Kripto Para

Bullard: Kripto paraların çoğu değersiz!

  St. Louis Federal Rezerv Bankası Başkanı James Bullard, kripto para basınında geniş yankı bulan açıklamalar yaptı. Bullard, BTC ve diğer kripto para birimlerinin değersiz olduğunu düşünen isimler arasına girdi…

  St. Louis FED Başkanı James Bullard, yatırımcıların “dijital varlıklara” yatırım yaparken aşırı dikkatli olması gerektiğini söylemesi ile dikkat çekti. Kripto paralar hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan FED Başkanı, kripto para yatırımı yapmak isteyenleri uyardı. Bullard, kripto para birimlerinin genelinin değersiz olduğunu düşünüyor.

  Kripto para piyasasında çalkantılı bir dönemden geçilirken basında öne çıkan açıklamalara imza atan Bullard, regülatörleri de bu konuda düzenleme yapmaya çağırdı. St. Louis Federal Rezerv Bankası Başkanı James Bullard, kripto para birimlerinin büyük bir çoğunluğunun değersiz olduğunu ifade etti.

  FED Başkanı Bullard Kripto Para Açıklaması

  Normalde geleneksel para birimleri ile kolay olmayan işlemler konusunda kripto para birimlerinin kolaylık sağladığı itirafında bulunan Bullard’ın açıklamaları ilgi çekti. Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların yatırımında yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini kaydetti. FED Başkanı Bullard, sektörde binlerce kripto para olduğunu söyleyerek bunların büyük bir çoğunluğunun değersiz olduğunu ifade etti.

  Kripto para topluluğunun tepkisini çeken açıklamalarda bulunan St. Louis FED Başkanı, işlemlerde kolaylık sağlamasına rağmen kripto yatırımında dikkatli olunmasını faydalı buluyor. “Bence insanlar bu tehlikenin farkında ve bunun oldukça volatil olduğu fikrine aşina.” diyen başkan, regülatörleri de bu konuda düzenleme yapmaya çağırdı.

  “Kripto Para Sektörü Gelecek Vaat Ediyor”

  Kripto para sektöründe özellikle son dönemde çok fazla gelişme yaşandığını da ifade eden Bullard, piyasadaki değersiz varlıklara rağmen geleceğe olumlu bakıyor. Kripto paraların gelecek vaat ettiğini ima eden St. Louis Federal Rezerv Bankası Başkanı James Bullard, basında geniş yankı buldu. 

  Sektördeki gelişmelere rağmen ABD Dolarının Bitcoin ve diğer kripto paralar karşısında değer kaybetmeyeceğini söyleyen Bullard, paraları çok volatil olarak görüyor. FED Başkanı, bu yüzden dijital paraların uzun vadede ABD dolarının yerini almasına imkansız gözüyle bakıyor

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle