Kilidi açılan GBTC hisseleri artık korkutmuyor!

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son düzeltme hareketinden sonra yoluna emin adımlarla devam ediyor. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hisselerinin kilidi açıldığında yaşanan endişelerin yakın zamanda son bulması bekleniyor…

  Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hisselerinin kilit açma süreci ara vermeden devam ediyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu süreçte yaşanan tüm endişelere rağmen yükselişini sürdürmeyi başardı. Uzmanlara göre devam eden kilit açılmalarının olumsuz etkisi, Bitcoin için zamanla daha da azalacağı yönünde.

  Kripto para sektöründe veri izleme kaynağı Bybt'in verilerine göre önümüzdeki dönemde kilidi açılacak toplam hisse senedi sayısı giderek azaldı. Buna göre sırada bekleyen GBTC hisselerinin sayısı geçtiğimiz hafta sonu açılan hisse senetlerine göre daha az da azaldı. Bu gelişme kripto para yatırımcıları tarafından olumlu karşılandı.

  GBTC Korku ve Endişesi Son Buluyor

  Geçen pazar günü yaklaşık 16 bin 240 Bitcoin (BTC) değerinde GBTC hissesinin kilidi, 6 aylık kilitli kaldıktan sonra ilk kez açılmıştı. Bu GBTC hisselerinin serbest bırakılması, şimdiye kadarki en büyük tek günlük kilit açılma olarak tarihe geçti. Bu olayın kripto para piyasası üzerinde etki yaratması beklenen bir şeydi.

  Kilitler serbest kaldıktan sonra GBTC hisselerine olan talep, haftanın ilk işlem gününde BTC fiyatında beklenen etkiyi yaptı. Bu süreçte Bitcoin fiyatında düşüş sinyalleri görüldü. GBTC vade dolumları 25 Ağustos tarihinde son bulana kadar kilitlerin açılması devam edecek. Ancak mevcut durumda piyasanın geçen haftaya göre daha az olumsuz etkilendiği gözlemlendi. 

  BTC Piyasasında Bir Zorluk Daha Geride Kalıyor

  GBTC hisseleri, daha sonra nakit veya stablecoin karşılığında satılabilecek BTC'ye dönüştürülemediği için BTC yatırımcılarında endişe yaratıyordu. Popüler Twitter yorumcusu Lark Davis, GBTC hisseleri hakkında yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

  “Grayscale, şimdiye kadarki en büyük GBTC kilit açılma olayını gerçekleştirdi ve hiçbir şey patlamadı. 20'sinde büyük bir kilit açılma olayı daha gerçekleşecek ve GBTC'nin Bitcoin fiyatında çakılmaya yol açtığı iddiası son bulacak. Bir sonraki FUD ne olacak merak ediyorum.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle