BTC’nin kurtuluşu bireysel yatırımcıya mı kaldı?

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki belirsizlikler devam ediyor. Düşüş eğilimli fiyat hareketi ve 30 bin dolar desteğinin kırılma endişesi, kripto para yatırımcılarını tedirgin ediyor. Ünlü analist çözümü açıkladı…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) özellikle son 1 buçuk aylık dönemde adeta yerinde saymasıyla yatırımcısını endişelendiriyor. Bitcoin’in dar aralıkta daha çok düşüş eğilimli fiyat hareketi ve 30 bin dolarlık psikolojik destek fiyatının kırılma endişesi devam ediyor. Bu konuyla ilgili olarak popüler analist Willy Woo önemli detaylara dikkat çekti. 

  Deneyimli analist, son paylaşımında öne sürdüğü bir argümanla boğa piyasasının henüz bitmediğini iddia ediyor. Mevcut boğa piyasasında bilançolarına Bitcoin yazdıran birkaç dev şirketin olmasına rağmen piyasayı bireysel yatırımcılara bağlayanlardan biri de Willy Woo oldu. Kripto para piyasasında trendi bireysel yatırımcıların yönlendirdiğine inananlardan biri olan analist çarpıcı açıklamalar yaptı. 

  BTC Piyasa Trendine Bireysel Yatırımcı Etkisi 

  Zincir üstü veri sağlayıcısı Glassnode verilerine göre Bitcoin balinaları son dönemde 4 bin BTC satışı gerçekleştirdiği. Öte yandan bireysel BTC yatırımcıları ise 30 gün içinde toplamda 31 bin BTC satın aldı. Ünlü analist Woo, bu verilerden hareketle kripto para yatırımcılarını umutlandıran şu açıklamayı yaptı:

  “Balinalar yalnızca kısa vadede piyasayı yönlendirir. Uzun vadeli zaman ölçeğinde, boğa piyasasını başlatan balinalar, yunuslar ve köpekbalıklarından bahsediyorum. Kripto halkı, boğa piyasasının ortasını ve sonunu yönetiyor.” Analistin sahip olduğu bu görüşe göre balinalar sadece grafiklerde gördüğümüz uzun fitilleri yönetiyor.

  BTC Fiyatına Balina Etkisi

  Bitcoin fiyatı üzerinde balinaların satış yapması sebebiyle oluşan satış baskısını, perakende kripto para yatırımcıları satın alım yaparak püskürtüyor. Daha küçük balina olarak tabir edilen daha az BTC yöneten ancak sayısı daha fazla olan yatırımcılar bu sayede piyasada denge kurmayı başarıyor. Ünlü analist bu açıklamaları ile kripto para yatırımcılarının son dönemdeki endişelerini gidermeyi başardı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle