Kripto Para

Xiaomi kripto kararında geri vites! Peki neden?

  Dev teknoloji markası Xiaomi’nin Portekiz’deki yetkili mağazası, 5 Ağustos tarihinde bazı kripto paralar ile yapılacak olan ödemeleri kabul edeceğini açıklamıştı. Mağaza, 6 Ağustos tarihinde bu açıklamasını değiştirdi ve kripto paralarla satış yapılmayacağını duyurdu.

  Kripto para sektörünün 2021’de çok ciddi şekilde yaygınlaşması ile birlikte birçok marka ve işletme, kripto paralarla ürün ya da hizmet satışlarına başlamıştı. Bu satışların her biri, kripto para piyasalarında olumlu tepkilerle karşılandı. Zira kripto paraların reel alışveriş sektöründe kullanılması, onların daha da yaygın hale gelmesi konusunda önemli bir basamak olarak görülüyor. Bu kapsamda Çin merkezli teknoloji markası Xiaomi’nin Portekiz şubesi de 5 Ağustos tarihinde kripto paralarla ürün satışı yapılacağını açıklamıştı. Ancak mağaza, ifadesini değiştirdi.

  Telefon, akıllı saat, akıllı süpürge, akıllı TV ve bu gibi ürünlerle bağlantılı olarak kullanılabilen teknolojik ürün satışları yapan, kısa sürede dünyanın tanınan markalarından biri haline gelen Xiaomi, kripto kararında geri adım attı. 5 Ağustos tarihinde Xiaomi Portekiz ürün satışlarında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT) ve Dash (DASH) kabul edeceğini duyurmuştu. Yerel medyaya yansıyan bilgilerde, Mi Store Portugal’ın kripto para ödemelerini kabul etmek için İsviçre merkezli kripto ödemeleri hizmet sağlayıcısı Utrust ile ortaklık kurduğu da belirtilmişti.

  Haber Yabancı ve Yerel Basında Yer Bulmuştu

  Xiaomi Portekiz mağazasının attığı bu adım, hem yer basında hem de birçok yabancı basında “Xiaomi Portekiz Kripto Paraları Kabul Etmeye Başladı” manşeti ile duyurulmuştu. Haberin çeşitli basın organlarında servis edilmesinden sonra bir Xiaomi yetkilisi konuya ilişkin olarak Weibo aracılığıyla açıklamalarda bulundu. Yetkili kişi, Portekiz’deki mağazanın Xiaomi Mi’den bağımsız olarak, bağımsız üçüncü parti tarafından işletildiğini ifade etti. Yetkili, mağazanın yerel olarak attığı adımların Xiaomi’nin faaliyetlerinden bağımsız olduğunu söyledi.

  Karardan Neden Vazgeçildi?

  Kripto para piyasasında heyecan yaratan gelişmenin ardından 6 Ağustos tarihinde Xiaomi Portekiz, Facebook üzerinden bir paylaşım yaparak bu karardan vazgeçildiğini duyurdu. Açıklamada, Xiaomi Global’in ya da regülatörlerin onayının alınmadığını, karardan bu nedenle vazgeçildiği belirtildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle