Kripto Para

Popüler borsanın faaliyetleri durduruldu!

  Singapur merkezli popüler kripto para borsası Bitget’in faaliyetleri durduruldu. Singapur Para Otoritesi, Bitget borsasının faaliyetlerinin askıya alındığını bildirdi. Gelen bilgilere göre borsanın faaliyetlerinin durdurulmasının nedeni, Güney Koreli müzik grubu BTS ile yaşanılan anlaşmazlık.

  Kripto para borsaları, dünyanın hemen hemen her yerinde yerel ve sınır ötesi şekilde hizmetler veriyor. Yerel olarak hizmet veren kripto para borsaları ile hizmet verdikleri ülkelerdeki kripto varlık uyumluluk kuralları arasında yaşanan zıtlıklar, zaman zaman borsaların işlemlerinin aksamasına ya da durmasına neden olabiliyor. Bunun bir yeni örneği de şimdi Singapur’dan geldi. Singapur merkezli kripto para borsası Bitget, Singapur lisansını kaybetti. Borsanın faaliyetlerinin askıya alınmasının nedeninin ise Güney Koreli müzik grubu BTS ile yaşanan anlaşmazlık olduğu belirtildi.

  Bitget, Singapur Lisansını Kaybetti

  Financial Times tarafından 5 Aralık tarihinde yayınlanan bir habere göre Bitget borsası, “Army Coin” isimli yeni bir kripto para birimini tartışmalı bir şekilde listeledi. Bu listeleme hamlesinden sonra Singapur Para Otoritesi, borsanın faaliyetlerini askıya aldı. Böylece Bitget borsası, en azından bir süreliğine Singapur’daki lisansını kaybetmiş oldu. Ancak öte yandan Bitget borsası; Kanada, ABD ve Avustralya gibi diğer yargı bölgelerinde yasal lisansa sahip olduğunu iddia ediyor.

  Bitget Borsasının Yanıltıcı Reklam Yaptığı İddia Edildi

  Bitget borsasında yaşanan söz konusu problemler habere göre ilk olarak 25 Ekim tarihinde ortaya çıkmaya başladı. Borsanın 25 Ekim tarihinde BTS erkek grubunun takipçilerinden ismini alan “Army Coin” isimli coini tanıtan bir tweet paylaşması, söz konusu problemleri başlatan hamle oldu. İddialara göre borsa bu paylaşımında “Army Coin, BTS üyelerine ömür boyu bakmayı hedefliyor” gibi yanıltıcı reklam cümleleri kurdu. Bitget borsasının, BTS üyelerine uzun süreli destek sağlamanın yollarından birinin Army Coin yatırımları olduğunu ileri sürdüğü iddia edildi.

  BTS’nin Bağlı Olduğu Ajanstan Yapılan Açıklama

  Borsadan Army Coin ve BTS grubu bağlantılı paylaşımların yapıldığı iddialarının ardından BTS’den bir açıklama geldi ve dünyaca ünlü müzik grubu, Army Coin ile bir bağlantılarının olmadığını söyledi. Ajans Hybe tarafından, Bitget borsasında listeleme haberinin duyulması ile birlikte şu açıklama geldi:

  “Şu anda, kripto para biriminin sanatçılarımızın portre haklarını ajanstan izin almadan ya da ajansla görüşmeden ihlal etmesi de dahil olmak üzere bu davadaki yasal ihlalleri araştırıyoruz. Tüm ihlallere karşı yasal işlem başlatacağız.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle