Kriptopara

4 Analistten Fenerbahçe (FB) Token Geleceği, 4 Fiyat Tahmini

  Fenerbahçe Spor Kulübünü temsil etmesi adına Paribu işbirliği ile geliştirilen FB Token projesine yurtiçinde ilgi büyüyor! Kızışan şampiyonluk yarışında önemli bir aday olarak görülen Fenerbahçe’nin resmi taraftar token’ine yönelik uzman değerlendirmelerine yer verilen rehber yazımızda, FB Token teknik detayları ve analistlerin fiyat tahminleri de yer almaktadır.

  Fenerbahçe (FB) Token Geleceği

  Fenerbahçe Futbol Kulübünün Türkiye’deki başarısı ve taraftar kitlesi, FB Token’in itici gücünü oluşturur. Bu anlamda uzmanlar iyi bir proje olarak değerlendirdikleri FB Token’e nispeten nötr fikir beyan ederler. Bu fikirde ise öne çıkan olumsuzluklar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Fenerbahçe Token projesi her ne kadar yurt içinde iyi bir potansiyele sahip olsa da yatırımcı nezdinde diğer taraftar token’lerinin gölgesinde kalabilir.
  • FB Token sınırlı sayıda borsada listelenmekte ve uluslararası bir talep eksikliği nedeniyle yeterli listelenme sayısına ulaşması zor olarak değerlendirilmektedir.
  • Türkiye Süper Liginde Fenerbahçe güçlü rakiplere sahiptir ve uluslararası arenada sportif rekabet çok daha yüksektir.

  FB Token Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Anonim teknik analistler son dönemde nispeten sakin seyreden FB Token için yaptıkları değerlendirmede, kripto para piyasalarında olası olumlu dalgadan FB belirtecinin de faydalanabileceği yorumunda bulundular. Sert bir düşüş sonrası akümüle süreci devam eden FB Token’de anonim teknik analistlerin takip ettiği ilk direnç 2,07 dolardır. Bu direncin üzerinde devam edecek fiyatlamada ise 2,70 dolar seviyesi FB token için ilk direnç noktası olarak öne çıkar.

  Olumsuz senaryoda bir süre deha yatay seyrin sürmesi beklenirken, 1,59 dolar seviyesi olası destek noktasıdır. Bu desteğin altında ise FB Token için yeni bir analiz yapılması gerekliliği anonim analistlerce vurgulanmaktadır.

  Fenerbahçe (FB) Token Nedir, Nasıl Çalışır?

  Fenerbahçe (FB) Token, 9 Ağustos 2021 tarihinde ön satış yolu ile piyasaya sürülen bir taraftar jetonudur. Fenerbahçe Futbol Kulübü ile Paribu ortaklığında geliştirilen FB Token, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen ve taraftarların kulübün yarınına etki edebilmelerine olanak tanıyan bir kripto para birimidir.

  Fenerbahçe Token, tipik bir taraftar token’i olarak çalışır. Öncüllerinden farklı olarak Chiliz üzerine değil doğrudan Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş ve geliştirilme sürecinde yerli kripto para borsası Paribu ile çalışılmıştır. FB Token, kullanıcılarına antrenman şarkısı, kulüp marşı, forma tasarımı ve tesislerde belirli bölümlerin adlandırılmasında karar verme fırsatı tanır. Bununla birlikte takımla etkileşimi artıran FB Token, Fenerium mağazası alışverişleri ve maç bileti satın alımı gibi gerçek dünya kullanımına da sahiptir.

  Bir FB Token sahibi, kulübünce düzenlenen stat ve tesis turlarına katılabilir. Ayrıca özel imzalı ürünlere erişim şansı ve VIP locadan maç izleme ayrıcalığı gibi bir dizi taraftarlara özel etkinliklere katılma şansı kazanabilir. Geliştirilen Fenerbahçe SK resmi mobil uygulamasında kendisine ek kullanım alanı bulacak olan FB Token hakkında detaylı bilgi almak için Fenerbahçe (FB) Token nedir isimli rehber içeriğimize göz atabilirsiniz.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  FB Token kullanım alanları şu şekildedir:

  • FB Token kullanıcıları; özel ayrılmış localarda maç izleme şansı elde etme, deplasmana takımla birlikte gitme ve öncelikli bilet satın alma hakkı gibi kulüp ayrıcalıklarından yararlanabilirler.
  • Takım marşı, forma tasarımı, vb. kararlara katılım hakkı elde edilebilmesi için FB Token sahibi olmak gereklidir.
  • FB Token kullanıcıları, tuttukları takımın oyuncuları ve yönetim kadrosu ile tanışma fırsatı elde edebilirler.
  • Stat ve tesis gezilerine katılım sağlanabilir.
  • Fenerium ve Fenerbahçe SK Mobil uygulaması aracılığı ile forma, bilet, vb. taraftar ürünleri satın alınabilir.

  Fenerbahçe Token Ne Olur, Beklentiler Ne?

  FB Token projesine yönelik kripto endüstrisinden paylaşılan görüşler aşağıda derlenmektedir:

  • Uzmanların FB Token’e yönelik yaptıkları değerlendirmelerin nispeten olumsuz olduğundan bahsedilebilir.
  • Anonim teknik analistlerin FB Token geleceğine bakışları nötrdür.
  • Kripto analistleri, FB Token’de kısa vadede fiyat yükselişi ihtimalini yüksek görüyorlar.

  Fenerbahçe Token Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  Fenerbahçe Token, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edildi. ERC-20 standartlarında geliştirilen FB Token’de güvenlikten Proof-of-Stake (PoS) mutabakatına geçiş yapan Ethereum sorumludur. Sınırlı borsa listelenmesi güvenilirlik anlamında akıllara soru işareti gelse de projenin ardında Paribu ve Fenerbahçe Futbol Kulübünün bulunması bu konudaki soru işaretlerini dağıtmaktadır.

  Taraftar token’leri, hizmet belirteci olarak geliştirilmiştir. Sahibine pek çok fayda sağlayan bu jetonlar, herhangi bir teknolojik yenilik sunmaz. Bununla birlikte temsil ettiği kulübün sportif başarıları ile doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle FB Token ile bir yatırımcı ilişkisi kurulacaksa, bu ilişkide teknik analiz ve kulübün sportif başarı ihtimali belirleyici iki değişken olmalıdır.

  FB Token’i Benzersiz Yapan Nedir?

  FB Token, teknoloji ve fayda anlamında diğer taraftar token’ler ile benzerdir. Projeyi benzersiz yapan ise temsil ettiği futbol kulübüdür. Fenerbahçe, Türkiye Süper Liginin önemli bir ismidir ve Avrupa’da boy göstererek önemli başarılar elde etmiştir. Bu anlamda Fenerbahçe’nin başarılarına kısaca değinmek gerekirse bu projeyi de özel yapan yönler şu şekilde ortaya çıkacaktır:

  • 19 kez Türkiye Lig Şampiyonluğu,
  • 9 kez Türkiye Süper Kupa Şampiyonluğu,
  • 6 kez Türkiye Kupası Şampiyonluğu,
  • UEFA ve Şampiyonlar Ligine katılma ve Şampiyonlar Liginde 1 kez çeyrek finale çıkma başarısı.

  FB Token’in Avantaj ve Dezavantajları Neler?

  Yerli kripto para borsası Paribu işbirliği ile geliştirilen FB Token’in avantajları ve dezavantajları şu şekilde sıralanabilir:

  Avantajları

  • Takım oyuncuları, yöneticileri ve teknik direktörle tanışma gibi etkileşim ayrıcalıkları elde edilebilir.
  • Düzenlenen özel stat ve tesis turlarına katılma hakkı elde edilebilir.
  • Bilet satışlarında öncelik hakkı kullanılabilir.
  • Düşük maksimum arza sahiptir.
  • Türkiye’de Fenerbahçe önemli bir taraftar kitlesine sahiptir.

  Dezavantajları

  • Taraftar token piyasasında çok sayıda seçenek bulunur.
  • Yerel bir token olması nedeniyle rakiplerine göre negatif ayrışabilir.
  • Saldırı ve çalınma riskine karşı soğuk cüzdan seçenekleri ile saklanabilir.
  • Fiyatları dalgalıdır.

  FB Token Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  FB Token listeleme yapan kripto para borsaları şunlardır:

  • Paribu
  • Bitfinex

  FB Token Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Fenerbahçe Token’e ilişkin kripto analistlerinin öngördüğü fiyat hedefleri aşağıda paylaşılmaktadır:

  • Tech News Leader, 1 yıllık periyotta FB Token fiyat hedefini 3,69 dolar olarak öngörüyor.
  • Wallet Investor, FB Token fiyatının 1 yıl içinde 1,09 dolara gerilemesini bekliyor.
  • DigitalCoin, yılsonu FB Token fiyat hedefini 3,99 dolar olarak açıklıyor.
  • Price Prediction’a göre FB Token, 2023 yıl sonunda fiyatını 3,08 dolara yükseltebilir.

  Sonuç

  Fenerbahçe (FB) Token, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir taraftar jetonudur. FB Token, Paribu ve Fenerbahçe işbirliği ile geliştirildi. Maksimum arzı düşük olan FB Token, sadece iki borsada listelenir. Uzmanlar, FB Token için nispeten olumsuz bir gelecek tasviri yaparlar. Analistler ise FB Token fiyatında kısa vadeli bir artışa inanmaktadırlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle