Popüler analist tarih vererek BTC fiyat tahminini paylaştı

  Kripto para piyasalarının en popüler analistlerinden biri olan Tyler Swope, Bitcoin (BTC) fiyat tahminini 150 bin dolar olarak açıkladı. Swope, ayrıca yükseliş beklediği Bitcoin’in hangi tarihte bu fiyata ulaşacağını da dile getirdi.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son dönemlerde daha çok yaşadığı büyük düşüşler ile anılır oldu. Mayıs ayında gelen büyük geri çekilme sonrası, birçok analist ve ünlü isim de BTC fiyat tahminini aşağı yönlü olarak güncelledi. Ancak kripto para piyasalarının en popüler analistlerinden biri olan Tyler Swope, bu konuda iyimser tavrını korumaya devam ediyor. Youtube üzerinden yeni bir analiz ve tahmin videosu paylaşan Swope, kesin bir tarih belirterek Bitcoin’in ne zaman 150 bin dolara ulaşacağını öne sürdü.

  Swope 300 Bin Dolar Tahmininin Neden Geçerli Olmayabileceğini Açıkladı

  Tyler Swope’a göre Bitcoin mevcut patlama döngüsü bitmeden önce 10 kat daha yükseliş elde edecek. Konuya ilişkin olarak Swope’un paylaşımında dile getirdiği ifadeler şöyle:

  “Aralık’a kadar 300 bin dolar bana göre biraz çılgınca bir yükseliş. Peki neden? Son döngünün tepesinden tepesine, 2013 sonundan 2017 sonuna kadar hesaplama adına, buna 1.000 ile 20 bin dolar diyeceğiz. Bu 20 katlık bir artış. Bundan önceki döngü, 2011’den 2013’e. Hesaplama adına buna 10 ile 1.000 dolar diyeceğiz, bu da 100 katlık bir artış.

  100 katlık artıştan 20 katlık artışa, yani döngüler süresince çarpanlarda yüzde 80 oranında bir azalma var. Aralık ayına kadar 300 bin dolara çıktığımızı söylersek bu 15 katlık bir artış olur. 20 kattan 15 kata, bu döngüde sadece yüzde 25’lik bir azalma demek, o yüzden bilemiyorum.”

  Tyler Swope Zirve Beklentisini Tarihiyle Açıkladı

  Tyler Swope videosunu yayınlandığında Bitcoin 36 bin dolar seviyesindeydi. Buradan yola çıkan Swope, BTC’nin %320 oranında artacağı tahmininde bulundu. Konuya ilişkin olarak Tyler Swope şu ifadelere yer verdi:

  “Mevcut döngünün zirvesi Aralık 2021 dönemine kadar 100 bin ile 200 bin dolar arasında olabilir. Uzun zamandır benim fikrim bu. Ama belirli bir sayı ve gün vermem gerekirse, 15 Aralık 2021 tarihine kadar 150 bin dolar olabilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle