Kripto Para

Elon Musk Dogecoin kurucusuna açtı ağzını yumdu gözünü!

  Dogecoin’in en büyük destekçisi Elon Musk ile kurucu ortağı Jackson Palmer arasındaki kavga giderek büyüyor! Ünlü milyardere birkaç kez “dolandırıcı” diye hitap eden Palmer’a cevap veren Musk, Palmer’in tek bir Dogecoin kodu yazmadığını söylemeyi unuttuğunu belirtti.

  Dogecoin kurucu ortağı Jackson Palmer ile Tesla CEO’su ünlü milyarder Elon Musk arasında sular durulmuyor! Elon Musk’a dolandırıcı diyen ve onu hayal satmakla itham eden Palmer’e Musk’tan yanıt geldi. Musk, Palmer’i 12 yaşındaki çocukları ile bir tutarak adeta alay etti!

  Palmer Musk’a “Dolandırıcı” Demişti

  Palmer bugün yeniden dünyanın en zengin adamına “dolandırıcı” yaftasını vurdu ve onu hayal satmakla itham etti. Palmer, Musk’ın Phyton betiğini nasıl çalıştıracağını bilmediğini ifade ettiği tweet’te konuyu dolandırıcılığa getirerek ünlü milyarderin tepkisini çekti. Palmer kullandığı, “Bir gün vaat ettiğini yerine getirebileceği umuduyla bir vizyon satıyor, ancak bunu bilmiyor. Biliyormuş gibi yapmakta gerçekten çok iyi. Bu, Tesla’nın tam otonom sürüş vaadiyle çok açık görünüyor.” İfadeleri ile ünlü milyardere karşı açtı ağzını yumdu gözünü!

  Palmer daha önce de Elon Musk’a dolandırıcı demiş ve onun Twitter’da dolandırıcı tespiti için yazdığı Phyton betiğini çalıştıramamakla itham etmişti. Palmer, o günden sonra bu basit işlemi yapamayan Musk’a karşı saygısını yitirdiğini ifade etmişti.

  Musk Cevabı ile Dikkat Çekti!

  Musk ise kendisini “Phyton betiğini çalıştıramamakla” itham eden Palmer’a, “Çocuklarım 12 yaşındayken Jackson’un bana gönderdiği saçma sapan senaryodan daha iyi kod yazıyor diyerek ünlü kurucuyu tiye aldı! Ayrıca Musk, Palmer’in teşvik ettiği Dogecoin için kod yazmadığını, “Palmer, hiçbir zaman tek bir Dogecoin kodu yazmadığını söylemeyi her zaman unutuyor” ifadeleri ile ima etti.

  Dogecoin Kuruluşunda Neler Oldu?

  Musk’un Palmer’ı “Dogecoin kodu yazmadığı” ithamı sonrası popüler şaka token’inin nasıl geliştirildiği sorusu akıllara takıldı. Dogecoin Billy Markus ve Jack Palmer tarafından geliştirildi. Şu anda iki geliştirici Dogecoin üzerinde çalışmıyor. 2013 yılında başlatılan projede Palmer, “Dogecoin’e yatırım yapmak” ile ilgili bir tweet attı ve ardından dogecoin.com alan adını satın aldı. Markus ise Palmer ile iletişime geçerek insanlara hitap edebilecek bir dijital para birimi programlama hedefinden bahsetti. İki mühendis birlikte çalışarak Dogecoin’i piyasaya sürdü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle