Kriptopara

3 Analistten OG Fan Token Geleceği, 3 OG Coin Tahmini

  Kripto paralar, spor ve eğlence dünyasına atılan adımların sınırlarını genişletti ve E-Spor alanında da kendine yer buldu. Genişleyen bu sınırlar içerisinde piyasaya sürülen OG Fan Token da dikkatleri çekmeyi başardı. Bu rehber yazımızda OG Fan Token ile ilgili olarak uzman tahminlerini, gelecek beklentilerini ve fiyat öngörülerini bulabilirsiniz.

  OG Fan Token Geleceği

  OG Fan Token, tamamen taraftar (fan) token odaklı bir ekosistem kurmak isteyen bir platform olan Socios.com tarafından geliştirilmiştir. Socios.com ortaklığında piyasaya sürülen fan token’lara benzer, standart bir taraftar token’ı yapısı bulunan OG Fan token için gelecek tahminlerinde genel anlamda uzmanlar fikir birliği sağlayamamıştır. Ancak projenin, geleneksel spor sahalarından çıkıp E-Spor alanında yatırımcıların karşısına çıkmış olması, birçok kesim tarafından umut vaat etmektedir.

  OG Fan Token adına uzmanların farklı yönlerdeki gelecek görüşleri şöyle sıralanabilir:

  • E-Spor dünyasının gelişime çok açık olması, OG Fan Token için pozitif beklentileri güçlendiriyor.
  • Bir E-Spor takımı olan OG için üretilen bu token, takımın popülarite yakalayamamasından dolayı gelecekte beklentileri karşılayamayabilir.
  • Projenin arkasında Socios.com’un yer alıyor olması PG Fan Token adına güven veriyor.

  OG Fan Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  OG Fan Token’da 1 yıllık fiyat grafiği incelendiğinde, varlığın oldukça volatil bir yapıya sahip olduğu görülüyor. Haziran 2021 döneminden itibaren, piyasa trendlerine uyum sağlayarak aşağı yönlü hareket eden OG Fan Token’ın, 2021 yılının son çeyreğinde yine piyasa geneline uyum sağlayarak yükselişe geçtiği ancak sonrasında 2022 yılının ilk çeyreğinde bir kez daha sert düşüşler ile hareket ettiği görülüyor.

  OG Fan Token’ın ortaya koyduğu fiyat performansında söz konusu fiyat grafiği incelendiğinde, uzmanlar OG Fan Token’da aşağı yönlü destek noktasının 2,35 dolar bölgesinde olduğunu ve yukarı yönlü ilk ve en güçlü direnç noktasının ise 2,90 dolar bölgesinde olduğunu ifade ediyor.

  OG Fan Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Online ve multiplayer türündeki oyunların yaygınlık kazanmasıyla birlikte büyüyen E-Spor sahası, kripto para alanında yer buldu. E-Spor alanında en yaygın topluluğa ulaşan oyunlar arasında yer alan Counter Strike Global Offensive (CSGO) ile Dota 2 oyunlarının en başarılı ekiplerinden biri olan OG, Socios.com ile ortaklık kurdu. Kurulan bu fan token ortaklığı çerçevesinde, OG Fan Token, E-Spor takımı olan OG’nin resmi taraftar token’ıdır. OG Fan Token, aynı zamanda Socios.com ile Chiliz’in E-Spor alanına yönelmeye başladığı ilk projedir.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  Taraftar token’ları, taraftarların ve yatırımcıların destekledikleri spor ya da e-spor kulüplerinin takım içi kararlarında söz sahibi olmalarına aracı olmaktadır. Takımın kararlarını etkilemek ve takım içi çeşitli oylamalara katılmak için kullanılabilen taraftar token’ları, ait oldukları kulüp için alınan kararlarda yatırımcıların söz sahibi olmasını sağlar. OG Fan Token da bir taraftar token’ı olarak, resmi OG takımının çeşitli alanlardaki kararlarında yatırımcılarına söz hakkı tanır. Ayrıca OG takımının resmi ürünlerindeki indirimler için de OG Fan Token kullanılmaktadır.

  OG Fan Coin Fiyatı Kaç Dolar

  Güncel durumda 1 OG fiyatı %og-fan-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %og-fan-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, OG Fan Token 24 saatte %og-fan-token+yuzde%.

  OG takımı ile Socios.com ortaklığında piyasaya sürülen OG Fan Token, Haziran 2020’de 2 dolarlık fiyat üzerinden piyasaya sürüldü. Haziran 2020 sonrasında, söz konusu dönemde ralli hazırlığında olan kripto para piyasasının genel trendlerine uyum sağlayarak yükselişe geçen OG Fan Token, piyasanın atağa kalktığı Aralık 2020 döneminde ciddi değer artışları yaşadı. OG Fan Token, 29 Aralık 2020’de 18 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırarken, bu süreçte değerini de neredeyse 10’a katladı.

  OG Fan Coin Ne Olur, Beklentiler Ne?

  OG Fan Token, diğer taraftar token’larda olduğu gibi arkasındaki resmi kulübe oldukça bağlı bir kripto para birimidir. Varlığın fiyat hareketlerinde piyasa trendlerinin etkisi olabileceği gibi, uzmanlar takımla ilgili gelişmelerin de proje üzerinde fiyat etkisi oluşturabileceğini ifade etmektedir. OG Fan Token de e-spor takımı olan OG’nin ilerleyen süreçlerdeki başarılarına ya da başarısızlıklarına bağlı olarak fiyat performansları ortaya koyabilir. Ancak e-spor alanının gelişme hala çok açık bir alan olması ve bu alanın giderek büyümesi, OG Fan token adına beklentilerin genellikle pozitif yönde gelişmesini sağlamaktadır.

  OG Fan Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  OG Fan Token’ın arkasında, dünya genelinde birçok spor kulübünü destekleyen Socios.com platformu yer almaktadır. Socios.com taraftar token’ı anlaşmalarında, genellikle çok sayıda başarısı bulunan ve arkasında geniş kitleleri olan spor kulüplerini tercih etmektedir. Bu vizyonda hareket eden Socios.com’un, e-spor dünyasındaki ilk ortaklık tercihini OG takımından yana kullanması, OG Fan Token adına güven verici bir gelişmedir. Diğer yandan, OG Fan Token da diğer Socios.com tabanlı taraftar token’ları gibi standart bir güven oluşturmayı başarmıştır.

  OG Fan Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  OG takımı 2015 yılında kurulmuş olan, e-spor alanında varlığını sürdüren ve bu süreçte büyütmeyi başaran, çıkış noktası Dota 2 olan bir e-spor takımıdır. OG takımı, 2018 ve 2019 yıllarında The International’de 2 kez zafer kazanan ilk ve tek takım olarak dikkatleri çekmiştir. Dota 2 dışındaki oyunlarda da varlığını büyütmek isteyen ve başarılı yanını kanıtlamış olan OG takımının, OG Fan Token’ın arkasındaki takım olması, projeyi benzersiz yapan ilk özelliğidir.

  Bu özelliğinin yanı sıra OG Fan Token’ı benzersiz kılan diğer özellikler şöyle sıralanabilir:

  • OG takımının, takım içi önemli konularında söz hakkı tanır.
  • OG Fan Token sahipleri OG takımının ya da kulübün resmi sponsorlarının düzenlediği özel etkinliklerden ve kulüple ilgili çeşitli ödül ve VIP etkinliklerden yararlanabilir.
  • Socios.com platformunun e-spor alanındaki ilk ortaklığıdır.

  OG Fan Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  OG Fan Token, birçok yatırımcı tarafından özellikle de portföy çeşitlendirme noktasında değerlendirilmiştir. Varlığın, Haziran 2020’de piyasaya sürüldükten sonra Aralık 2020’de ATH belirlemiş olması, onun sıçrama göstererek yükseliş elde edebileceğini ortaya koymuştur. Bu özellikleriyle birlikte OG Fan Token’ın avantajları şöyle sıralanabilir:

  • Taraftar deneyimlerini güçlendirir.
  • OG giriş isteklerinde OG Fan Token sahipleri ayrıcalıklı olarak değerlendirilir.
  • OG takımı ile ilgili etkinliklere ücretsiz bilet kazanma şansı sunar.
  • OG takımıyla ilgili kararlarda söz hakkı tanır.
  • Toplamda sadece 5 milyon arzı vardır.

  OG Fan Token dezavantajları ise şöyle sıralanabilir:

  • Oldukça volatil bir yapıdadır ve bu nedenle fiyatta sert iniş ve çıkışlar görülebilmektedir.
  • Diğer kripto paralarda olduğu gibi risk barındırır.

  OG Fan Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  OG Fan Token listeleyen borsalar şöyle:

  • Binance
  • Gate.io
  • MEXC
  • Pionex
  • Chiliz
  • Bitcoiva

  OG Fan Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  OG Fan Token adına gelecek yorumlarında ve fiyat tahminlerinde bulunan uzmanlar, projenin fiyat beklentileri noktasında fikir bütünlüğü sağlayamamıştır. OG Fan Token ile ilgili olarak yükseliş beklentileri ağırlıkta olsa da bu proje ile ilgili ilerleyen dönemlerde fiyat düşüşü bekleyen uzmanlar da bulunmaktadır. Bu kapsamda 3 uzman analist ekibinin OG Fan Token fiyat beklentileri şöyle:

  • Price Prediction uzman ekibi OG Fan Token’ın 2022 yılında 1,90 dolar seviyesine ulaşacağını, 2023 yılında en yüksek 2,73 dolara ulaşacağını, 2024 yılında en yüksek 4,16 dolara ulaşacağını ve 2025 yılında da en yüksek 6,24 dolar seviyesine ulaşacağını öngörmektedir.
  • Coin Arbitrage uzman ekibi OG Fan Token’ın 2022 yıl sonunda 6,04 dolara ulaşacağını tahmin etmektedir. Ekip, varlığın 3 yıl içinde en yüksek 35,38 dolara, 2024 sonunda ise 15,82 dolara ulaşacağını tahmin etmektedir.
  • Wallet Investor uzman ekibi, OG Fan Token’ı “kötü bir uzun vadeli (1 yıllık) yatırım” olarak yorumlamaktadır. Düşük piyasa değeri ile manipülasyona açık bir varlık olduğunu belirten ekip, OG Fan Token’ın gelecekte fiyat düşüşleri yaşayarak 2,50 doların altına gerileyebileceğini belirtmektedir.

  Sonuç

  Dünya genelinde spor kulüpleri ile kurduğu ortaklıklar sonucu piyasaya sürdüğü fan token’lar ile bilinen Socios.com platformunun, ilk e-spor kulübü anlaşması sağladığı OG takımının resmi taraftar token’ı olan OG Fan Token adına uzmanlar gelecek için fiyat tahminlerinde ayrık görüşlere sahiptir. Ancak OG Fan Token’dan gelecekte yükseliş bekleyenler ağırlıktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle