Kripto Para

Elon Musk BTC'nin yükselişini yine es geçmedi!

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) üzerindeki ölü toprağını attı ve 31 Temmuz tarihinde 42 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Gün içinde yükseliş hareketlileri sergileyen Bitcoin ile ilgili olarak Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan da paylaşım gecikmedi.

  Bitcoin (BTC), Mayıs ayında gelen çöküşün etkilerini 21 Temmuz’da başlayan yükseliş hareketlilikleri ile üzerinden atmaya başladı. O tarihten bu yana yükseliş eğiliminde olan BTC iki büyük faktörün etkisiyle bu eğilimin içine girmişti. Bunlardan ilki, Amazon’un BTC ödemelerini kabul edeceği iddialarıydı, ikincisi ise Tesla şirketinin de yeniden BTC ödemelerini kabul etmeye başlayacağı iddialarıydı. Amazon bu iddiaları yalanladı ancak buna rağmen BTC yükseliş eğiliminden kopmadı.

  Gelen değer artışları ile tekrar 40 bin dolar bölgesini test etmeye başlayan Bitcoin için birçok analist en kritik direnç noktalarından biri olarak 42 bin dolar seviyesini işaret ediyordu. Bitcoin, 31 Temmuz tarihinde gün içinde başlattığı yukarı yönlü hareketlilikler ile 42 bin dolar seviyesini aşmayı başardı. Gelen bu yükselişin etkileri piyasada görülmeye devam ederken Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan da Bitcoin’e atıfta bulunduğu bir paylaşım geldi.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Musk Piyasaları Manipüle Etmekle Suçlanıyor

  Daha önce BTC hakkında olumlu konuşan, ardından BTC madenciliğinin çevre kirliliğine yol açtığını söyleyen Musk, 31 Temmuz tarihindeki BTC yükselişine de kayıtsız kalamadı. Elon Musk, piyasalarda görülen net düşüş ve net yükseliş dönemlerinde Twitter üzerinden paylaşım yapmayı ihmal etmiyor. Buna bağlı olarak Musk, 31 Temmuz tarihinde Bitcoin’in 42 bin dolar seviyesini geçmesini de atlamadı. Musk, bu paylaşımlarından dolayı piyasayı manipüle etmekle suçlanmasına rağmen geri durmayacak gibi görünüyor.

  Elon Musk, BTC’nin Yükselişine Gönderme Yaptı

  Elon Musk’ın Twitter üzerinden paylaştığı MEM görselinde Bitcoin’in yükselişine bir gönderme bulunuyor. Aniden yükselen BTC sonrası Musk, gökyüzüne yakıt dumanıyla bir uçaktan yazılmış gibi görünen bir yazıyı paylaştı. Görselde, gökyüzünde “How do i land?” (Nasıl inebilirim?) yazıyor.  Elon Musk’ın The B Word konferansından sonra yeniden takınmaya başladığı olumlu tavrın bu paylaşımla devam ettiği görülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle