FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda en çok araştırılan taraftar kripto paraları arasında olan BAR Coin hakkında bilgileri sunacağız. FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin nasıl alınır, analistlerin onun için geleceğe dönük fiyat beklentileri neler, avantajları, dezavantajları neler gibi sorulara yanıt bulmaya çalışacağız. 

  FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin Nedir?

  FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin, Chiliz ve futbol kulübü olan Barcelona’nın işbirliği ile kripto para piyasasına çıkan varlıktır. BAR Coin, Barcelona futbol takımı ve kulübü ile taraftarların etkileşimini sağlayan bir aracıdır. Socias platformu üzerinden BAR Coin ödemeleri ile birden fazla işlem yapmak mümkündür. Burada farklı spor oyunları oynanarak BAR Coin kazanılabilir. Diğer yandan BAR Coin, spor kulübünün yönetim kararlarına oy kullanarak yön verilebilen bir blockchain ağıdır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin projesinin amacı bir taraftar kripto parası sunmaktır. Bu yol ile hem kulüp için fayda elde edilir hem de taraftarlara oy hakkı verilir. Bu projede amaç BAR Token yatırımcılarına muhteşem taraftar deneyimleri yaşatmaktır. Bu yüzden BAR Token ile takımın formalarından, diğer ürünlere kadar geniş seçenek satın alınabilir. Projenin diğer bir amacı ise Chiliz ağına katkı sağlayarak yola devam etmektir. Bu yüzden CHZ Coin ile BAR Coin satın almak mümkündür. Proje hakkında diğer bilgileri öğrenmek isteyenler şu Whitepaper adresinden erişilebilir. 

  BAR Coin Yorum

  BAR Coin hakkında analist yorumlarına bakıldığında iyimser bir havanın hakim olduğu görülüyor. Analistler 2021’de NFT sektöründeki tokenlara taleplerin azalmaya başladığını belirttiler. Ancak BAR Coin’in bir taraftar kripto para birimi olarak hala tercih edilir olduğunu düşünüyorlar. Analistler özellikle Barcelona kulübünün geniş taraftar kitlesinin Bar Coin alım hacminin genişleyebilmesi açısından olumlu faktör olduğunu düşünüyorlar. 

  FC Barcelona Fan Token Geleceği

  Analistler BAR Coin geleceğinde fiyat artışının yer alabileceğini düşünüyorlar. Aayush Jindal, Kaleo, Cactus gibi analistler BAR Coin’in 2021 Ağustos ayında 25 dolar ile 30 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini belirttiler. 2021 yılı Kasım ayında ise fiyatın maksimum 35 dolarlık fiyata tırmanabileceğini aktardılar.

  1 BAR Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 Bar fiyatı %fc-barcelona-fan-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %fc-barcelona-fan-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, BAR 24 saatte %fc-barcelona-fan-token+yuzde%.

  BAR Coin fiyatı, kendisi hakkında oluşan olumlu ve olumsuz haber gündemlerine, piyasa volatilitesine göre değişime uğrar. Arz ve talep değişimlerinden de etkilenen BAR Coin’in fiyatı anlık takip edilmelidir. Bu işlem ardından alım-satım kararları verilmelidir.

  FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin Nasıl Alınır?

  FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin almak için izlenen adımlar:

  • 1. Adım: BAR Coin satın alımı için onun işlem listesinde yer aldığı borsalara erişmek gerekir. Bu yüzden Binance, Paribu, Chiliz borsalarından birine web’den giriş yapılmalıdır.
  • 2. Adım: Hemen ardından hesap açılışı gerçekleştirilmeli ve bu sırada karşılaşılan kimlik tanımlama adımları tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: Oluşturulan hesaba ise alım amaçlı para yatırılır. İşlem borsanın para yatırma menüsünden yardım alınarak tamamlanmalıdır.
  • 4. Adım: Artık hesap bakiyesi oluştuğundan boradan BAR Coin paritesinin yer aldığı satın alma işlem sayfasına gidilir. 
  • 5. Adım: Bu sayfadaki güncel fiyat değerlinden yada tercih edilecek daha avantajlı fiyat tanımlamasından BAR Coin alım emri girilir.
  • 6. Adım: Satın alımı tamamlanan coinler hesap cüzdanında veya başka bir donanım cüzdanda saklanabilir. Donanım cüzdanlar çevrimdışı modda daha fazla güvenlik sunarlar. 

  Bütün adımlar doğru izlendiğinde işlem başarıyla tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin avantajları:

  • Oy Hakkı: BAR Token sahipleri Barcelona kulübünün aldığı kararlarda verdikleri oylar ile etkili olma hakkına sahiplerdir. Oylar ise BAR Token ödemesi ile verilir.
  • Ödüller: BAR Token sahipleri Socias.com üzerinden belirli oyunlarda görevleri gerçekleştirerek, alım-satım harici yeni coin kazanırlar.
  • Hız ve Düşük Masraf: BAR Token ile sınır ötesine cüzdanlar arası transfer ve takas işlemleri dakikalar içinde yapılır. İşlem ücretleri oldukça düşüktür.

  Dezavantajları Ne?

  FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin dezavantajları:

  • Saldırı Riski: BAR Coin çevrimiçi cüzdanlarda saklandığında, ağda bir saldırı oluşması halinde bakiyenin zarar görmesi riskiyle karşılaşabilir. Bu yüzden donanım cüzdanda saklanması tercih edilir. 
  • Taraftara Hitap Etme: BAR Coin, Chiliz gibi tüm taraftarlara hitap etmez. Sadece Barcelona taraftarlarına hitap eder. Bu sebepler yatırımcı kitlesi açısından belirli bir bantla sınırlı kalabilme riski bulunur. 

  Sonuç

  BAR Coin, Barcelona kulübünün taraftarları ile etkileşimi sağlamak için geliştirdiği kripto paradır. Onunla oy hakkını elde etmek veya oyunlar üzerinden onu kazanmak mümkündür. Analistler BAR Coin’in 2021’de değerlenebileceğini tahminlerinde sundular. 2021 ikinci yarısına yönelik fiyat öngörüleri gerçek olursa, BAR Coin yatırımcıları için kar sunabilir. Barcelona taraftarının bu projeyi daha fazla benimsemesi ile BAR Token fiyatında da ciddi manada gerçekleşebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle