BTC kısa vadede yükselir mi? Ünlü analistten 3 farklı senaryo

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı 30 bin ila 31 bin dolar seviyeleri arasına sıkışıp kaldı. Yatırımcılar bir sonraki hareketin sıçrama mı yoksa sert bir düşüş mü olacağını merak ediyor. Kripto uzmanları, uzun süredir yatay hareket eden BTC’de kısa vadede olabileceklere dair açıklamalar yaptı.

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden Weiss Crypto analist Bruce Ng, Bitcoin’in geleceğine dair tahminlerde bulundu. Kısa vadede 3 senaryoya dikkat çeken kripto uzmanı, son haftalardaki yatay gidişatı değerlendirdi. BTC’nin konsolide olmasıyla paranın daha riskli kripto paralara yani altcoinlere geçtiğini hatırlatan Bruce Ng bunun normal şartlarda BTC dominansında düşüş yaşatması gerektiğini söyledi.

  BTC 7 Temmuz’daki Tasfiyeye Direndi

  BTC dominansındaki güçlü duruşu değerlendiren ünlü analist, “Ancak garip bir şekilde bu olmadı. Hatta dominans geçtiğimiz hafta sağlam bir duruş sergiledi.” değerlendirmesinde bulundu. BTC’de mevcut görünümün tehlikeli bölge olduğunu vurgulayan uzman 7 Temmuz’da 1 milyar dolarlık açık pozisyonun tasfiye olduğunu hatırlattı.

  Bu yüzden BTC kısa süreliğine 30 doların altına sarkarken Bruce Ng mevcut seviyeyi yorumladı: “Fiyat kısa süre içerisinde toparladı. Yine de görüyoruz ki, açık pozisyon sayısı hala yüksek, hatta 2022’nin ekim ayından bu yana görülen en yüksek noktada… Bu nedenle hala tehlikeli ve güvenilmez bir noktada duruyoruz.

  BTC’de Kısa Vadede 3 Olası Senaryo

  Deneyimli kripto para analisti BTC’de kısa vadede 3 senaryonun gerçekleşebileceğini söyledi: “İlk olarak bir düşüş gelebilir. 28 bin dolar seviyesi burada destek olacaktır. Bu senaryo bence, ikinci yazacağım senaryodan daha yüksek ihtimal.” Bruce Ng, böyle bir düşüş yaşanmaması halinde fiyatın yükselmeye devam edeceğini ve spot hacim desteğiyle 35 bin dolara kadar fiyatlama olabileceğini vurguladı.

  Weiss Crypto analisti Bruce Ng son olarak üçüncü senaryoya parantez açtı: “Bitcoin’in yatay seyretme durumunun devam etmesi halinde paranın altcoin’lere geçmeye başlayacağını söyleyebiliriz. ETH/BTC, yani Ether’in Bitcoin fiyatı karşısındaki oranı hala uzun süreli trend çizgisinin altında… Bir ETH ETF’inin kabul edilme dedikodusu hem ETH/BTC’de hem de alt’larda ralli getirebilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle