BlockRock CIO'su açıkladı: BTC çok sağlam!

  Kripto para piyasalarında görülen çöküşün etkileri ve yankıları sürmeye devam ederken, dünya genelinde birçok yatırımcı panik satışlarına başladı. Panik satışları düşüşün daha da derinleşmesine neden olurken, BlockRock Finans Sorumlusu Rick Rieder, Bitcoin’in (BTC) çok sağlam bir varlık olduğunu dile getirdi.

  Kripto para piyasalarında Bitcoin’in (BTC) 13 Haziran itibariyle sert düşüşler yaşamaya başlaması, derin düşüşleri de beraberinde getirdi. Bitcoin öncülüğünde neredeyse tüm kripto para birimleri sert değer kayıplarıyla karşılaşırken, yatırımcılar genelinde oluşan panik havası da panik satışlarını tetikledi. Piyasalarda oluşan bu endişe tablosuna karşı birçok deneyimli isim sakin olma çağrısında bulunurken, BlockRock Finans Sorumlusu Rick Rieder de yaptığı açıklama ile yatırımcıları rahatlatmaya çalıştı. Rieder, Bitcoin’in çok sağlam bir varlık olduğunu dile getirdi.

  BlockRock CIO’su Düşüşleri Yorumladı

  Bitcoin’deki düşüşler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) 75 baz puanlık faiz artışı öncesinde agresif hale geldi ve bu süreçte değer kayıpları beklenen oranların üzerine çıktı. Yönetimi altında 10 trilyon dolarlık varlık bulunan ve bu anlamda dünyanın en büyüğü olan BlockRock şirketinin CIO’su Rieder, Yahoo Finance’a söz konusu düşüşler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Verdiği röportajda panik yapılmaması gerektiğini ifade eden Rieder şöyle konuştu:

  “Kripto paralar etrafında oluşmuş çok ciddi bir abartı vardı. O abartı durumu çok çabuk şekilde dağıldı. Bu düşüşlere rağmen ben hala Bitcoin ve kripto paraların sağlam varlıklar olduklarına inanıyorum. Sadece etrafında çok fazla para dönüyordu ve o paralar şu anda çekildi.”

  Rieder’e Göre Gidişat Nasıl Olacak?

  Piyasalarda yaşanan düşüş hareketliliğinin yanı sıra bu fiyat düşüşlerinin nereye kadar gidebileceği konusunda ve fiyat görünümlerinin nasıl olabileceği konusunda da tahminlerini dile getiren Rieder, gidişatın bir süre daha aşağı yönlü olabileceğini ancak bundan 2-3 yıl sonraki dönemde de fiyatların şimdikinden çok daha yüksek seviyelerde olabileceğini iddia etti. Ünlü CIO söz konusu açıklamasında şöyle konuştu:

  “Bana göre fiyatlar buradan biraz daha aşağıya gidecek. Olması gereken yer neresi, bunu söylemek gerçekten çok zor. Bugünden 2-3 yıl sonrasına baktığımızda ise fiyatların çok daha yüksek olacağını göreceğiz. Ama ondan önce beklenenden daha da aşağıya gidebiliriz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle