Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 24 Nisan – 1 Mayıs 2021

  Kripto para piyasasında bir hafta daha geride kalırken, altcoin piyasasında da en çok kazandıran projeler netleşmeye başladı. oldukça volatil geçen 24 Nisan ile 1 Mayıs arasında kripto para birimlerinde çok şaşırtıcı fiyat hareketleri görüldü.

  Geride kalan haftada yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projelerindeki fiyat hareketlerini ve önemli gelişmeleri haftalık özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Fantom (FTM)

  Yerli kripto para yatırımcılarının da portföyünde yer verdiği altcoinler arasında yer alan Fantom (FTM) geride kalan haftanın en çok kazandıran kripto para birimi olmayı başardı. Fantom, 28 Nisan tarihinde bir dijital varlık yönetimi şirketi olan HyperChain Capital'in FTM tokenleri satın aldığını duyurdu. Bu gelişme FTM fiyatının uçuşa geçeceğinin habercisiydi.

  HyperChain Capital, Fantom ekosistemine 15 milyon dolar yatırım yaptığını açıkladıktan sonra altcoin yatırımcılarının ilgisini çekti. Dev şirket daha önce 2018 yılında ekosisteme 2.5 milyon dolarlık bir yatırım yapmıştı. Ayrıca HyperChain, yan kuruluşu Hyperblocks aracılığıyla Fantom'da doğrulama düğümleri de çalıştırıyor.

  Kripto para uzmanları bu yatırım haberinin dışında da FTM fiyatında rekorları getiren gelişmeler olabileceğini açıkladı. Fantom, Perşembe günü Go-Opera adlı en son ağ yükseltmesinden de bir destek almış olabilir. Geliştiriciler, yükseltmenin ağ performansını ve güvenilirliği köklü bir şekilde artıracağını ve ortalama sonlanma süresinin yaklaşık bir saniyeye düşeceğini iddia ediyor.

  Son olarak Fantom, geçtiğimiz birkaç gün içinde SuperFarm, Clover ve Orion Protokolü ile bağlantı kurduğunu duyurdu. Bu duyuru, merkezi olmayan finans ve değiştirilemez token alanındaki elini güçlendirmesi muhtemel gelişmelerden biri oldu. Tüm bu haberlerin etkisiyle FTM fiyatı bir haftalık bazda yüzde 145 oranında artış göstererek yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. 

  Polygon (MATIC)

  24 Nisan ile 1 Mayıs arasında en fazla yükseliş gösteren altcoin projelerinden bir diğeri de Polygon (MATIC) oldu. Polygon (önceki adıyla Matic Network) artık ilk operatörlerden biri olarak BlockSwap StakeHouse Game'in bir parçası olacak. Bu süreçte, işbirliği Poligon Evi'ni başlatacak.

  Polygon'un işlem hacmi, 2. Katman'ın getirdiği likidite nedeniyle son zamanlarda patlayıcı bir büyüme gösterdi. Hem işlem hacmi hem de MATIC fiyatı üzerinde gerçekleşen dikkat çekici yükseliş hareketi altcoin yatırımcılarının da dikkatinden kaçmadı. Bu rallinin arkasında Polygon tarafından yapılan ortaklık anlaşmalarının etkisi fazla oldu.

  OpenSea ve Decentraland dahil olmak üzere çeşitli ademi merkeziyetçi finans projeleri Polygon ekosistemine taşındı. Bu güncellemeler ve ortaklıklar, kripto para yatırımcılarının Polygon'a karşı artan taleplerini açıklayabiliyor. Analistler MATIC fiyatındaki artışın devam edeceğini düşünürken, yatırımcılar da yükselişlerden memnun kaldı. Polygon (MATIC) geride kalan haftada yüzde 126 oranında değer kazandı. 

  MATIC, 26 Nisan'da alçalan bir direnç çizgisinden çıktığından bu yana hızla yükselişine devam etti. Altcoin piyasasında zaman zaman düşüşler görülse de MATIC fiyatı sadece beş günlük bir süre içinde yüzde 143 oranında artmayı başardı. Teknik göstergeler hala yükseliş eğilimi gösteriyor ve yukarı doğru hareketin devamını destekliyor.

  Avalanche (AVAX)

  Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği projelerden Avalanche (AVAX) da bu haftayı boş geçmedi ve yatırımcısına ciddi oranda kazanç bıraktı. Avalanche, son derece ölçeklenebilir olmasının yanı sıra günümüzde blockchain tabanlı sistemlerin karşılaştığı birlikte çalışabilirlik büyük sorununa çözüm bulmak için tasarlandı. Projenin son dönemde altcoin yatırımcılarının radarında olduğu biliniyordu. 

  Avalanche, ademi merkeziyetçilik ve güvenlikten ödün vermeden ikinci bir hedefe, yüksek performansa ve üretkenliğe ulaşmak için yeni güncellemeler yaptığını duyurdu. Bu özellikler onu mükemmel bir DeFi platformu ve mükemmel bir ödeme platformu haline getirdiği için AVAX fiyatına da olumlu yansıması oldu. Milyonlarca doğrulayıcıyı barındırabilme ve zincirler arasında son derece özelleştirilebilme avantajları sunan AVAX fiyatında ciddi bir artış yaşandı

  Avalanche, diğer stake etme platformlarının aksine, enflasyonun neden olduğu sürekli düşüşü yaşamadığı için altcoin yatırımcılarının en önemli tercihlerinden biri haline gelmeyi başardı. Ethereum katili olarak lanse edilen Avalanche (AVAX) kripto para birimi haftayı yüzde 54 oranında artışla kapatmaya çok yakın görünüyor. AVAX yatırımcıları da böylelikle hedefledikleri kazançları volatil geçen kripto para piyasasında realize edebildiler. 

  Harmony (ONE)

  Güvenilir bir Ethereum köprüsüne sahip bir parçalama protokolü olan Harmony (ONE), bu haftanın en çok kazandıran altcoin projeleri arasında yer almayı başardı. ONE fiyatının yükselişe geçmesinde kripto para basınında yer alan bazı duyurular etkili oldu. Harmony, merkezi olmayan bir stablecoin ihraç ve ticaret platformu olan OIN Finance'in tek destekli stablecoin oluşturmak için Harmony ile ortaklığını duyurdu. 

  ONE destekli bir stabilcoin, DeFi ekosisteminin büyümesine yardımcı olduğu için Harmony için önemli bir başarı olarak görüldü. Bu sebeple ONE fiyatı çok hızlı bir şekilde yükseliş rallisine başladı. Diğer tüm DeFi protokollerinde kullanılabilen önemli bir DeFi ilkelinin kurulmasına yardımcı olan bu ortaklık, altcoin yatırımcılarını da heyecanlandırdı.

  Şimdi Harmony, ONE token ile teminatlandırılmış veya "desteklenen" bir kişiye sahip olacak. Birçoğunun duyduğu sabit paralar USDT, USDC, DAI ve diğerleridir. Harmony, Harmony'yi yerel olarak desteklemek için yerleşik stablecoin ihraççılarıyla aktif olarak çalışıyor. Bu gelişmeler ONE token fiyatında hızlı bir ralli başlattı ve yüzde 52 oranındaki değerleme ile haftanın en çok kazandıran altcoin projeleri arasında yer almasını sağladı. 

  Aave (AAVE) 

  Son birkaç ayda çok sayıda yatırımcı çekmeyi başaran merkeziyetsiz finans (DeFi) dünyasının en popüler projelerinden biri de Aave (AAVE) oldu. DeFi dünyasında rekabet kızıştıkça, pazar payı kazanmak için gelişmeler yapan Aave kripto para yatırımcılarının radarına takıldı. AAVE 27 Nisan'da bir likidite madenciliği programı başlattığını duyurmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. 

  Söz konusu programın borçlanma ve borç verme faaliyetini artırması ile daha fazla yatırımcının ilgisini çekmesi muhtemel görülüyordu. Mevcut program Temmuz ayına kadar çalışacak ve ardından topluluk parametreleri gerektiği gibi gözden geçirip değiştirecek. Bunun gibi gelişmeler altcoin projeleri arasında AAVE token fiyatına olumlu yansıdı

  Altcoinler arasında likidite madenciliği sadece Aave V2'de tanıtıldı ve bu duyuru da yatırımcıları, toplam değerin büyük bir kısmını kilitli tutan AAVE tokena ilgi duymalarını sağladı. Altcoin yatırımcılarına bu hafta azımsanmayacak kazançlar sağlayan AAVE fiyatı geride kalan haftada yüzde 49 oranında artış göstererek yatırımcısının yüzünü güldürdü. 

  Piyasa değerine göre en değerli ilk 10 kripto para birimi içinde yer alan altcoin projelerinden sadece Ripple (XRP) yükselen performansıyla dikkat çekti. XRP fiyatında yüzde 50’ye yakın artış yaşanırken bunun dışında ETH, BNB, ADA, DOGE, DOT, UNI ve BCH kazançları bu seviyeye yaklaşamadı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle