Kripto Para

Ripple yöneticilerine SEC’ten bir şok daha

  SEC, Ripple şirketinin yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’ın kişisel harcamalarına dair bilgi toplamak için harekete geçti. İkilinin avukatları ise SEC’nin bu talebinin engellenmesi için mahkemeye başvuruda bulundu.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu 2020 yılının sonunda Ripple şirketinin kayı dışı XRP satışı yapması gerekçesi ile şirkete dava açmıştı. Ripple’ın kayı dışı menkul kıymet satışı yapmasında şirketin yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’ın süreçte aktif rol oynadığını iddia eden SEC, ikilinin kişisel harcamalarına dair bilgilere ulaşmak istiyor.

  Ripple şirketine dair bulunduğu suçlamalarda Chris Larsen ve Brad Garlinghouse’un kayıt dışı XRP satışında öncü isimler olduklarını ve ikilinin yatırımcıları yanlış yönlendirdiğini iddia eden SEC, kişisel harcamalara dair bilgi toplamak için 8 farklı bankaya çağrıda bulundu. SEC Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’ın profesyonel işlemlerinin yanı sıra market harcamaları gibi kişisel harcamalarına kadar tüm mali işlemlerini öğrenmek istiyor. Regülatör ikilinin yatırımcıları yanlış yönlendirdiğine dair kanıya sahip. Garlinghouse ve Larsen’ın 8 yıl öncesine kadar tüm mali işlemlerinin kayıtlarına ulaşmak için harekete geçen regülatöre karşı ikilinin avukatlarından da yeni hamle geldi.

  Ripple yöneticileri SEC’nin talebini uygunsuz buldu

  SEC’nin Garlinghouse ve Larsen’ın kişisel harcamalarına ulaşmaya yönelik adımının ardından ikilinin avukatları dün mahkemeye başvuruda bulundu. Avukatlar Ripple şirketinin kurumsal harcamaları ile ikilinin kişisel harcamaları arasında bir bağlantı bulunmadığını belirtti. Bu nedenle SEC’nin kişisel harcamalara yönelik hamlelerinin durdurulması talep edildi.

  İkilinin avukatları mahkemeye yaptıkları başvuruda SEC’nin bu talebinin uygunsuz olduğunu da dile getirdi. Dava sürecinde Garlinghouse ve Larsen’ın dolandırıcılıkla suçlanmadığı hatırlatıldı. Dolandırıcılık ithamı bulunmadığı için kişisel harcamaların paylaşılmaması gerektiği belirtildi.

  Şirket XRP işlemleri ile ilgili bilgileri paylaşacak

  Galinghouse ve Larsen ikilisi geçmişten bu yana yapılan XRP işlemlerini SEC ile paylaşmayı kabul ediyor. Kurumsal harcamaların paylaşılmasına rağmen SEC’nin kişisel harcamaları neden talep ettiği ise bilinmiyor. İkilinin avukatları SEC’nin bu talep için geçerli bir sebebe sahip olmadığını da belirtti. SEC ise ikilinin XRP’nin menkul kıymet olduğunu görmezden geldiğini ve XRP satışları ile 600 milyon doların üzerinde kazanç sağladığını düşünüyor.

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle