Analist açıkladı: BTC’de bu seviye görülürse sıçrama olur!

  Kripto para piyasalarının ünlü analistlerinden, Fairlead Strategies’in kurucusu Katie Stockton Bitcoin (BTC) fiyatına ilişkin heyecan uyandıran bir tahminini paylaştı. Stockton, Bitcoin’in oldukça verimli şekilde geçirdiği hafta sonunun ardından, görülebilecek bir direnç seviyesinin aşılması durumunda fiyatın nereye kadar sıçrayacağına ilişkin tahminlerini paylaştı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Mayıs ayı ortalarından sonra yaklaşık iki ay boyunca düşüş eğiliminde ve yatay seyirde seyretti. Bu süreçte bir kez 41 bin dolar seviyesini gören, bir kez de 28 bin 800 dolar seviyesine gerileyen Bitcoin, süreç boyunca genel itibariyle 30 bin dolar üzerinde kalma mücadelesi verdi. Bu durgun ve verimsiz sayılabilecek sürecin ardından BTC, geçtiğimiz hafta sonunda çok ciddi değer artışları ile karşılaştı. 24-25 Temmuz tarihlerinde BTC %15’lik değer artışı yaşadı ve yatırımcılarını sevindirdi.

  BTC Ani Yükselişi ile Boğa Zemini Mi Oluşturdu?

  Hafta sonunda gelen artış ile birlikte Bitcoin 50 günlük hareketli ortalamasını da oldukça geride bıraktı. Bu artış ve grafik, birçok analist ve uzmana göre gelecek dönemler için olumlu anlamda önemli ipuçları veriyor. BTC’nin gelecek dönemlerde daha fazla yükseliş için zemin oluşturduğunu düşünenlerden biri olan, Fairlead Strategies’in kurucusu ve teknik analist Katie Stockton, BTC ile ilgili olarak heyecanlandıran tahminlerini paylaştı.

  Analistin Tahmini İçin BTC’nin Yüzde 30’dan Fazla Yükselmesi Gerek

  Stockton, verimli geçen hafta sonundan sonra hafta başında yaptığı açıklamalarında Bitcoin’in son rallisi için olası bir güçlü direnç noktasını işaret etti. Ünlü analiste göre BTC’nin önünde bu rallide ilk olarak 43 bin dolar seviyesinde güçlü bir direnç bulunuyor. Katie Stockton, Bitcoin’in bu direnci geçmesi durumunda, fiyatın hızlı bir şekilde 51 bin dolar seviyesine kadar sıçrayabileceğini düşünüyor. Stockton’un açıklama yaptığı sıradaki BTC fiyatı baz alındığında, BTC’nin bu seviyeye yükselebilmesi için %32 oranında değer artışı yaşaması gerekiyor.

  Stockton’un İşaret Ettiği Direncin Üstünde Başka Direnç Var Mı?

  Katie Stockton’un işaret ettiği 51 bin dolar bölgesinin görülebilmesi için, Bitcoin’in 44 bin 600 dolar seviyesinde bulunan 200 günlük hareketli ortalamasını da aşması gerekiyor. Her ne kadar Stockton 43 bin dolar seviyesini güçlü direnç bölgesi olarak işaret ediyor olsa da bu seviyeler için birçok analist, 200 günlük hareketli ortalama seviyesinin de güçlü bir direnç oluşturabileceğini düşünüyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle