Dogelon MARS (ELON) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Dogelon MARS projesinin kripto para birimi ELON Coin hakkında bilgileri sizler için bu yazımızda bir araya getirdik. Elon Musk ismi ve bir kısım DOGE geliştiricisi adı ile gündeme gelen ELON Coin nasıl alınır, avantajları, dezavantajları nedir, gelecekte hangi noktada olabilir sorularına bu yazımızda yanıt arayacağız. 

  Dogelon MARS (ELON) Coin Nedir?

  Dogelon MARS (ELON) Coin, Shiba Inu akımına mensup olan yeni bir kripto para birimidir. ELON Coin’in %50’lik arz kısmı Uniswap likidite havuzlarında kalıcı şekilde kilitlenmiş bir token’dır. Bu sayede ELON Coin’in ilerleyen zamanda likidite düşüş olasılığı ortadan kaldırılmıştır. Elon Musk’ın da geliştirme sürecinde yer aldığı ve proje saflarından biri olduğu iddia edilen ELON Coin, ilk gezegenler arası kripto para birimi olarak tanımlanmıştır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper 

  Dogelon MARS (ELON) Coin projesinin amacı, uzay sektörüne ödeme aracı olarak kullanılabilecek bir kripto para birimin kazandırmaktır. ELON Coin’in Dogecoin çatalı olduğu ve “Başkent MARS“ lakabı verildiği ifade ediliyor. Proje Elon Musk’ın Mars’a insanlar ile birlikte yolculuk yapma ve orada bir yaşam alanı kurma hayalinde kullanacağı ticari para birimini yaratmak amacıyla gerçekleştirildi. Bu kapsamda SpaceX ile yapılacak olan görevlerde galaktik para birimlerinden biri artık ELON Coin olacak. Proje hakkında daha kapsamlı bilgi edinmek için https://dogelon.io/ adresinden Whitepaper’a ulaşabilirsiniz. 

  Dogelon Coin Yorum

  ELON Coin hakkında analist ve yatırımcı yorumları ele alındığında oldukça olumlu görüşlere ulaşılıyor. Analistler ELON Musk’ın piyasada ne kadar etkili olduğuna değiniyorlar. Hatta son olarak Dogecoin’i Tesla ödeme araçlarından biri yapmak için anket gerçekleştirdiğini ardından DOGE fiyatının %12 yükseldiğini açıkladılar. Bitcoin’in çok enerji tükettiğini ifade eden Elon Musk, hemen ardından BTC fiyatının da düşüşüne neden oldu. Analistler bu yüzden arkasında Elon Musk’ın yer aldığı ELON Coin’in kısa vadede en popüler altcoinlerden olabileceğini ifade ediyorlar.

  Dogelon MARS (ELON) Coin Geleceği Ne Olur?

  Analistler, Dogelon MARS (ELON) Coin’in yakın geleceğinde değer kazanımı yaşayabileceğini açıkladılar. Analistler Elon Musk’a “piyasa hareketlendirici“ olarak sesleniyorlar. Bu yüzden onun projesinde yer alacak ELON Coin’in 2021 senesi Haziran sonunda 0.0000015 dolar ile 0.0000020 dolar bandı arasında işlem görebileceğini belirttiler. 

  Dogelon MARS (ELON) Coin Nasıl Alınır?

  Dogelon MARS (ELON) Coin almak için yapılacaklar:

  • 1. Adım: ELON Coin, Uniswap, Poloniex, Bitrue, 1inch Exchange borsalarında işlem giriyor. Borsalardan seçilene erişim sağlanır.
  • 2. Adım: Borsada hesap oluşturulmalı, sistemin ileteceği KYC işlem aşamaları eksiksiz tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: Açılan borsa hesabına satın alıma uygun bakiyeyi kazandırmak için borsadan “para yatır“ sekmesi yardımıyla hesaba para transferi yapılır. 
  • 4. Adım: Borsandan artık ELON Coin paritesinin yer aldığı işlem sayfasına gidilmelidir.
  • 5. Adım: Bu bölümde Elon Coin’in güncel fiyatından ve daha uygun fiyattan alım emri verilir. 
  • 6. Adım: Emir onayı ile hesabın sanal cüzdanına gelen ELON Coin miktarı burada saklanabilir ve yüksek güvenlik bir saklama için donanım cüzdana aktarılır.

  Adımların doğru atılması ardından ELON Coin satın alma işlemi rahatlıkla tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Dogelon MARS (ELON) Coin avantajları:

  • Elon Musk Etkisi: Elon Musk kripto para dünyasında artık başlı başına bir sembol oldu. Analistler ve yatırımcılar ona “market mover“ olarak hitap ediyorlar. Bu yüzden ELON Coin’in kısa vadede rekor fiyata koşabileceği tahmin ediliyor. Bu kapsamda yatırımcılar için gelecek vadeden bir varlığa yatırım yapabilme fırsatı doğuyor.
  • İşlem Hızı: ELON Coin cüzdanlar arası transferde dakikalar içinde sınır ötesindeki cüzdana ulaşıyor. Alım-satım işleminde ise emir onayını yüksek hızla veriyor.
  • Düşük Masraf: Transfer ve takas işlemlerinin tümünde işlem ücretini çok düşük tutuyor. 
  • Likidite: Uniswap borsanın likidite havuzların kilitlenen arzı sayesinde ömrü boyunca likidite sorunu yaşamayacak ELON Coin, yatırımcılar için riskleri minimize eder. Diğer yandan her kullanıcısına likidite performansına bağlı adil ödül dağıtımını sunuyor.

  Dezavantajları Ne?

  Dogelon MARS (ELON) Coin dezavantajları:

  • Düşük Erişilebilirlik: ELON Coin piyasaya yeni çıkışına bağlı olarak, belirli borsalardan işleme giriyor. Henüz erişilebilirlik düzeyi ana kripto paralar kadar yüksek değildir.
  • Saldırı Riski: ELON Coin her kripto para birimi gibi borsalara bağlı sanal cüzdan altında saldırı ihtimalleri ile karşı karşıdır. Donanım cüzdanlarında saklanarak bur risk ortadan kaldırılır. 

  Sonuç

  ELON coin oldukça ilginç bir proje. DOGE ile başlayan ve Elon Musk’ın gazladığı köpek sezonu ile birlikte ortaya çıkmış bir kripto para. Logosundaki köpek, ismindeki DOGE ve Elon göndermeleri ile heyecan yaratmaya çalışmıştır. Gelecekte galaktik ticaret adı verilen projenin gerçekleşmesi halinde ELON Coin ile işlemlerin yapılması planlanıyor.

  Örneğin Mars’ta enerji üreten bir taş veya varlık Elon Musk tarafından ileri gelecekte bulunursa, bunun Dünyadaki satışında ELON Coin ödemeleri kullanılacağı düşünülüyor. Bu yüzden ELON Coin’e farklı bir bakış açısı ile yaklaşılıyor.

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle