Kriptopara

2022 BAR Fan Token Geleceği, 4 BAR Coin Fiyat Tahmini

  Düşen trendi kırması ile birlikte yükseliş potansiyeli güçlenen BAR Coin’de ilgi büyümektedir. Popüler taraftar token’ine yönelik uzmanların yaptıkları değerlendirmeleri merak eden okurlarımız için popüler 4 analistin BAR Coin fiyat hedefini ve uzmanların gelecek değerlendirmelerini yazımızda derledik.

  Barcelona (BAR) Coin Geleceği

  BAR Fan Token projesi temsil ettiği kulübün de etkisi ile uzmanların yakın takibinde yer alır. Kripto para endüstrisine katıldığı tarihten bu yana yakından izlenen BAR Coin, volatil hareketler ile hayal kırıklığı yaratsa da uzmanlar, aşağıdaki nedenlerden dolayı projenin geleceği hakkında olumlu düşünmektedirler:

  • Fan Token’ler içinde hodl teşviki yönünden en önemli detaylar BAR Coin’de bulunur.
  • Barcelona Futbol Kulübü sadece İspanya’da değil tüm dünyada muazzam bir hayran kitlesine sahiptir.
  • Barselona’nın popülerliği, bireysel ve kurumsal yatırımcıların kar fırsatı sunması nedeniyle BAR Coin’e ilgisini artırabilir.

  BAR Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Anonim analistlerce teknik analiz kullanılarak yapılan değerlendirmede, BAR Coin’in düşen trendi kırdığı bilgisi öne çıktı. Trend kırılımı ardından teyit onayının da görüldüğünü belirten anonim analistler, son trend oluşumunun flama görüntüsü çizdiğini işaret ettiler.

  Analistlerin flama hedefini 27 USDT olarak vermektedir. Tersi senaryoda ise yaşanacak değer kayına işaret edilerek, yeni pozisyon alımlarında yukarı yönlü kırılımın onayının takip edilmesi önerilmektedir.

  FC Barcelona Fan Token Nedir, Nasıl Çalışır?

  BAR Coin, ERC-20 standartlarında Socios.com ve Barselona Futbol Kulübü işbirliği ile geliştirilen fan token’dir. Barcelona ile taraftarlarının arasındaki bağı güçlendirmek amacıyla geliştirilen BAR Fan Token, 2020 yılı Haziran ayında piyasaya sürüldü. Chiliz ağı üzerine inşa edilen BAR Coin’in nasıl çalıştığını anlamak için Chiliz ağı ve fan token’ler arasındaki ilişkilerin incelenmesi gereklidir. Bahsi geçen ilişki şu detaylar çerçevesinde özetlenebilir:

  • Socios.com ve fan token çıkarmak isteyen futbol kulüpleri, Chiliz ağı üzerinden projelerini geliştirdiler.
  • Fun token satın almak isteyen taraftarlar, değişim yolu ile fan token satın alabildikleri için ilk olarak CHZ Coin satın almalıdırlar.
  • Takıma veya kulübe özgü çıkarılan bu belirteçler, şifreli bir oylama defterine ve üyelik haklarına erişim sağlayan sınırlı dijital öğelerdir.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  BAR Coin, FC Barcelona ile taraftarları arasındaki ilişkiyi düzenlemek adına geliştirildi. Futbol kulübünün de destekleri ile BAR Coin’e kazandırılan kullanım alanları şu şekildedir:

  • Barcelona Futbol Kulübü oyuncularına ait imzalı forma, vb. koleksiyon öğelerin ödemeleri
  • NFT ödüllerinden yararlanılabilmesi için stake token’i
  • Kulüp ve Socios.com tarafından düzenlenen ödüllü yarışmalara katılma hakkının belirlenmesi
  • Socios.com üzerinden Barselona Futbol Kulübü ile ilgili paylaşılan anketlere oy kullanabilme hakkı kazanılması

  BAR Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 BAR fiyatı %fc-barcelona-fan-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %fc-barcelona-fan-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Barcelona FC Fan Token fiyatı 24 saatte %fc-barcelona-fan-token+yuzde%.

  BAR Coin 25 Nisan 2021 tarihinde yaklaşık 98 USDT’lik zirveye ulaştı. Devamında gelen geri çekilmede 5 USDT’ye kadar geri çekildi. Son dönemde yükseliş isteği görülen token’de mevcut fiyatlar, zirvenin yaklaşık 10’da 1’idir.

  BAR Coin Ne Olur, Beklentiler Ne?

  BAR Coin’de beklentiler yükseliş yönünde seyreder. Analistler bu yıl yükselişe geçmesini bekledikleri projede 5 yıllık süreç için muazzam hedefler paylaşmaktadır. Uzmanlar ise projenin geleceğine yönelik olumlu beklentiler paylaşırken, FC Barcelona gibi bir kulübü temsil etmesi projenin cazipliğini artırmaktadır.

  Öte yandan kripto para endüstrisi spekülasyona açıktır. Bu nedenle yüksek kar fırsatı bulunduğu gibi yüksek zararlar yazılması da olasıdır. BAR Coin’i analiz ederken olumlu beklentilerle birlikte bu riskler de göz önünde bulundurulmalıdır.

  Barcelona Fan Token Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  BAR Fan Token, Ethereum standartlarına geliştirilmiştir. Ağın güvenliği ERC-standartları ile korunur. Binance’ta listelenen ve dijital öğelerin NFT teknolojisi ile korunduğu projenin güvenilir olduğu söylenebilir.

  Projenin geleceğine uzmanların ve analistlerin yaklaşımı olumlu yöndedir. Barcelona Futbol Kulübünün tüm dünya çapında hayran kitlesine sahip olması ve dünyanın en popüler futbolcuları ile etkileşime geçme şansı tanınması, BAR Coin’i destekleyen en çarpıcı detay olarak öne çıkmaktadır. Tüm şartlar BAR Coin lehine olsa da projenin teknolojik anlamda bir çözüm sunmaması ve kripto para piyasasının riskli yapısı da göz önünde bulundurulmalıdır.

  BAR Coin’i Benzersiz Yapan Nedir?

  BAR Coin ait temsil olduğu futbol kulübü düşünüldüğünde, pek çok fan token’den ayrılmaktadır. FC Barcelona, güncel verilere göre Dünya Kulüp sıralamasında 4. yer alırken; aynı listede 1997, 2009, 2011, 2012 ve 2015 yıllarında zirve koltuğunda oturmuştur. 5 kez Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu yaşamış bir kulübü temsil eden BAR Coin’in kullanıcılarına sunduğu benzersiz özellikler şu şekildedir:

  • Taraftar token olmasına karşın BAR Coin stake edilerek NFT ödülü kazanılabilmektedir.
  • Dünyanın en ünlü futbolcularının imzaladığı taraftar ürünlerini satın alma şansı yakalanabilir.
  • Nou Camp’ta dünyanın en büyük futbol kulüplerinin karşılaşmasını 1 kez olmak üzere ücretsiz izleme şansı yakalanabilir.
  • Kulüp ve oyuncuları ilet düzenlenen etkinliklerde etkileşime girilebilmektedir.

  Bar Fan Token’in Avantaj ve Dezavantajları Neler?

  BAR Fan Token her ne kadar herhangi bir soruna teknolojik bir çözüm sunmasa da dünyanın en büyük dördüncü kulübü ile taraftarları arasındaki ilişkilerin düzenlenmesini sağlamaktadır. Volatil fiyat yapısı ve her yıl artacak token arzı BAR Coin önündeki en büyük dezavantaj olarak öne çıkarken, geliştiricilerin kazandırdığı şu artılar negatif yanların önüne geçmektedir:

  • Binance gibi büyük kripto para borsalarında listelenerek likidite kazanmıştır.
  • Stake edilerek pasif gelir elde etme fırsatı sunmaktadır.
  • Kullanıcısına takım aktivitelerine katılma hakkı tanır.
  • İmzalı forma gibi taraftar ürünlerini satın alabilmek için BAR Coin ile ödeme yapılması gereklidir.

  BAR Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  BAR Coin 24 Nisan 2021 tarihinde Binance’ta listelenerek büyük kripto para borsalarında yer buldu. Bugüne kadar toplam kripto para borsasının listelendiği BAR Coin’i aşağıda sıralanan borsalardan satın alabilirsiniz:

  • Binance
  • FTX
  • Paribu
  • CoinDCX
  • BKEX
  • VCC Exchange

  BAR Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  BAR Coin’de tüm analistler bu yıl yükselişe geçilmesini beklemektedir. 2022 yılı için en düşük 12,29 dolara işaret edilen BAR Coin’de 5 yıl için oldukça yüksek hedefler belirlenmektedir. Bazı analistlerin 1 yıl içinde birkaç kat yükselmesini beklediklerini ifade eden BAR Fan Token fiyat tahminleri şu şekildedir:

  • GOV Capital, BAR Coin’de muazzam bir potansiyel görmektedir. Kuruluş 1 yıllık periyotta BAR Coin’in 55,91 dolara ulaşmasını beklerken, 5 yıllık süreçte hedef fiyatını 278,74 dolara çıkarmaktadır.
  • Price Prediction 2022 yılında BAR Coin’in 12,89 dolara ulaşmasını beklerken, 5 yıllık süreçte hedef fiyatını 76,44 dolar olarak paylaşmaktadır.
  • Digitalcoin analistleri BAR Coin’de 2022 yılı için 12,29 dolar, 5 yıl sonrası için 23,67 dolara işaret etmektedir.
  • Tech News Leader analistlerinin 1 yıllık BAR Coin hedef fiyatı 16,50 dolar, 5 yıl içinde ise 50,11 dolardır.

  Sonuç

  Yazımızda, BAR Coin geleceğine ilişkin fiyat tahminlerine yer verdik. Bar Fan Token Chiliz ağında geliştirilmiş ERC-20 belirtecidir. FC Barcelona gibi büyük bir kulübü temsil etmesi nedeni ile popülerlik kazanan proje, yaşadığı derin düşüş ile hayal kırıklığı yaratmıştır. Düşüş trendinin sonlandığı düşünülen projede analistlerin beklentileri olumlu yönde seyretmekte ve uzmanlar, projenin geleceği hakkında olumlu değerlendirmeler aktarmaktadırlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle