Kriptopara

Sıçrama Beklenen 10 Coin 2022 (GÜNCEL LİSTE)

  Bitcoin ve Ethereum önderliğinde büyük yükselişlerin yaşanması beklendiği kripto para piyasasında tüm yatırımcıların dikkati altcoin’lere çevrildi. Geride bıraktığımız yıllarda BTC rallisi yaşanmış fakat yatırımcılara göre merakla beklenen altcoin rallisi yaşanmadı.

  İşte Sıçrama Beklenen Altcoinler

  Uzmanlar ve analistler ise olası boğa piyasasında öne çıkacak altcoin’leri şimdiden listelemeye başladı. Bu yazımızda eklenen altcoin rallisinde bayrağı elinde tutması muhtemel 10 coin’i sizler için listeledik.

  Cardano (ADA)

  Ethereum’un kurucu ortağı tarafından geliştirilen ve sıfır ücret misyonunu finansal piyasalara kazandıran Cardano (ADA), listenin ilk sırasında yer alıyor. Hem Bitcoin hem de Ethereum’dan daha hızlı olarak öne çıkan ADA Coin, 2021 yılında 0,20 dolardan başladığı yükselişte 3 doları aşmayı başarmıştı. Aynı zamanda Ethereum katili olarak tanınan ve son günlerde balina hesaplarında artışların gözlendiği Cardano’da uzmanlar, bu yıl 3 dolar zirvesinin test edilebileceğini düşünüyorlar.

  Solana (SOL)

  Özellikle NFT pazarını Ethereum’un elinden alarak Ethereum katili unvanının en çok hak eden altcoin olarak Solana (SO) gösteriliyor. 40 milyar doları aşan piyasa değerini artırması beklenen SOL Coin’de 2021 yılında yakaladığı %1000’i aşan yükseliş ile adından söz ettirmişti. Hız ve ölçeklenebilirlik adına kazandırdığı yenilikler ile dikkat çekerken uzmanlar, bu yıl NFT pazarının genişlemesinden en çok pasta payını Solana’nın alacağını düşünerek 267 dolarlık zirvenin bu yıl geride bırakabileceğini düşünmektedirler.

  Ethereum (ETH)

  Altcoin piyasasının amiral gemisi Ethereum, uzmanların ve yatırımcıların 2022 yılı performansı en çok merak edilen kripto para birimleri arasında açık ara farkla listede Bitcoin’in hemen ardında yer alıyor. NFT, metaverse ve ERC-20 token’lerde yaşanan gelişmelerden sağladığı avantajlar ile sıyrılmayı başaran Ethereum için analistler, bu yıl muazzam bir geri dönüş beklentisi taşıdıklarını ifade ediyorlar. Öyle ki teknik analiz literatürüne Bollinger bantları tabirini kazandıran John Bollinger, Ethereum’un performansı ile Bitcoin’i gölgede bırakacağını ifade etmektedir.

  HUH Token (HUH)

  Listenin flaş ismi olmaya aday olan HUH Token, tıpkı Shiba Inu ve Floki Inu projeleri gibi muazzam denilebilecek bir potansiyel taşıyor. Uzmanlar SHIB Coin’in gösterdiği %70.000’i aşan yükselişi hatırlatarak, sadece bu nedenle bile HUH Coin’in yakında izlenmesi gerektiğini savunuyorlar. Çift para birimli dağıtım şeması, HUH Token cinsinden verilen topluluk ödülleri ve %10’luk referans ödülleri gibi ayrıcalıkları ile desteklenen HUH Coin’in 2022 yılına damga vurması beklenmektedir.

  Chainlink (LINK)

  Blockchain’deki akıllı sözleşmelerin gerçek dünya verilerini sağlayan Chainlink, uzmanlara göre 2022 yılında tüm çekiciliği ile öne çıkmaktadır. Ağda yapılan işlem ücretlerini LINK ile ödeme yapan projede işlevsellik ve gerçek dünya ile kurulan köprü, blockchain misyonuna tam uyumluluk olarak değerlendirilmektedir. Şu ana kadar kendisine 300’den fazla ortak kazanarak potansiyelini pek çok kez ispat eden ve geçtiğimiz yıl görülen 53 dolar zirvesinin gerisinde fiyatlanan LINK Coin’de bu yıl en yakın hedef ATH seviyesi olarak değerlendirilmektedir.

  Theta (THETA)

  Theta blockchain’in yerel kripto para birimi THETA, özellikle gündelik kullanıma yönelik olarak geliştirilmesi ile 2022 yılında yükseliş yapması beklenen coin’ler listesinin içinde kendisine özel bir yer edindi. Popüler trader Ben Armstrong’un da listesinde yer alarak yatırımcıların radarına takılmayı başaran THETA; Google, Binance, Samsung ve Gumi gibi Enterprise doğrulayıcıları tarafından desteklenerek güvenilirlik kazandı. Bu yılın flaş isimleri arasında yer alması beklenen THETA Coin’de geride bıraktığımız yılın 15,80 dolarlık zirvesinin ise bu yıl yeniden hedefe girmesi beklenmektedir.

  Avalanche (AVAX)

  AVAX 2021 yılında başladığı 4,75 dolarlık yükselişte 150 doları aşarak tüm dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı. Bu yıla geri çekilme ile başlayan fakat kısa sürede düştüğü yerden kalkmayı başaran AVAX Coin, analistlerin de kendisinden büyük beklentiler taşıdıkları projeler arasına adını yazdırmayı başardı. 27 milyar dolara yaklaşan piyasa değeri ile CoinMarketCap sıralamasında en büyük 10. kripto para birimi olmayı başaran AVAX’ta en önemli gelişme ise Deloitte ile yapılan anlaşma olarak gösterilmektedir. Uzmanlara göre bu anlaşma ile 2022 yılında AVAX’ın fitili ateşlenerek yeni zirveler şimdiden hedefe girmiştir.

  Stellar Lumens (XLM)

  2014 yılında yapılan lansmanı ile birlikte popülerlik kazanan Stellar Lumens, özellikle Bitcoin ile yakaladığı korelasyon ile tanınmaktadır. Aracı olmadan kullanıcıların P2P ağı üzerinden ticaret yapmalarını sağlayan Stellar, düşük işlem ücretleri ile öne çıkar. Bankaların XLM Coin’i benimsemesi ve bu yıl BTC’de yeni ATH beklentileri XLM’i öne çıkararak 2022 yılında büyük potansiyel beklenen isimler arasında yerini almasını sağlamaktadır.

  Enjin (ENJ)

  Ethereum blockchain’inde sanal ürünler oluşturma ve yönetme yeteneği kazanma adına geliştirilen ENJ Coin, fenomenlerin ilgisini çekmeyi başaran popüler bir altcoin’dir. Dolandırıcılığı azaltmak adına beklenen çözüm olarak lanse edilen Enjin, toplulukta oluşturulan her öğe için ENJ’de bir değer atanmasını sağlayarak yerel token’ini desteklemektedir. 2022 yılının sürpriz isimleri arasında gösterilen ENJ Coin’de ilk hedef ise geride bıraktığımız yılın sonunda görülen ve 5 dolara yaklaşan zirvedir.

  Monero (XMR)

  Gizlilik odaklı kripto para birimi Monero (XMR), güvenlik ve anonimlik gibi özellikleri ile 2022 yılında da ilgi çekmeyi başarmaktadır. Analistlerin yakından izledikleri Monero’da en büyük katalizörü artan dolandırıcılık vakaları olarak göstermektedirler. Analistlere göre XMR gizlilik ve güvenlik çözümleri ile kripto para dolandırıcılığını önleyebilecek yegane projeler başında gelir. Kripto para piyasasında yaşanan istismarların arttığı bugünlerde XMR Coin’in yükseleceğini beklememek uzmanlara göre gerçekten mantıksız bir yaklaşım olarak değerlendirilmektedir. 

  Sonuç

  Yatırımcılar ve analistler altcoin rallisinin yaklaştığını düşünmektedirler. Ethereum, Solana ve Cardano gibi önemli projelerin yanında metaverse, DeFi, gizlilik ve güvenlik gibi konularda öne çıkan 10 altcoin 2022 yılının yıldızı olmaya adaydır. Yeni yılda uzmanlar ADA, SOL, ETH, HUH, LINK, THETA, AVAX, XLM, ENJ ve XMR coin’lerinin öne çıkmasını beklemektedirler.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle