Kripto Para

Binance CEO’sunun El Salvador ziyaretinin detayları belli oldu!

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, geçtiğimiz gün El Salvador’u ziyaret etti. Burada El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ile bir araya gelen Zhao, ziyaret sonrası bu görüşmeyi “harika” olarak yorumladı.

  El Salvador, Bitcoin’i (BTC) yasal para birimi olarak kabul eden ve kullanan tek ülke konumunda bulunuyor. Bu nedenle El Salvador, özellikle Eylül 2021’den bu yana birçok ülke, merkez bankası, finansal kuruluş tarafından eleştirilerle karşılaşıyor. Ancak El Salvador, kripto para toplulukları tarafından yoğun bir destek görmeye de devam ediyor. Dünyada Bitcoin’in yasal para birimi olarak kullanıldığı tek ülke olan El Salvador, geçtiğimiz gün işlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın CEO’su olan Changpeng Zhao’yu ağırladı.

  Binance CEO’sundan El Salvador Ziyareti

  Geçtiğimiz günlerde El Salvador’u ziyaret eden ve burada El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ile bir araya gelen Zhao, bu önemli görüşme sonrasında yorumlarını sosyal medyada Twitter üzerinden paylaştı. Görüşmeyi “harika” olarak yorumlayan Zhao, açıklamalarında, El Salvador’da planlanan Bitcoin tahvilleri hakkında hiç konuşmadıklarını ifade etti. ABD’nin El Salvador büyükelçisi Milena Mayorga, El Salvador’un BTC tahvillerini çıkarmak için Binance borsasından destek aldığını dile getirmişti.

  CZ, Bukele’nin “Lider” Olduğunu Vurguladı

  Binance CEO’su CZ, görüşmeye ilişkin açıklamasında “Benimsenme noktasında konuşulacak çok fazla şey var” dedi. Diğer yandan Diaro El Salvador raporlarına göre CEO Zhao, Nayib Bukele’nin bir “lider” olduğunu vurguladı ve El Salvador’un kripto paralarla ilgili stratejik planlarını incelemek istediğini ifade etti. Bukele’nin şimdilerde BTC benimseme ve yatırım fırsatlarını görüşmek üzere televizyoncu Stacy Herbert ve Meksikalı iş insanı Ricardo Salinas Pliego ile görüşmeler gerçekleştirdiği biliniyor.

  El Salvador ve Bitcoin Çalışmaları

  El Salvador’da, Haziran ayı başlarında Nayib Bukele Bitcoin yasa tasarısını Kongre’ye sundu ve tasarı kabul edildi. Ardından 7 Eylül 2021’de El Salvador’da, Bitcoin ile birlikte Chivo dijital cüzdanı yasal olarak kullanıma açıldı. Bu hamlesinden dolayı El Salvador her ne kadar eleştiri ve tepkilerle karşılaşmış olsa da ülkede, bir Bitcoin şehri inşa edilmeye devam ediyor. Öte yandan El Salvador’un, yakında Bitcoin tahvilleri çıkaracağı da biliniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle