Ünlü analist ETH vs BTC rekabetinde tarafını seçti

  Coin Bureau’nun sahibi ve Guy ismiyle tanınan kripto para analisti son açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çekti. Ethereum (ETH) ile Bitcoin (BTC) rekabetine değinen piyasa analisti, Ethereum’un öne geçebileceğini vurguladı…

  Kripto para topluluğunun popüler isimlerinden biri olan ve Guy ismiyle tanınan analist, Ethereum (ETH) ile Bitcoin (BTC) arasındaki tartışmalara dahil oldu. Popüler analist, son görüşlerinde Ethereum’un neden Bitcoin’den daha büyük bir piyasa değerine ulaşma potansiyeline değindi. 

  Youtube kanalından video yayınlayan ünlü analist, DeFi sektörünün geleneksel finansal araçlardan daha üstün yanlarına değindi. Analiste göre bu projeler geleneksel rakiplerine göre daha yüksek getiri isteyen yatırımcıları çekme potansiyeline sahip. 

  Ethereum Açıklaması Dikkat Çekti 

  Ünlü analist, merkezi olmayan finans protokollerinin giderek daha fazla benimsenmesi durumunda, Ethereum’u piyasanın en büyük kripto para birimi yapacağını belirtti. Deneyimli analist, Ethereum blockchain üzerinde çalışan ve yeni güncellemeler ile verimliliği artan akılı sözleşme platformlarının önemini vurguladı.

  “Bu güncellemeler tamamlandığında, bu akıllı sözleşmeli kripto para birimlerine olan talep bir nedenden ötürü tavan yapacak: DeFi. En basit DeFi protokollerinde bile bulabileceğiniz getiriler, şu anda herhangi bir merkezi finansal sezginin size sunabileceğinden çok daha yüksektir.”

  “ETH Piyasa Değerinde BTC’yi Geçebilir”

  Piyasadaki yatırımcı tercihlerine dikkat çeken Guy, şunları söyledi: “Büyük ve küçük yatırımcılar enflasyondan doğan baskıyı hissediyorlar. Bu yüzden kurumsal yatırımcılar DeFi’a yığılıyor. Bitcoin hash oranı çöküşünün ardından yaralarını sararken, Ethereum bundan pek etkilenmedi ve DeFi da aynı şekilde sabit kaldı.”

  Ethereum’un Bitcoin’i geçme konusunda iyi bir potansiyele sahip olduğunu belirten analist sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bunlar gibi genel kullanıcı benimsemesi ve diğer faktörler nedeniyle, bir sonraki boğa rallisinde Ethereum’un Bitcoin’i piyasa değeri ile geçtiğini görmemiz oldukça olası. Ethereum, Bitcoin’den önce borsada fon olarak işlem görürse bu daha kolay gerçekleşebilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle