Dev yatırım şirketinden heyecanlandıran BTC tahmini

  Kripto para yatırımları ile dikkatleri üzerine çeken dev yatırım şirketi Ark Invest, yeni yayınladığı raporla gündem oldu. Ark Invest ekibi, Bitcoin (BTC) fiyat tahminini 600 bin dolar olarak güncelledi…

  Kripto para yatırımları ile piyasada söz sahibi olan ve adından söz ettiren kurumsal firmalar arasında Ark Invest şirketi de yer alıyor. Hisse senedi seçimi konusunda başarılı analizler ortaya koyan Ark Invest ekibi, son raporunda Bitcoin ve kripto paralara odaklandı. BTC fiyatının geleceği hakkında tahminlerin yer aldığı rapor, kripto para basınında gündeme bomba gibi düştü.

  Deneyimli yatırımcı Cathie Wood’un ekibindeki analistler, BTC fiyatı hakkında dikkat çekici açıklamalar yaptı. Yayınlanan raporda, Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda altının piyasa değerini geçebileceğini vurgulanması dikkatlerden kaçmadı. Uzmanlara göre Bitcoin’in benimsenme hızı bu şekilde devam ederse, BTC piyasa değerinin 10 katına kadar çıkabilmesi mümkün görünüyor.

  Ark Invest Analistleri BTC Fiyatını Yorumladı

  Deneyimli kripto para analistleri tarafından yayınlanan raporda altının piyasa değeri ile BTC piyasa değeri karşılaştırılması yapıldı: “Altının bugünkü piyasa değeri yaklaşık 10 trilyon dolardır. Bitcoin şimdilik bunun %10’u kadar. Bitcoin’in altın’ın 100 kat daha iyi bir sürümü olduğuna inanıyorsak Bitcoin’in ve diğer yatırım araçlarının piyasa değerini içerisine alacağına güvenmeliyiz.”

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği analistlerin bu açıklamaları kripto para basınında da geniş yankı buldu. Yatırımcılar, analistlerin Bitcoin hakkındaki bu beklentilerinin ne kadar bir süre içinde gerçekleştireceğini bilemeseler de BTC yükselişine güveniyor. Bitcoin fiyatında da bu görüşlere paralel bir ilerleme kaydediliyor.

  Enflasyon Riskleri BTC Fiyatına Olumlu Yansıyabilir

  Popüler Bitcoin yatırımcısı Cathie Wood’un başkanlığında bulunan analist ekibi, yayınladıkları raporda ABD’de yaşanabilecek enflasyon risklerine de parantez açtı. ABD’de bu kadar yüksek enflasyon beklentisi oluşmasına rağmen altının yerinde sayması ve Bitcoin’in rallisin devam etmesi yatırımcıları heyecanlandırıyor. ABD’de enflasyon rakamlarının yükselmesinin BTC için olumlu bir görünüm yaratacağı düşünülüyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle