Kriptopara

Uzun Vadeli Coin Yatırımı: Hangi Kripto Paralar Alınmalı?

  Uzun vadeli yatırım pozisyonlarına girmek isteyen yatırımcılar, bu kararı alırken nelere dikkat etmeleri gerektiğini merak ediyorlar. Diğer yandan uzun vadeli pozisyonlar için uygun kripto paraları araştırma yaparak bulmaya çalışıyorlar. Bu yazımızda sizlere ışık tutmak amacıyla, uzun vadeli coin yatırımı hakkında bilgiler verirken, hangi kripto paralar alınmalı sorusuna ise analistlerin görüşlerini temel alarak yanıt arayacağız. 

  Uzun Vadeli Coin Yatırımı

  Analistler uzun vadeli coin yatırımının başarılı ve işlem hacmi geniş kripto para birimlerine yatırım anlamına geldiğini açıklıyorlar. Diğer yandan uzun vadeli bir yatırımda mutlaka gelecek vadeden, fiyat artışını destekleyebilecek, dikkat çekici avantajlara sahip olan altcoinlerin seçilmesi gerektiğini belirtiyorlar. 

  Uzun vadeli coin yatırımında temel amaç dip noktalardan geleceği olan bir kripto para birimini almak ve beklenen rekor fiyat seviyesinde satışı gerçekleştirmektir. İşte bu amaca ulaşabilmek için kripto para piyasasının liderine veya değerli altcoinlere yatırım yapmak daha doğru olacaktır.

  Hangi Kripto Paralar Alınmalı

  Uzun vadeli veya orta vadeli bir yatırım için kendisini ispatlamış, popüler projelere ait kripto paraları tercih etmekte yarar var. Bunun için popüler kripto para sektörlerine bakmak gerek. Örneğin bugün ve gelecekte her zaman ilgi görmeye devam edecek birkaç önemli sektör bulunuyor. NFT, merkeziyetsiz finans ve akıllı sözleşmeler oldukça popüler sektörkerdir. Analistler bu üç farklı alanda kullanılabilen altcoinlerin uzun vadede kar için ideal koşulları oluşturabileceklerini aktardılar. Bu sektörlere ait popüler kripto paralar uzun vade yatırım için alınabilir.

  Uzun vadeli yatırımlar için alınabilecek coinleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  Bitcoin

  Analistlerin uzun vadeli yatırımda değerlendirilebilecek kripto paralar listesinde ilk sırada yer verdikleri kripto para BTC. Çünkü BTC tüm olumsuz yorumlara rağmen işlem hacmi en geniş olan kripto para birimidir. Analistler Bitcoin’in madencilik açısından çokça eleştirildiğini belirttiler. Buna rağmen yine de fiyat düzeltmeleri yaparak, piyasanın en yüksek fiyatlarından birini elinde tutmayı başardığını açıkladılar. 

  Analistler Bitcoin’in 2021 sene sonunda 50 bin dolarlık yüksek performanslarına geri dönüş yapabileceğini düşünüyorlar. BTC’nin artık kemik bir kitleye sahip olduğunu, dünyadaki dolar akışının bir kısmını üzerinde bulundurduğunu ifade ettiler. Bu kapsamda uzun vadeli yatırım için hala güçlü bir seçenek olmaya devam ediyor.

  Dogecoin (DOGE)

  Analistler uzun vadeli yatırım için Dogecoin’in yeni star olduğunu açıkladılar. Çünkü 2021 senesi 2 Haziran’da beklenen oldu ve DOGE artık Coinbase Pro’da işleme girebilecek. Analistler şu noktaya dikkat çekiyorlar. Coinbase Pro, Premium yanı yüksek deneyime sahip yatırımcılara özel bir borsa olarak biliniyor. Bu kapsamda deneyimli ellerin alım-satım faaliyetlerine dahil olacak DOGE’nin uzun vadede değerlenebileceği açıklandı.

  Diğer yandan haberin gündeme gelmesi ile birlikte fiyat artışı etkilerinin başladığını da unutmamak gerekiyor. Analistler DOGE’nin köpek akımı kripto paraların liderliğini yaptığını, 2021 ve 2022’de rekor fiyatları görebileceğini açıkladılar. 

  Litecoin (LTC) Coin

  Analistlerin uzun vadede yatırıma değer buldukları LTC Coin, tarihsel fiyat hareketlerine bakıldığında istikrarı daha fazla öne alan bir varlıktır. Analistler LTC Coin’in ilk çıkışından bu yana yüksek oranda benimsendiğini belirttiler.

  Diğer yandan yeni nesil altcoinler işlem hızlarından söz etseler bile LTC Coin’in maksimum 2,5 dakikalık işlem onaylarının hala popülerliliğini koruduğunu düşünüyorlar. Onun bu hızı ile ilerleyen senelerde de değerlenebileceği açıklanıyor.

  Ethereum

  Ethereum 2021 senesi Mayıs ayında kendisi için yapılan olumsuz eleştirileri geride bıraktı. Çünkü Buterin olaya el koydu. Analistler, Buterin’in açıklamaları ardından ETH geleceğinin daha da güçlendiğini düşünüyorlar. Buterin aslında 7 senelik bir sürecin içine giriş yaptıklarını ve 2020 senesinde buyana çalıştıkları Pos’a geçiş sisteminin ilk ayağı içinde olduklarını belirtti. 

  Bu haber ile Ethereum ağ tıkanıklığının, işlem ücretlerinin ve hız düşüşünün ilerleyen senelerde ortadan kalkabileceğine yönelik algı kuvvetlendi. Analistler açıklamaların hemen ardından değer kazanımlarının tabloya yansıdığını belirttiler. Diğer yandan ETH 2.0 sözleşmelerinde ise yüksek oranda ETH kilitlenmeye başlandığı görüldü. Analistler tüm bu gelişmelerin ETH fiyatını gelecekte rekor seviyelere taşıyabileceğini düşünüyorlar. 

  Tezos (XTZ) Coin

  Analistler XTZ Coin’in akıllı sözleşmeleri en hızlı şekilde devreye alabildiğini belirtiyorlar. Kripto para işlemlerinde oldukça gerekli olan ve güven sunan akıllı sözleşmelerin, XTZ Coin değer kazanımında da etkili oldukları açıklanıyor. Analistlere göre piyasanın güçlü kripto paraları arasında XTZ Coin’de var ve gelecekte değer kazanımlarına gidebilir. 

  Tezos kendisine has, güçlü bir yatırımcı topluluğuna da sahip. Onu alanlar Tezos’un ne kadar güçlü bir altyapıya sahip olduğunu her fırsatta dile getiriyor. Dolayısıyla bu topluluk gücü de coin fiyatının düşmemesi için iyi bir dayanak.

  Cardano (ADA) Coin

  Analistler ADA Coin’in uzun vadede kar sağlayabilecek kripto paralar arasında olduğunu belirttiler. Özellikle Hoskinson’un Haziran ayındaki açıklamaları ardından, ADA Coin fiyat yükselişlerinin gelebileceğini düşünüyorlar. Çünkü Cardano artık bambaşka bir ağ modeline geçiş yapacak ve daha hızlı, daha düşüş masraflı ve şeffaf yatırımları sunacak. Analistler, bu durumun ise uzun vadede onu güçlendirebileceğini belirttiler. 

  SHIB Coin

  Analistler eğer uzun vadede köpek akımı kripto paralara yatırım yapılacaksa, ilk seçeneği DOGE ikinci seçeneği ise SHIB olarak görüyorlar. Analistler DOGE’nin liderliği koruyabileceğini, SHIB’in ise onun ardından en çok benimsenen köpek akımı kripto para olabileceğini açıkladılar. PIT Coin’in SHIB arkasında kalabileceğini belirten analistler, SHIB Coin’in gelecekte değerlenebileceğini düşünüyorlar. 

  SHIB şuan için Binance borsasının en ucuz fiyatlı kripto parası. Boğa sezonlarında yeni yatırımcıların bu tip ucuz fiyatlı paralara rağbet ettiği de biliniyor. Dolayısıyla olası bir boğada DOGE fiyatı ile birlikte bu coin’inde yükseleceği düşünülebilir.

  Bitcoin Cash (BHC) Coin 

  Analistler BHC Coin’inde ETH ve BTC gibi gücü elinde tutmayı başarabilen bir kripto para olduğunu açıklıyorlar. Diğer yandan tarihsel bir analiz yapıldığında BHC Coin’in kripto piyasasında en çok işlem gören varlıklar arasında olduğunu belirttiler. 

  Analistler, dünya üzerinden Satoshi mantığını en iyi şekilde yansıtan kripto paranın BHC Coin olduğunu düşünene geniş bir kesimin olduğunu vurguladılar. Bu yüzden BHC'nin gelecekte de değer kazanımlarının alım taleplerine bağlı gelişebileceğini düşünüyorlar. 

  Chiliz (CHZ) Coin

  Analistler uzun vadeli bir süre içinde taraftar kripto para birimlerinin değerlenebileceğini düşünüyorlar. Ancak bunların arasında en güçlü olanın ise CHZ Coin olduğunu belirttiler. Çünkü CHZ Coin tekbir taraftar topluluğuna değil neredeyse tüm kulüplere hitap ediyor. Geniş bir kitlenin onu kullanarak formaları ve diğer ürünleri satın aldıklarını, bu faaliyetin ise cüzdanlara giren CHZ Coin’lere işaret ettiğini açıkladılar. Analistlere göre taraftar kripto paraları arasından CHZ Coin, NFT piyasasından da aldığı destek ile gelecekte değerlenebilir. 

  THETA Coin

  Analistler THETA Coin’in uzun vadede NFT piyasasının gelişimine bağlı değerlenebileceğini belirttiler. TEHTA Network’ün artık eskisi gibi zayıf olmadığını, NFT satışları ve alımları ile ilgilenen yeni yatırımcıların dikkatini çektiğini belirttiler. 

  Sonuç

  Analistlerin uzun vadeli yatırıma değer gördükleri kripto para birimlerinin her biri kendilerine has farklı niteliklere ve avantajlara sahipler. Hız, düşük masraf, NFT yaratma ve satma, ödeme aracı olma gibi farklı görevleri üstleniyorlar.

  Diğer yandan haklarında sürekli olarak güncellemelere yönelik haberler gündeme geliyor. Bu altcoinler uzun vadede yatırımcılara kar sunmaya devam edebilirler. Uzun vadeli yatırımcılar yani diğer tabir ile HODL yapanlara önerimiz, inandıkları projelerde hedefledikleri fiyatlar gelene kadar sabit durmaları.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle