BTC 10 yılda 700 bin dolara çıkabilir – Dan Morehead

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde yeniden toparlanma sinyalleri vermeye başladı. Pantera Capital’in kurucusu Dan Morehead, Bitcoin’in artan benimsenmesinin de etkisiyle BTC’nin 700 bin dolara kadar yükselebileceğini öne sürdü.

  Son dönemlerde Bitcoin (BTC), Mayıs ayından kalma düşüş eğiliminin etkisinden çıkma mücadelesini net şekilde gözler önüne seriyor. 19 Mayıs tarihinde 30 bin dolara, 22 Haziran tarihinde de 28 bin 800 dolara kadar gerileyen BTC, 21 Temmuz’da başlattığı yükseliş hareketleri sonucunda 31 Temmuz’da yeniden 42 bin dolar seviyesinin üstüne çıktı. Bitcoin’in bu yükselişlerinin arkasında, tekrar gündeme gelen BTC yatırımları ve genel anlamda büyük şirketlerin kripto paralara duymaya başladığı ilginin olduğu düşünülüyor.

  BTC İçin Yapılan Olumlu Tahminler Artmaya Başladı

  Son dönemlerde arka arkaya gelen yeni Bitcoin yatırım haberlerine paralel olarak fiyatında da artış gösteren Bitcoin için geleceğe yönelik yapılan fiyat tahminleri pozitif yönde revize edilmeye başladı. Birçok analist, Bitcoin’in ilerleyen dönemlerde ciddi yükselişler elde edeceğine inanıyor. Pantera Capital’in kurucusu Dan Morehead de Bitcoin’den oldukça umutlu olan isimler arasında yer alıyor. Morehead Bitcoin’in artan benimsenmesi ile birlikte BTC fiyatının 700 bin dolara kadar yükselebileceğini düşünüyor.

  Denetimi altında 2,8 milyar dolardan fazla varlık bulunan, 8 yıllık Pantera Capital kripto para yönetim firması olarak hizmet veriyor. Şirketin kurucusu Morehead, Yahoo Finance ile gerçekleştirdiği röportajda, BTC benimsemesi arttıkça BTC fiyatının da artacağını dile getirdi.

  Dan Morehead’in Açıklamaları

  Morehead, akıllı telefonu olan herkesin BTC ağına bağlandığında, BTC’nin 700 bin dolara kadar çıkabileceğini söyledi. Konuya ilişkin olarak Dan Morehead’in açıklamaları şöyle:

  “Yıllar içinde Bitcoin kullanan insan sayısını ve Bitcoin fiyatını gösteren bir çalışma yaptık. Bu veri serilerinin her ikisi de her iki yılda bir büyüklük sırasına göre arttı. Bu devam ederse, akıllı telefonu olan herkes kullandığında Bitcoin’i 700 bin dolara çıkarabilir. Bunun için 10 yıllık süre makul bir tahmin.”

  Dan Morehead, ayrıca orta vadede BTC’nin piyasadaki çeşitli katalizör etkenler sayesinde yükseliş trendinde kalacağını düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle