Dexioprotocol (DEXI) Token Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, yenilikçi yanları ile öne çıkan tokenları arayanların yakın takibindeki DEXI Token hakkında bilgileri sunacağız. DEXI Token nedir, proje amacı ne, nasıl alınır, geleceğindeki fiyat tahmini ne, avantajları, dezavantajları neler gibi sorulara yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Dexioprotocol (DEXI) Token Nedir?

  Dexioprotocol (DEXI) Token, DEXI uygulamasında çalışan kripto para birimidir. Dexio ağında, DEXİ uygulaması üzerinden DEXI Token ile oy verme hakkında sahip olunur. DEXI Token sahipleri artırılmış gerçeklik ödülleri olan AR’leri alma hakkına sahiplerdir. DEXI Token, kendisi ile yapılan işlemlerin her birinden %3 geri ödeme kazanılan bir token’dır. DEXI Token, SmartDexio olarak geliştirilen yeni ağda da tüm işlemlerde kullanılacak olan kripto paradır. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  DEXI Token projesinin amacı kripto para ticaretini ve işlemlerini mobil üzerinden sunarak, insanların kripto dünyasına erişimlerini daha pratik hale getirmektir. DEXI uygulamasını mobil cihaza indirenler, oy vermeye ve takasa da başlayabilirler. DEXI Token projesi şu anda hala gelişmekte olan bir projedir. Proje, 2022 girişinde kendine ait NFT platformunu yatırımcılara açmayı planlıyor. NFT alım-satım için kullanılacak olan DEXI Token’ın aynı zamanda Cardano ile bağlantısının kurulması hedefleniyor. DEXI projesi, Cardanonun Alonza sürümünü bekliyor. Proje, sürümün çıkması ardından Cardano’nun yeni ağında yeni geliştirmelere başlayacak ve akıllı sözleşmeleri bünyesine ekleyecek. Proje hakkında diğer bilgileri şu adresindeki resmi sayfasından öğrenebilirsiniz. 

  DEXI Token Yorum

  DEXI Token hakkında yorum yapan yatırımcılar onun şuan sadece kripto para ticaretinde ve oy verme işleminde kullanılabildiğini açıklıyorlar. Token’ın hala gelişmekte olduğunu ve tek bir borsada listelendiğini belirtmişler. Bu yüzden tercih edilirlik oranı henüz popüler altcoinler seviyesinde olmayan token’ın 2021’deki girişimlerinin merak edildiği belirtilmiş.

  Dexioprotocol Token Geleceği

  DEXI Token’ın geleceğine ilişkin tahmin yürüten analistler 2022 senesine yönelik açıklanan projelerin oldukça iyi olduğunu ifade ederek, fiyat artış yönünü işaret ettiler. Analistlere göre, DEXI Token, 2021 yılı Ağustos ayında 0.000025 dolar ile 0.000035 dolar bandı arasında dalgalanabilir. 

  Dexioprotocol (DEXI) Token Nasıl Alınır?

  DEXI Token edinmek amacıyla yapılanlar:

  • 1. Adım: DEXI Token şu anda yalnızca PancakeSwap borsasında işlemde olduğundan, bu borsaya erişim sağlanmalıdır.
  • 2. Adım: Borsaya erişimle görülen sayfa üzerinden hesap oluşturma menüsüne tıklanıp, gelen hesap açılış formu doldurulmalı ve kaydedilmelidir. Bu şekilde hesap açılışı tamamlanır.
  • 3. Adım: Oluşturulan hesaba ise borsanın para yatırma işlem sekmesine girilerek, tercih edilen yöntem ile para transferi yapılır. 
  • 4. Adım: Hemen ardından DEXI Token paritesinin yer aldığı satın alma sayfasına, borsanın “kripto al“ sekmesine tıklanarak gidilir.
  • 5. Adım: Satın alma ekranında görülen güncel fiyattan yada uygun başka bir fiyat girişinden, DEXI Token satın alma emri verilir.
  • 6. Adım: Alınan token miktarı hesabın sanal cüzdanında veya güvenlik açısından daha üstün olan çevrimdışı donanım cüzdanda saklanabilir.

  Tüm adımların doru atılması ile satın alma işlemi kısa sürede tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  DEXI Token avantajları:

  • Hız: DEXI Token ile takas veya kripto para cüzdanları arası transfer yapanlar işlem onayını dakikalar içinde alarak, zamandan tasarruf ederler.
  • Geri Dağıtım: DEXI Token ile yapılan her işlemde %9 işlem ücreti ödenir ancak bunun %3’ü geri dağıtım ile tekrar geri alınır.
  • Ödüller: DEXI Token sahipleri, DEXI uygulamasını kullandıkça belirli dönemlerde verilen yeni token ödüllerini alırlar.

  Dezavantajları Ne?

  DEXI Token dezavantajları:

  • Tamamlanmayan Projeler: DEXI Token’ın NFT satın alımında kullanılabileceği, Cardono Alonzo ile işbirliği üzerinden akıllı sözleşme sunacağı ifade ediliyor. Ancak bunların hiç biri tamamlanmış projeler değiller.
  • Kısıtlı Erişim: DEXI Token sadece 1 borsada işlemde ve işlem hacmi geniş küresel borsalardan onunla işlem yapmak mümkün değil.
  • Saldırı Riski: DEXI Token, çevrimiçi cüzdanda saklanırken ağda bir saldırı oluşması halinde risk altına girebilir. Bunun için donanım cüzdanda çevrimdışı modda saklanarak korunması tercih edilir.

  Sonuç

  DEXI Token hala gelişmekte olan ve 2022 yılına dair projelerin içinde yer alması planlanan bir kripto paradır. Analistler vaat edilen projelerin gerçekleşmesi halinde, bu token için fiyat artışının gelebileceğini düşünüyorlar.

  BSC ağı üzerinden piyasa sürülen DEXI oldukça düşük fiyatı ile kullanıcıların dikkatini çekti. Şimdilik sadece PancakeSwap borsasında listelenmiş olan bu token’ın fiyat yükselişi için, hacmi geniş borsalarda listelenmesi lazım. Kullanıcı topluluğunun ilgisi ile DEXI yeni borsalarda da listelenebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle