Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 15 Temmuz 2021

  En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki düşüş sinyalleri, kripto para piyasasının genelinde olumsuz bir görüntü ortaya koydu. Kripto para yatırımcıları BTC’nin son dönemdeki performansını endişeyle takip ederken, önde gelen altcoin projelerinde düşüş hareketleri devam etti.

  15 Temmuz Perşembe gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para dünyasının ünlü isimlerinden biri olan MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, BTC’nin hiçbir zaman para birimi olamayacağını ve olmaması gerektiğini savundu. BTC ve altını kıyaslayan ünlü Bitcoin destekçisi, altının artık sadece bir değer saklama aracı olduğunu ve yatırım aracı olmadığını aktardı. 

  Bitcoin madencilerine savaş açan Çin’den bir kripto yasak hamlesi daha geldi. Ülkede 2017 yılından beri faaliyette bulunan kripto para haber portalı CoinWorld, sahte coin çıkardığı gerekçesi ile yasaklandı. Şirketin tüm faaliyetlerinin durdurulması planlanıyor. 

  Bitcoin’e dolaylı yoldan yatırım yapan kurumsal varlık yönetim şirketi BlackRock CEO’su Larry Fink, Bitcoin’e olan talebin çok azaldığını söyledi. Fink, özellikle uzun vadeli yatırım yapmak isteyen ve emeklilik yatırımcılarının Bitcoin ile neredeyse hiç ilgilenmediklerini belirtti.

  Altcoinlerde ise Cardano ağında yeni bir güncelleştirme duyurusu yapıldı. Ağ üzerinde akıllı sözleşmelerin kullanılabilmesini sağlayacak olan Alonzo White Hard Fork güncellemesi başarılı bir şekilde hayata geçti

  Avrupa Merkez Bankası (EoB), uzun bir süredir tartışmaların odağında olan dijital euro çalışmalarını resmen başlattıklarını duyurdu. Öte yandan ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell, kripto para düzenlemeleri için eylül tarihini işaret etti. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarının ticaret hacmi giderek düşerken, borsalardan gelen veriler yatırımcıları sevindirmedi. BTC fiyatında yüzde 3.11 oranında düşüş sürerken 31.841 dolardan işlem görüyor. Önde gelen altcoinlerde düşüş oranları daha yüksek görülüyor. ETH fiyatında yüzde 4 düşüş, DOGE ve DOT fiyatlarında ise yüzde 6’nın üzerinde gerileme yaşanıyor. Binance Coin (BNB) fiyatı ise yüzde 1’e yakın yükselerek yatırımcısını teselli ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle