BTC boğa rallisi mi geliyor? Merkez bankaları destekleyebilir

  Ünlü ekonomist Jeffrey Tucker, kripto para yatırımcılarını yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Bitcoin fiyatının merkez bankalarının desteği ile yükselebileceğini söyleyen analist dikkat çekti…

  Bitcoin fiyatının artış göstermesinde, perakende yatırımcının etkisinin yanı sıra bu yıl kurumsal yatırımcıların da ilgisi büyük önem taşıyor. Son dönemde kurumsal firmaların Bitcoin alımlarında biraz yavaşlama görülse de Bitcoin fiyatı seviyesini korumaya devam ediyor. Bitcoin fiyatında yeni bir boğa rallisi oluşma ihtimalini değerlendiren ABD’li ünlü ekonomist ve yazar Jeffrey Tucker, kripto para yatırımcısının dikkatini çeken açıklamalarda bulundu

  Popüler ekonomist katıldığı ekonomi programında Bitcoin fiyatının son 6 ay içinde çok iyi bir performans gösterdiğinin altını çizdi. BTC boğa rallileri hakkında kendi yorumlarını paylaşan ekonomist, merkez bankalarının Bitcoin satın alma ihtimalini değerlendirdi. Tucker’a göre Bitcoin, merkez bankaları için çok iyi bir tercih olabilir.

  Bitcoin Fiyatında Yeni Boğa Rallisi Gelebilir Mi?

  Bitcoin ve kripto para piyasasının genelinde yaşanan boğa rallisinin, 2017 yılından farklı ve çok daha uzun yollu olduğunu söyleyen Tucker’ın açıklamaları büyük ilgi topladı. Ünlü ekonomist, merkez bankalarının bütün varlıkları bünyelerinde tutabileceklerini söyleyerek Bitcoin satın alma ihtimaline de parantez açtı. FED için bu değerlendirmede bulunan Tucker, bazı olumsuzluklara rağmen merkez bankalarının Bitcoin alabileceğini söyledi.

  Merkez bankalarının Bitcoin alma ihtimalinin gerçekleşmesi durumunda BTC için yeni bir boğa rallisi oluşturabileceğini kaydeden ekonomist şunları söyledi: “Merkez bankaları Bitcoin almaya başlarsa, fiyat yükselişe geçebilir. Bitcoin’i, yılın ortasına gelmeden 100 bin doların üstüne çıkarabilecek birçok farklı şey var.” Bitcoin’in sınırlı arzının olmasının merkez bankaları için de avantaj yaratacağını söyledi. 

  Bitcoin Enflasyona Karşı Koruyor

  ABD’de vatandaşların ve yatırımcıların ekonomiye olan güvenlerinin sarsıldığını belirten Tucker, enflasyon tartışmalarına değindi: “Eğer bu analizler doğru çıkarsa insanlar enflasyona karşı kendilerini sağlama almak isteyecekler. Bunun için en iyi araç Bitcoin olacak çünkü dolar sınırsız basılırken BTC öyle değil”. Ünlü ekonomist, enflasyondan korunmanın en güvenli yollarından birisi de Bitcoin yatırımı yapmak olduğunu düşünüyor. Yeni ekonomik teşvik paketi sayesinde yatırımcıların daha fazla Bitcoin alabileceğini vurguluyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle