Kripto Para

Çin’li banka Binance kripto para borsasını yasakladı!

  Kripto para sektörüne karşı sert tutumları ile bilinen Çin hükümetinden bir yasak daha geldi. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Çinli kripto para kullanıcılarının erişimine engellenmiş oldu…

  Çin’den gelen olumsuz haberlere bir yenisi daha eklendi. Son dönemde kripto para madencilerine adeta kök söktüren Çinli yetkililer, şimdi de hedefine kripto para borsalarını aldı. İşlem hacmine göre kripto para sektörünün en büyük borsası olan Binance, Çinli kripto para kullanıcılarının erişimine kapatıldı.

  Çinli yetkililer kripto para borsası Binance’e erişim konusunda yasak uygulamaya başladı. Kripto para basınında geniş yankı bulan gelişme Bitcoin fiyatı üzerinde hiçbir negatif etki yaratmaması ile kafalarda soru işareti bıraktı. Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı, borsalardan gelen güncel verilere göre yüzde 1.59 oranında artışla yeniden 33 bin doların üzerine çıktı.

  Binance Coin Fiyatını Etkiledi

  Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Çin’de güvenlik duvarının arkasına alınan web sitelerinden biri haline geldi. Çinli yetkililer, ülkedeki kripto para kullanıcılarının Binance borsasının web sitesine erişimini engelledi. Dev borsanın web sitesine giriş yapmak isteyen kripto para kullanıcıları, VPN araçları sayesinde borsada işlem yapmaya devam edebiliyor. 

  Güvenlik duvarı sistemi nedeniyle Binance borsasına erişim engeli uygulanınca, borsanın yerel kripto para birimi değer kaybetti. Binance Coin (BNB) fiyatı, borsalardan gelen güncel verilere göre yüzde 1 oranında değer kaybederek yatırımcısını tedirgin etti. Kripto para piyasasındaki belirsizlikler sürerken BNB ve ADA arasındaki rekabet de hız kazandı

  Çin’in Kripto Sektöre Müdahalesi

  Çinli yetkililer son dönemde kripto para sektörüne yönelik sert tutumları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Çin’in bazı eyaletlerinde kripto para madenciliği yapan firmaların elektriklerinin kesilmesi sonucu madenciler ülkeden göç etmek durumunda kalmıştı. Çin’in önde gelen kripto para madencileri İran, Kazakistan ve Rusya gibi ülkelere tesislerini taşımaya devam ediyor. Bu gelişmeler hem BTC hash oranında hem de BTC fiyatında olumsuz sonuçlar doğurdu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle