğinin sarsılmaz olduğunu düşünüyor. Yeni altcoinler ne kadar teknolojik olsalar da BTC fiyatlarının yakalamamasının, BTC’yi her dönem ayakta tutacağını ifade etti.

  Tim Draper Bitcoin’in geleceğine baktığında, 2023 senesinde dünya döviz piyasasının %5’ini ele geçirmiş bir varlık gördüğünü söylüyor. BTC’yi ele alınırken arza ilişkin dengelerde değişim olursa bir çökme yaşanabilir düşüncesine odaklanmanın saçma olduğunu dile getiriyor. Draper, fiat paraların hızla Bitcoine dönüştüğünü, o çökerse bütün bu sisteme dair pek çok detayında çökmesi gerektiğini belirtiyor. 

  Bitcoin’in başarısının devam ettireceğini düşünen Draper, onun 2026 senesinde 250 bin dolarlık fiyatı tablolara yansıtabileceğini açıkladı. 

  Tom Lee 2021 Bitcoin Yorumu

  Fundast kurucusu olan ve analizlerine ilişkin sonuçları yatırımcılar ile paylaşan Tom Lee, daha önce BTC fiyatının 4 kat artacağını açıkladı dönemde, nokta atışıyla fiyatı bilmişti. Tom Lee, Bitcoin’in 2021 senesinin yaz döneminde 55 bin dolar ile 64 bin dolar seviyeleri arasında hareket edeceğini belirtti. Onun değer kazanımı yapmadan seneyi kapatmayacağını düşünüyor. Geleceğinin ise her zaman parlak olacağını ifade ediyor. 

  Tone Vays 2021 Bitcoin Yorumu

  Dikkat çeken trader ve analist Tone Vays, Bitcoin’in 2021 yılı içinde değer kazanımı yaşayacağını belirtti. Dünyanın içinde bulunduğu ekonomik durumda artık ekonomistlerin dahi Bitcoin’in altından daha güvenli bir liman olduğunu belirttiklerini vurguladı. Bu yüzden BTC alım talepleri ile 55 bin dolarlık bir fiyat altına düşüşün önleneceğini düşünüyor. 2021 senesinde 59 bin dolarlık fiyat üzerinden bir kapanış bekliyor.

  Trading Beasts Bitcoin Geleceğini Yorumladı!

  Kripto para birimi fiyat tahminlerin ve bültenlerini hazırlayan ünlü şirket Tarding Beasts Bitcoin için yaptığı geleceğe yönelik tahminleri açıkladı. Bu tahminler şu şekilde sıralanır:

  • 2021 sene başı: 6.950 dolar,
  • 2022 yılı: 10 bin ile 946 bin dolar arası,
  • 2023 senesi: 12.240 dolar,

  Trading Beast tarafından yapılan bu tahminler analistlerin ve traderların tahminleri ile yüksek oranda örtüşmüyor. Ancak şirket tarafından analiz sonunda elde edilen verilerin bu şekilde olduğu belirtiliyor. Şirket, Bitcoin’in 2022 de rekor fiyatlar sergileyeceğini ve ardından 2023’te sert bir düşüş yaşayacağını öngörüyor.

  Güncel Bitcoin Fiyatı Ne Durumda?

  En güncel veriler ışığında 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Sonuç; BTC İçin Oldukça Büyük Tahminler Yapılıyor!

  Bitcoin her dönem olduğu gibi 2021 yılında da analistlerin ve traderların dikkatini çekmeyi başarıyor. Ağırlık olarak geleceğinde değer kazanımı görülen BTC, 1 milyon dolarlık bir fiyat tahmini gündeme getiriyor. Bu beklentiyi nasıl karşılayacağını ilerleyen süreçte göreceğiz. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle