Kriptopara

4 Analistten BitDAO (BIT) Geleceği 2022, 2023

  Kripto sektöründe önemli sorunlara çözüm bulan BitDAO (BIT), 2022 yılının gözde projeleri arasında yerini almayı başarıyor. Özellikle son yıllarda büyümesini sürdürmesinin ardından piyasalarda da beklentileri karşıma eğilimi gösteren BIT, kısa, orta ve uzun vadeli hedefleri ile yatırımcıların ilgi odağında yer almayı başarıyor. BitDAO (BIT) hakkında analistlerin 2022, 2023 ve geleceğine dair tahminleri ise sizler için bir araya getirdik. 

  BitDAO (BIT) Coin Geleceği

  Merkeziyetsiz finansın 2022 yılında da popülerliğini artırmaya devam etmesiyle BitDAO (BIT) gibi bu alana yönelen ve topluluk odaklı büyük projeler dikkat çekmeye devam ediyor. 2022 yılı her ne kadar birçok kripto para projesi için kötü senaryoların yaşandığı bir yıl olsa da 2022, 2023 ve gelecek yıllar içinde çok daha olumlu bir görünüm çizmesi beklenmektedir. Gelecek hedeflerini gerçekleştirmesi halinde çok daha fazla yatırımcının da ilgisini çekecektir.

  Projenin gelecek hedeflerine yönelik yol haritasında da yer verilen başlıca unsurlar ve gelecek yıllarda yakalamak istediği hedefler ise kısaca şunlardır:

  • BitDAO, sermayeyi endüstriler, zincirler ve ürünler arasında agnostik olarak besleyerek büyüme hedefini 2022 yılı dahil gelecek yıllara yaymıştır.
  • Merkeziyetsiz token ekonomisi inşa etmek için gerekli araçları sağlamak ve bu alanda gerekli çözümleri sunmayı hedeflemektedir.
  • Gelecek yıllarda 5 – 10 yıllık süreçte de büyüme eğilimini sürdürmesi beklenmektedir.

  BitDAO (BIT) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Piyasalarda BitDAO (BIT) için yapılan teknik analizlerde riskli yapı ilk bakışta dikkat çekmektedir. Fiyatında yaşanan sert dalgalanmalar ile risk yaratsa da yakın zamanda başlaması beklenen toparlama eğilimi dikkat çekicidir. Düşen trendin içinde yer alan projelerden biri olarak yukarı yönlü kırılma için hareketin ne zaman başlayacağı ise yakından takip edilecek. 2021 sonu ve 2022 yılı başında mevcut formasyonda yaşanan riskler dikkat çekicidir. Gelecek dönem için şu anda riskli olan grafiğin takip edilmesi ve güncel verilere göre işlem yapılması gerekecektir.

  BitDAO (BIT) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  BitDAO, merkeziyetsiz token ekonomisi inşa etme ve ekosistemini herkes için erişilebilir hale gelmesini sağlayacak bir merkeziyetsiz otonom bir organizasyondur. Kısaca DAO olarak tanımlanan bu merkeziyetsiz otonom organizasyon, kripto piyasalar için önemli sorunları tamamen merkeziyetsiz bir yapıda çözmektedir. DeFi, diğer bir adıyla merkeziyetsiz finans alanına odaklanan proje, dünyanın en yeni ve büyük DAO’su konumundadır.

  Topluluğun temel çalışma prensibi ise BIT token sahiplerine bağlıdır. BIT token sahipleri tarafından yönetilen protokol, DeFi alanında birçok soruna çözüm üretmeyi başarmaktadır. İnsanların, ürünleri ve kamu mallarının karşılıklı olarak yararlı biçimde Web 3.0 ekosistemlerini sağlayan bir oluşturucular ve paydaşlar topluluğu olarak kendini tanımlamaktadır.

  BitDAO (BIT) Kullanım Alanları Nelerdir?

  BitDAO protokolü, merkezi olmayan bir ekonomik oluşturmak için kullanılmaktadır. Merkezi olmayan otonom organizasyon dünyanın önde gelen kripto projelerinden biridir. Bu kapsamda kullanım alanı da oldukça geniştir. Yönetişime katılmak, teklif vermek ve protokol üzerinde diğer işlemleri gerçekleştirmek için BIT kullanılmaktadır. Öte yandan piyasalarda yatırımcılar tarafından yatırım amaçlı da BIT kullanımına izin verilmektedir.

  BitDAO (BIT) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Dünyanın önde gelen DAO projelerinden biri olarak BitDAO projesinden beklentiler yüksektir. BIT ise piyasalarda 2022 yılında artarak devam eden belirsizlik eğilimine karşı beklentilerin üzerinde bir hareket göstermektedir. BitDAO projesinin ayrıca yeni nesil organizasyonları hızlandırması da beklenmektedir.

  Temelde bakıldığında Web 3.0 kolektif bir arayıştır. BitDAO gelecek için ortak birçok vizyona sahip olan otonom varlıklar ekosistemini büyütmek için milyarlarca varlıktan yararlanmaktadır. Bu alanı genişletmek ve büyütmek için vereceği destek projeden de olumlu yönde beklenti oluşmasını sağlardı. 2022 yılı için piyasa beklentisi uzmanlara göre kötü olsa da gelecek dönemde toparlanma eğiliminin başlaması beklenmektedir. 

  BitDAO (BIT) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  BitDAO platformunun teknik açıdan güvenilirliği ortadadır. Kişisel verilerin korunması için SSL şifreleme standardını kullanan BitDAO, siber ve kripto güvenlik alanında yatırım yapmanın yanında Fireblock ve BitGo gibi sektörde öne çıkan lider güvenlik altyapısına da sahip olan Amber ile ortaklık kurmuş durumdadır. Bu yönüyle olası pek çok etkene karşı güvenli bir altyapı sunmaktadır.

  Öte yandan DAO olmasıyla projenin herhangi bir sahibi olmadığı da görülmektedir. BIT token sahibi bir grup katılımcı tarafından yönetilmektedir. DAO olmasıyla projenin arkasında bir ekip veya şirket bulunmamaktadır. Bu yönüyle proje pek çok yapıya göre daha fazla güven vermektedir.

  BitDAO (BIT) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  BitDAO (BIT) projesinin piyasalarda öne çıkmasını sağlayan benzersiz birçok farklı temel özelliği bulunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde gelecekte de daha fazla kişiye ulaşarak merkeziyetsiz finans teknolojilerinin genişlemesi ve güç kazanmasını sağlayacaktır. Projenin başlıca benzersiz özellikleri ise kısaca şunlardır:

  • BitDAO, dünyanın en büyük DAO’lardından biridir.
  • Açık finans ve merkezi olmayan tokenize bir ekonomidir.
  • DeFi, yönetişim, katman -1 ve katman 2 ile gizlilik, NFT’ler dahil olmak üzere merkezi olmayan teknolojilerin geliştirilmesi için hibe sağlamaktadır.

  BitDAO (BIT) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  BitDAO (BIT) avantajlarından bazıları şunlardır:

  • Önemli projelerin desteklenmesini sağlamaktadır.
  • Merkeziyetsiz ekonomi yaratılmasında öncülük etmeyi hedefler.
  • Birçok soruna çözüm üretmektedir.

  BitDAO (BIT) dezavantajları:

  • BIT fiyatında riskler görülmektedir.
  • Sert fiyat dalgalanmaları ve piyasa hareketlerinden etkilenmektedir.
  • Piyasa belirsizlikleri ve merkeziyetsiz finans alanına karşı alınan önlemler negatif etki oluşturmaktadır.

  BitDAO (BIT) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  BitDAO (BIT) listeleyen başlıca borsalar kısaca şunlardır:

  • FTX
  • Coinone
  • Coinbase Exchange
  • Huobi Global
  • io
  • Kraken

  BitDAO (BIT) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  BitDAO (BIT) hakkında 4 uzmanın 2022, 2023 ve gelecek uzun vadeli tahminleri belli oldu. Söz konusu tahminler netlik taşımadığı için risk faktörü de göz önünde bulundurulmalıdır. Analistlerin BitDAO (BIT) hakkında fiyat hedefleri ise kısaca şu şekildedir:

  • Amb Crypto analistleri 2022 yılı için 2,155 dolar seviyesine gelebileceğini öngörmektedir. 2023 yılında ise hedef en yüksek 1,33 dolar olmuştur. Gelecek 5 yıl sonunda ise 3,81 dolar ile en yüksek hedef fiyatını açıklamıştır. Ancak bu seviyelerin altında kalabilir.
  • Motivation Grid uzmanlarına göre 2022 yılında 0,92 ve 1,04 dolar arasında hareket beklenmektedir. 2023 yılında ise istenen hareket başlarsa 1,51 – 1,85 dolar bazında işlem görebilir. Uzun vadeli bakışta ise 7 yıl sonunda 5,92 dolara kadar ulaşabileceği aktarılmaktadır.
  • Price Prediction platformunda ise analistlerin 2022 yılı için ortalama 0,86 dolar, 2023 yılı için ortalama 1,25 dolar hedefini açıkladı. Uzun vadede ise daha olumlu bir görüntü devam ediyor.
  • Wallet Investor uzmanları ise 1 yıllık kötü bir yatırım aracı olarak gördüğü BIT için 0,167 dolar seviyesinde bir negatif düşüş beklemektedir. Fiyatında ise sert dalgalanmalar olabileceği öngörülmüştür.

  Sonuç

  BitDAO (BIT) projesi genel hatlarıyla merkeziyetsiz bir ekonomi inşa etmek için birçok projenin desteklenmesinde öncü rol oynayacaktır. Gelecek yıllarda daha pozitifi bir beklenti yaratmaktadır. Yatırım için riskli bir görünüm çizse de gelecek vaat etmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle