BTC’deki değer kaybının arkasında Joe Biden olabilir

  Bitcoin’de (BTC) yeni haftanın ilk gününde yaşanan %10’luk düşüş, piyasaları yine kızıla boyadı. Bitcoin geçtiğimiz haftalarda da birçok etkene bağlı olarak sert düşüşler yaşamıştı. Yeni haftada gelen düşüşün arkasında ise ABD Başkanı Joe Biden’ın olabileceği düşünülüyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Nisan ayında tüm zamanların rekorunu 64 bin doların üzerine çıkardı. 19 Mayıs tarihinde ise BTC 30 bin dolar bandını gördü. Ardından Bitcoin, Mayıs ayını %37’lik değer kaybı ile tamamladı. Bitcoin’deki bu değer kayıpları, haliyle tüm kripto para piyasasını da aşağı yönlü etkiledi. Düşüşler sonrası Haziran ayında toparlanmalara başlayan Bitcoin, yeni haftanın ilk gününde de sert düşüşler yaşadı. Bu düşüşler de piyasaların aşağı yönlü etkilenmesine yol açtı.

  Joe Biden G-7 Zirvesinde Kripto Paralar Hakkında Konuşacak

  Bitcoin’in Mayıs ayındaki düşüşleri arkasında Elon Musk’ın açıklamalarının ve Çin’den gelen haberlerin etkili olduğu biliniyor. Yeni haftada gözlemlenen sert düşüşün arkasında ise ABD Başkanı Joe Biden’ın olabileceği iddia ediliyor. Joe Biden, önümüzdeki hafta sonunda G-7 zirvesine katılacak. İddialara göre Biden zirvede kripto paraları ve siber saldırılarda talep edilen kripto para fidyelerini ele alacak.

  Colonial Pipeline Saldırısı ve Bitcoin Fidyesi

  Son olarak ABD’nin en büyük şirketlerinden biri olan Colonial Pipeline bir siber saldırı ile karşı karşıya kalmıştı. Saldırganlar şirketten 75 BTC fidye istemişti ve FBI verilen bu fidyenin 63,7’lik kısmını kurtarmıştı. Ancak saldırı sonrası petrol boru akışlarının durması ülkeyi ciddi ölçüde etkiledi. Hala bu etkilerin tam olarak silinmediği görülüyor. Buradan yola çıkıldığında, Joe Biden G-7 zirvesinde bu konuyu ele alarak kripto paraları eleştirebilir.

  Joe Biden’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Açıklama Yaptı

  Joe Biden’ın ulusal güvenlik danışmanı Jake Sullivan ortaya atılan iddialar konusunda bir açıklamada bulundu. Sullivan, Biden da dahil olmak üzere zirvede üst düzey yöneticilerin kripto paralar konusunda açıklamalar yapacaklarını ifade etti. Sullivan’ın açıklamalarına göre zirvede liderler, siber saldırılara karşı nasıl önlem alınacağını masaya yatıracak.

  Jake Sullivan açıklamalarında “kripto paraların zorluğu ile nasıl mücadele edilebileceği” konusunun ele alınacağını söyledi ve bu açıklama piyasada olumsuz bir gelişme olarak değerlendirildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle