FC Barcelona Fan Token Nedir? BAR Coin Hangi Borsada Var?

  Yaşadığı sert düşüş ardından toparlanma sürecine geçen BAR Coin’e ilgi artıyor. FC Barcelona Fan Token hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyen okurlarımız için hazırlanan rehberimizde BAR Coin nedir, nereden ve nasıl alınır, FC Barcelona Fan Token avantajları ve dezavantajları nelerdir sorularının yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

  FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin Nedir?

  FC Barcelona Fan Token, Socios.com ile Barselona Futbol Kulübünün ortaklaşa hayata geçirdikleri ERC-20 belirtecidir. Ethereum’un yan zinciri olan ve spor blok zinciri olarak bilinen Chiliz ağında geliştirilen ve 22 Haziran 2022 tarihinde piyasaya sürülen BAR Coin, Barcelona Futbol Kulübü ile taraftarları arasındaki bağı güçlendiren fan token’dir.

  FC Barcelona Fan Token Projesi ve Whitepaper

  FC Barcelona Fan Token, Barselona Spor Kulübü ile taraftarları arasındaki bağı güçlendirmek amacıyla geliştirildi. Socios.com işbirliği ile geliştirilen fan token’de, spor blok zinciri olarak tanımlanan ve pek çok fan token’e ev sahipliği yapan Chiliz ağı tercih edildi. BAR kısaltması ile işlem gören token’de hedefledikleri amaca ulaşmak isteyen geliştiriciler, anketlere katılma ve takım ile çeşitli etkileşime geçme gibi avantajlar kazandırdı. Proje hakkında diğer bilgileri öğrenmek isteyenler şu Whitepaper adresinden erişilebilir.

  FC Barcelona Fan Token Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  FC Barcelona FAN Token, Socios.com ve Barselona Futbol Kulübünün işbirliği ile geliştirildi. İlk arzında 600 bin BAR Coin piyasaya sürülürken, Haziran 2020’den itibaren her yıl 5 milyon BAR Coin’in piyasaya sürülmesine devam edildi. Bağlı olduğu kulüp baz alındığında İspanya merkezli olarak değerlendirilebilecek BAR Coin’in madenciliği yapılamazken, borsalardan ya da stake yolu ile temin edilebilmektedir.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  Taraftarları ile Barcelona Futbol Kulübünün arasındaki bağı güçlendirme amacıyla geliştirilen BAR Coin’in kullanım alanları kısaca aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Socios.com üzerinden yayımlanan anketlere katılım hakkı kazanılır.
  • Düzenlenen yarışma ve oyun gibi ödül dağıtılan çeşitli etkinliklere katılım hakkı kazandırır.
  • NFT ödülleri elde edilebilmesi için BAR Coin stake edilmektedir.
  • Taraftarlara özel imzalı takım ürünleri BAR Coin ile satın alınabilmektedir.

  BAR Coin Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  BAR Coin bir taraftar token olarak geliştirilmiş olsa da benzersiz yanı, dünyanın en büyük futbol kulüpleri arasında yer alan Barselona Futbol Kulübüne ait olmasıdır. Takım ve taraftarlar arasındaki etkileşimi artıran ve aralarındaki bağı güçlendiren BAR Coin, takıma özel ürünler ve yarışmalar gibi pek çok etkinliğe katılmak için gereklidir. Ayrıca NFT ödülü, imzalı forma ya da farklı bir anı ürünü satın almak için BAR Coin gereklidir. Kısacası FC Barcelona FAN Token, ait olduğu takımın taraftarlarına sayısız avantaj sağlamak için gerekli olan tek dijital para birimidir. Projenin neden benzersiz olduğunun daha iyi anlaşılabilmesi için aşağıda kısaca Barcelona Futbol Kulübünün başarılarına yer verildi:

  • Yurtiçinde Barcelona toplam 75 kupa kazandı.
  • Uluslararası arenada 20 Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu bulunmaktadır.
  • 5 kez UEFA Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu, dört kez UEFA Kupa Galipleri Kupası, beş kez UEFA Süper Kupa, üç kez Şehirler Arası Fuar Kupası ve üç kez FIFA Kulüp Dünya Kupası kazanmıştır.
  • 1997, 2009, 2011, 2012 ve 2015 yıllarında Dünya Kulüp Sıralamasında zirvede yer almıştır.

  Güncel BAR Coin Fiyatı

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 BAR fiyatı %fc-barcelona-fan-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %fc-barcelona-fan-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Barcelona Fan Token Coin 24 saatte %fc-barcelona-fan-token+yuzde%.

  BAR Coin piyasa ilk çıktığı tarihte başladığı yükselişte 23 Eylül 2021 tarihinde 24,55 USDT zirvesine ulaştı. Devamında gelen geri çekilmede değerinin %80’ini kaybetti. Son gelen tepki yükselişi ile kayıplarını bir miktar telafi eden BAR Coin, zirvenin yaklaşık 3’te 1’inden fiyatlanmaktadır.

  FC Barcelona Fan Token’in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  FC Barcelona Fan Token, dünyanın en büyük dördüncü kulübünü temsil eden kripto para birimidir. Socios.com işbirliği ile çıkartılan fan token’ler arasında en popülerler listesinin ilk sıralarında gösterilebilen BAR Coin, diğer kripto para birimleri gibi belirli bir teknoloji ya da misyona sahip değildir. Herhangi bir teknolojik çözüm sunmaması, hodl amacı ile portföyde tutulması için sadece Barcelona Futbol Kulübü taraftarı olma detayını ön plana çıkartır. Öte yandan takım taraftarlarına sunduğu şu avantajlar, milyonlarca Katalan taraftarının BAR Coin’e ilgi duyması için yeterli kabul edilmektedir:

  • Socios.com üzerinden Barselona ile ilgili düzenlenen anketlere BAR Coin kullanıcıları katılabilmektedir.
  • Takıma özel çıkarılan NFT’leri kazanmak için BAR Coin stake edilmesi gereklidir.
  • Dünyanın en ünlü futbolcularını kadrosuna bulunduran Barselona Futbol Kulübü, imzalı forma ve diğer kişisel taraftar ürünlerini BAR Coin cinsinden satış yapmaktadır.
  • BAR Coin kullanıcıları, ücretsiz Şampiyonlar Ligi maç bileti ve Nou Camp gezisi gibi aktivitelere katılabilir.
  • Takım ve futbolcular ile taraftarlar arasında düzenlenen etkileşime katılabilmek için BAR Coin sahibi olunması gereklidir.

  BAR Coin Hangi Borsalarda Var?

  BAR Coin aralarında Binance ve Paribu’nun da yer aldığı 6 borsada listelenir. Taraftar token yatırımı yapmak için BAR Coin’i seçen yatırımcılar, aşağıda paylaşılan BAR Coin listelenen 6 borsada işlem yapabilirler:

  • Binance
  • BKEX
  • FTX
  • Paribu
  • VCC Exchange
  • CoinDCX

  BAR Coin Piyasa Bilgileri

  BAR Coin ilk arzında 600 bin adet olarak çıkartılırken, 2020 Haziran’dan bu yana dolaşımdaki arz 5 milyon adet her yıl artırılmaktadır. Maksimum arzı 40 milyon BAR Coin olarak sınırlanan taraftar token’in piyasa değeri, CoinMarketCap sıralamasında 638. sıraya yerleşmesini sağlamıştır. 23 Eylül 2021 tarihinde ise 24,55 USDT zirvesi halen token’in ATH’ıdır.

  FC Barcelona Fan Token Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  • 1. Adım: Binance, Paribu ya da diğer BAR Coin listeleyen borsaların web sitelerine erişim sağlayın.
  • 2. Adım: Seçtiğiniz kripto para borsasında KYC bilgilerinizi kullanarak hesap oluşturun.
  • 3. Adım: Hesabınızı aktifleştirin ve para gönderin.
  • 4. Adım: Kripto para alım ve satım ekranını kullanarak BAR Coin alış emri oluşturun ve emrin gerçekleşmesini bekleyin.
  • 5. Adım: Gerçekleşen emir sonrası güncel BAR Coin bakiyenizi cüzdanınızdan takip edebilir, borsada alıp satabilir ya da donanım cüzdana transfer edebilirsiniz.

  Özet Olarak

  FC Barcelona Fan Token, Socios.com işbirliği ile hayata geçen ve Chiliz ağı üzerine inşa edilmiş ERC-20 belirtecidir. Güncel verilere göre dünyanın en büyük 4. futbol kulübü ve takım oyuncuları ile taraftarlarının arasındaki bağı güçlendirme misyonunu üstlenen BAR Coin, taraftarlara sunduğu eşsiz deneyimler ile popülerleşmiş ve giderek daha fazla takım taraftarının portföyünde yer almıştır. Binance gibi küresel borsalarda listelenmesi ise farklı ülkelerden token’e ilgiyi artırmak ve uzmanlar, futbol kulübünün yaptığı transferden imza attığı her başarıya kadar token geleceğine etki edeceğini düşünmektedirler.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle