Dexioprotocol (DEXI) Token Nedir? Hangi Borsada Var?

  Artırılmış gerçeklik teknolojisini ekosisteminde yer alan oyunlarda başarı ile kullanan ve geliştirdiği oyunlar ile sektörde ilk olmayı başaran Dexioprotocol yeniden yatırımcıların ilgi odağı! Mevcut fiyatlaması ve ekosisteme katılan yeni üyeler ile güçlendiği düşünülen projenin teknik detaylarının yer aldığı rehber yazımızdan;

  DEXI Token nedir, hangi borsalarda listelenir, artıları ve eksileri nelerdir, DEXI hangi yönlerden eşsizdir gibi merak edilen sorulara yanıt alabilirsiniz.

  Dexioprotocol (DEXI) Token Nedir?

  Dexioprotocol, GameFi ekosistemi oluşturmaya odaklanmış ve gerçek hayattaki işletmeler ile Web 3.0 arasındaki boşluğu doldurmak isteyen çok düzeyli bir protokoldür. Artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisi ile oynanabilen mobil ve masaüstü cihazlar için geliştirilmiş oyunlardan bir ekosistem yaratan Dexioprotocol’un yerel belirteci DEXI Token’dir. DEXI Token, ekosistemin stake ve uygulama içi işlemlerden doğan ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiş bir kripto para birimidir.

  Dexioprotocol Projesi ve Whitepaper

  Dexioprotocol, geleneksel kuruluşlar ile Web3 devriminin arasındaki boşlukları kapatmayı hedefliyor. Bir dizi GameFi uygulaması ile bu boşluğu doldurmaya başlayan protokol, AR teknolojisi ile mobil ve masaüstü cihazlar için sürükleyici, kripto ve dijital varlık toplamanın keyifli bir yöntemi ile kullanıcılarını tanıştırıyor.

  İlk sürümünün ardından ikinci versiyonu yayımlanan protokolde, ilk geliştirilen ve ekosistemin amiral gemisi olarak tanımlanan DEXIHunter büyük ilgi gördü. Mobil tabanlı bu oyunda oyuncular şehirleri keşfederken, bu keşif sırasında işletmelerden kripto ve NFT gibi dijital varlıklar toplayabiliyor. Daha sonra bu varlıkları ekosistem içinde yer alan NFT Pazar yeri veya diğer uygulamaları kullanarak nakde dönüştürebilirken, merkeziyetsiz finans (DeFi) dünyasına giriş yapmak için DEXI Token stake edilebiliyor.

  Dexioprotocol, NFT basımı ve ticaretini destekleyen uygulaması yanında yeni geliştirdiği oyunlar ile ekosistemini büyütmeyi sürdürüyor. Tüm süreç şeffaf bir şekilde Dexioprotocol web sitesi üzerinde yayımlanan yol haritasından izlenebildiğini belirtmek isteriz. Buna karşın bazı yatırımcıların Dexioprotocol ismini “dolandırıcılık” ile yan yana getirdiğini ekleyerek, zengin GameFi öğeleri ile genişletilen protokol hakkında detaylı bilgi almak için https://www.dexioprotocol.com/business-model#business adresi üzerinden DEXI Whitepaper’ına ulaşabileceğinizi sizlerle paylaşmak isteriz.

  DEXI Token Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Dexioprotocol yönetici ekibinde Don Reyke ve Greg Gould isimleri yer almaktadır. Birkaç dilde programlama yapabilen deneyimli bir yazılım mühendisi olan Don Reyke projenin CEO’sudur. 20 yıllık işletme yönetimi ve operasyonlarında deneyimine sahip olan Amerikalı iş adamı Greg Gould ise projenin COO’sudur.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  DEXI Token kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

  • NFT Ticareti: CreaterHub ve GamVault üzerinden gerçekleştirilen NFT ticareti ve NFT basımı işlemlerinde DEXI Token gereklidir.
  • Ödül Kullanım Satın Alımı: Protokolün oyun ekosisteminde kazanılan blockchain varlıklarını kullanmak için Ödül Kullanımı satın alınması gereklidir ve bu satın alımlar DEXI Token ile yapılır.
  • Staking: Ekosistem içinde USDC ile birlikte DEXI Token stake edilebilmekte, stake ödülleri DEXI Token ile dağıtılmaktadır.
  • Takas: DexiDAO’ya katılım için gerekli olan DGV, DEXI Token takası ile elde edilebilir.
  • Yatırım: Listeleme yapan kripto borsalarından DEXI Token alınıp satılabilir.

  Dexioprotocol Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Dexioprotocol, ekosisteminde yer alan GameFi uygulamalarından yararlanmak isteyen kullanıcılar için dijital cüzdan gerekliliğini ortadan kaldırdı. Kripto ve NFT kullanımını teşvik etmekle birlikte gelir elde etme amacı ile yararlanılabilen bu ürünlere erişim için dijital cüzdan kullanım zorunluluğunun ortadan kalkması, Dexioprotocol’u benzersiz bir ekosisteme dönüştürdü. Çok yönlü fırsatları ve DEXI kullanımı için sunulan alternatif yöntemleri ile dikkat çeken protokolün farklı yönlerine şu şekilde değinilebilir:

  • Daha iyi bağlantılı bir müşteri tabanı geliştirmek için çok yönlü fırsatlar sağlar.
  • Yerleşik iş modellerine sahiptir.
  • Kullanıcıların deneyimlerini iyileştirirken, entegre pazarlama ve reklamcılık yolu ile iş ortaklarına değer sağlar.
  • Gerçek dünyaya bağlantılı oyunu ile kripto para ve NFT toplanılmasını sağlayan ilk oyunun geliştiricisidir.
  • Dijital varlıkları ve diğer uygulamaları ekosistemine dahil etmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

  DEXI Token’in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  GameFi öğelerinin gelişim süreci devam eden Dexioprotocol’e bir yatırımcı gözü ile bakmak gerekirse, projenin sahip olduğu artı ve eksi yönler şu şekilde sıralanabilir:

  Avantajları

  • Ekosistem, zengin bir GameFi oyun koleksiyonuna sahiptir.
  • NFT ticareti ile gelir elde etme fırsatı sunar.
  • DEXI, alternatif kullanım alanları ile desteklenir.
  • Staking yolu ile pasif gelir elde edilebilir.
  • İşlem ücretlerinden yeniden dağıtım uygulanarak kullanıcı kazancı artırılır.
  • DEXI Token transfer işlemleri hızlıdır ve ücretleri düşüktür.
  • Maksimum DEXI arzının deflasyonist olduğu söylenebilir.

  Dezavantajları

  • DEXI sadece iki borsada listelenmektedir.
  • DEXI Token fiyatları uzun bir süredir düşüş trendindedir.
  • Saldırı ve çalınma riskine karşı DEXI Token donanım cüzdanda saklanabilir.
  • GameFi projeleri ve NFT temelli oyun geliştiricileri ile doğal rakiptir.

  DEXI Token Hangi Borsalarda Var?

  DEXI Token listeleyen iki kripto para borsası aşağıda listelenmektedir:

  • MEXC
  • Elk Finance

  Dexioprotocol (DEXI) Token Piyasa Bilgileri

  DEXI Token maksimum arzı 250.000.000 adettir. DEXI Token, 18 Eylül 2022 tarihinde $0,1197 fiyatla tüm zamanların en yüksek değerine (ATH) ulaştı. DEXI Token, 21 Aralık 2022 tarihinde ise $0,008763 fiyatla tüm zamanların en düşük fiyatını (ATL) gördü. DEXI Token piyasa analizi ve uzman yorumları için rehber içeriğimize göz atabilirsiniz.

  DEXI Token Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  • 1. Adım: MEXC ve Elk Finance gibi DEXI Token listeleme yapan kripto para borsalarının web sitelerine giriş yapın.
  • 2. Adım: Erişim sağladığınız web sitesinde KYC bilgilerinizi kullanarak ücretsiz borsa hesabı oluşturun.
  • 3. Adım: Açılış işlemleri tamamlanan borsa hesabınızı aktifleştirin.
  • 4. Adım: Hesabınıza para gönderin.
  • 5. Adım: Kripto para alım ve satım menüsüne giriş yaparak DEXI Token alış emri oluşturun.
  • 6. Adım: Gerçekleşen emir sonrası borsa cüzdanınıza yansıyan DEXI Token’i stake veya farklı bir amaç için alternatif cüzdan seçeneklerine transfer edebilirsiniz.

  Özet Olarak

  Dexioprotocol (DEXI) Token, bünyesinde artırılmış gerçeklik teknolojisi ile oynanabilen oyunlar barındıran bir GameFi ekosisteminin yerel belirtecidir. Dünya genelinde kripto para birimlerinin, NFT’lerin ve blockchain teknolojisinin benimsenmesini artırmayı hedefleyen proje; gerçek işletmeler ile Web3 devrimi arasındaki boşluğu doldurmaya çalışır. Benzersiz misyonu ve geliştirdiği ürünler ile dikkat çeken projenin yerel token’i DEXI, şu anda sadece MEXC ve Elk Finance üzerinden işlem görmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle