Ripple (XRP) ve SEC davası 2023 yılına kadar uzar mı?

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Ripple ve SEC davası hakkında çeşitli bilgiler paylaşılıyor. Son olarak ABD’li avukat Jeremy Hogan, bu davanın 2023 yılına kadar uzayabileceğini söyledi…

  SEC ve Ripple davasında anlaşmalarının olası senaryolarını değerlendiren ünlü avukatın açıklamaları kripto para basınında da geniş yer buldu. Hogan’a göre davalı ve davacı arasında herhangi bir anlaşma çıkmazsa, davanın sonuçlanması 2023 yılına kadar uzayabilir. Özellikle XRP yatırımcılarının yakından takip ettiği bu davanın bir an önce sonuçlanması talep ediliyor.

  ABD’deki Hogan&Hogan hukuk bürosu avukatı Jeremy Hogan, 22 Şubat tarihinde gerçekleştirilecek SEC ve Ripple davasının ön duruşması hakkında konuştu. Kişisel Youtube kanalı üzerinden açıklamalar yapan avukat, SEC ile Ripple davasını ele aldı. Hogan, kendi avukatlık deneyimine dayanarak paylaştığı videosunda davanın tüm süreçlerinin ne kadar süre alabileceğine dikkat çekti.

  Henüz Davanın Keşif Aşamasındalar

  Ünlü avukat, Ripple ve SEC’in gönderilen belgeler hakkında soru sorabilecekleri gerçek bir dava süreci olan “keşif süreci”nin çok önemli olduğunu belirtti. Hogan’a göre taraflar bu aşama sırasında birbirilerinden karşılıklı olarak bilgi ve belge talep edebilecekler. Hogan, SEC’in daha sonra Ripple’dan kripto paralarının ayrıntılarını isteyeceğini açıkladı

  İkinci aşamanın 8 ya da 9 ay içinde tamamlanması ve her iki tarafından avukatları ile anlaşmanın sonucuna karar verilmesi bekleniyor. Her avukat sunulan belgeleri inceleyerek davayı kazanma olasılıklarını değerlendirecekler. Hogan’a göre bu aşamada bir sonuca varılırsa SEC ve Ripple anlaşma imzalayabilir.

  2023’e Kadar Uzaması Muhtemel

  Dava ile ilgili kripto para basınında yer alan bilgilere göre Ripple şansını düşük görürse bu anlaşmayı kabul edebilir. Hogan’a göre ikinci seçenek ise keşif aşamasında gerçekleşebilir. Bu aşama sırasında her iki taraf da uzlaşmaya gidebilir. Ünlü avukata göre üçüncü senaryo da uzlaşmanın olmaması ihtimalini içeriyor.

  Eğer SEC ve Ripple davanın ilk aşamalarında uzlaşmaya gidemezse, davanın Ekim 2021’e kadar görüşülmesi bekleniyor. Bunun ardından pozitif hareket için son tarih belirlenmesi gerekiyor. Hogan’a göre 2021’in sonlarına doğru özet bir karara varılabilir. Ayrıca, tüm taraflar arasında bir anlaşmaya varılmazsa ve kaybeden taraf başka bir görüşme talep ederse Ripple davası 2023’e kadar uzatılabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle