Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 28 Mart 2023

  Kripto para piyasaları bugün satıcılı! Lider kripto para birimi yeniden 27 bin doların altına geriledi.

  28 Mart 2023 Salı günü piyasaları etkileyen son dakika gelişmelerini, analistlerin değerlendirmelerini ve Bitcoin (BTC) ile popüler altcoin’lerde yaşanan fiyat hareketlerini gün sonu özetimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Avrupa Birliği (AB) milletvekilleri, kişisel anonim cüzdanlardan yapılacak büyük ölçekli kripto varlık transferlerini yasaklamaya hazırlanıyor! Bugün yapılacak oylama ile birlikte yatırımcıların bin Euro’nun (bin 80 dolar) üzerinde kripto gönderimi ve alması yasaklanacak.

  Veri sağlayıcısı Santiment, Ethereum (ETH) ile ilgili yaptığı son paylaşımda kritik bir on-chain verisine dikkat çekti. Santiment, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Borsalardaki Ethereum arzı yaklaşık 8 yıl önce token’in piyasaya sürüldüğü haftadan bu yana ilk kez bu denli düşük seviyelere geriledi” bilgisini paylaştı.

  FTX iflası ile batan kripto para platformu BlockFi, yaptığı son duyuruda bazı müşterilerine ödeme yapacağını söyledi. ABD’de yasal süreci devam eden kuruluş adına Mali Korunma ve İnovasyon Departmanı (DFPI) tarafından yapılan resmi açıklamada, California’daki bazı müşterilere 100 bin dolardan fazla para iadesi sağlanacağı bilgisi paylaşıldı.

  Piyasalar, Arbitrum (ARB) cephesinde yaşanan milyonlarca dolarlık transferleri konuşuyor! Son paylaşılan verilere göre bir kripto para balinası, merkezi borsalardan 5,88 milyon dolarlık ARB çekerken aynı cüzdan, Uniswap’tan 3 milyon dolarlık ARB Coin satın aldı.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası dava şoku ardından bir darbe de Voyager Digital satışından aldı! ABD New York Güney Bölgesi Mahkemesi Bölge Yargıcı Jennifer Rearden, Voyager Digital’in varlıklarının Binance’a satılması kararını durdurdu.

  Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Pazartesi günü yayımladığı blog ile açılan dava hakkında yorumda bulundu. CZ gönderisinde, “Şikayette iddia edilen konuların çoğunun nitelendirme şekline katılmıyoruz” ifadelerini kullandı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Satıcılı seyreden kripto para piyasalarında BTC bugün %bitcoin+usd% dolardan işlem görüyor. En büyük altcoin ETH %ethereum+usd% dolardan el değiştirirken, bazı önemli altcoin’lerde fiyatlar şu şekilde:

  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • DOGE - %dogecoin+usd% dolar
  • SHIB - %shibainu+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle