Kriptopara

FB Token Geleceği 2021'de Ne Olur? Fiyat Tahminleri Ne?

  Fenerbahçe ile Paribu işbirliğinde geliştirilen Fenerbahçe (FB) Token, ön satışta büyük ilgi gördü. Türkiye’nin en büyük spor camialarından biri olan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün resmi kripto para birimi FB token geleceği merak ediliyor. Bu yazımızda FB token 2021’de ne olur, FB token fiyat tahminleri ne gibi sorulara yanıt arayacağız.

  FB Token Geleceği 2021'de Ne Olur?

  Fenerbahçe Kulübü ile kripto varlık işlem platformu Paribu işbirliğiyle üretilip piyasaya sunulan FB token büyük ilgi görüyor. Ön satışı başlayan FB token hakkında en çok merak edilen konulardan biri de 2021 yılının sonunda FB token fiyatının ne olacağı konusu geliyor. İlk aşamada toplam 28 milyon adet FB token satılması, bu kripto para biriminin arzının kısıtlı olduğu anlamına gelir. 

  Ayrıca ilk etapta belirlenen 28 milyon FB tokenin 20 milyon adedi ise 1. seçenekte satışa sunulan tokenlerden oluştuğu için 9 ay boyunca dolaşıma girmeyecek. Bu sebeple kripto para uzmanları FB token geleceğini 2021 yılı sonuna kadar kısa vadede olumlu görüyor. 2021 yılında fiyatın en az 50 liranın üzerine çıkabileceği düşünülüyor.

  FB Token Fiyatı Ne Kadar?

  Ön satış ile Türkiye’deki yerli kripto para kullanıcılarına sunulan FB token fiyatı Paribu’dan gelen verilere göre 30 TL ve 15 TL’den satışı yapıldı. Kısa sürede büyük bir yükseliş yaşayan FB token borsa fiyatı yatırımcılar tarafından merak konusu olmuş durumda. 13 Ağustos 2021 itibari ile Paribu’da listelenecek olan FB Token’ın borsa fiyatı henüz belli değil. 

  Fiyatı Artacak Mı?

  Kripto para uzmanlarına göre FB token fiyatının yükseliş trendini devam etmesi için bazı önemli avantajlara sahip. İlk aşamada 28 milyon adet üretilen FB token satışı devam ederken analistler FB token fiyatının yükseliş beklentisini değerlendirdi. Hem FB token geliştiricilerinden hem de Paribu borsasından yapılan açıklamalar, kripto para yatırımcıları açısından oldukça olumlu bir imaj yarattı.

  FB tokenin maksimum arzı 190.700.000 adet olarak belirlendi. Bu arzın kulübün başarısına göre yaklaşık 90 milyonunun 25 yıllık süreçte yakılması hedeflendi. Dolayısıyla FB token fiyatının orta ve uzun vadede çok yüksek seviyelere çıkması muhtemel görülüyor. Öte yandan FB token yakımı sayesinde deflasyonist bir varlık olacak FB token, bu sayede TL karşısında her zaman değerini koruyacağı için avantajlı bir yatırım olabilir. 

  FB Token Fiyat Tahminleri Ne?

  Türkiye’nin en büyük spor camiaları arasında gösterilen Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kendi kripto para birimi FB token, ön satışta büyük ilgi gördü. Kısa sürede tükenen 28 milyon adet tokenin devamı gelecek ve yatırımcılardaki talep de her geçen gün artıyor. Kripto para uzmanları, kripto para yatırımcılarından gelen bu talebin, önümüzdeki yıllarda da artarak devam edeceğini göz önüne aldığında FB token fiyatının yükselişe devam edeceğini belirtti. 

  Analistlere göre FB Token 2021’de 50 TL ile 60 TL arasında fiyatlanabilir. Ayrıca 2022 mayıs ayı itibari ile dolaşıma girecek yeni token’lar ile birlikte fiyatta ciddi değişimler yaşanabilir. 

  FB Token Yakımının Fiyata Etkisi Ne Olur?

  Bazı kripto para uzmanları ve analistleri de FB token yakım sürecine değindi. Buna göre FB token arzı, Fenerbahçe spor kulübü, sportif başarılar elde ettikçe yakılarak azaltılacak. Düzenli olarak yapılacak token yakma işleminin fiyata olumlu etki edeceği düşünülüyor. Açıklanan plana göre FB token yakım süreci şu çizelgeye göre ilerleyecek:

  • Fenerbahçe futbol takımının her galibiyetinde 10 bin adet FB token yakılacak.
  • Fenerbahçe basketbol takımının her galibiyetinde 5 bin adet FB token yakılacak.
  • Fenerbahçe voleybol takımının her galibiyetinde 2 bin 500 adet FB token yakılacak.
  • Fenerbahçe şampiyonluklarında da bu branşlara göre sırasıyla 500 bin, 100 bin, ve 50 bin adet token yakılacak.

  FB Token Grafik Analiz Yorumu

  İnişli çıkışlı bir grafik çizen FB token, diğer tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi riskli bir yatırım aracı olarak tanımlanıyor. Uzmanlar, FB token grafiğinde yüksek volatilite olmasıyla birlikte hareketli ortalamanın yükselen kanal içine oturacağını vurguluyor. Bu sebeple FB token günlük veya saatlik grafiklerde çok hareketli iniş ve çıkışlar yaşasa da uzun vadede yükseliş trendini koruyacağı düşünülüyor. Yerli kripto para analistlerinin de radarına takılan kripto para birimlerinden biri haline gelen FB token fiyatının önümüzdeki süreçte artması bekleniyor. 

  Sonuç Olarak

  Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kendi kripto para birimi FB token, kripto para piyasasının genel hareketleri dışında sportif başarıya da odaklandı. Fenerbahçe sahada ve parkede başarılı oldukça Fenerbahçe tokenin arzı düşecek. Fiyat gelişmelerini şimdiden belirlemek zor olsa da bu şekilde sahadaki başarıların yatırımcıya kâr olarak dönmesi hedefleniyor.

  Türkiye’nin en önemli spor kulüplerinden birisi olan Fenerbahçe kripto para sektöründe de başarılı olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle