CryptoPlanes (CPAN) Token Nedir, Nasıl Alınır? Hangi Borsada Var?

  Popüler metaverse projesi CryptoPlanes, son dönemdeki zayıf performansı ardından daha fazla yatırımcının ilgisini çekmeyi başardı. Projenin yerel varlığı CPAN’i daha yakından tanımak isteyen okurlarımız için hazırlanan rehber içeriğimiz; CryptoPlanes nedir, ne vaat eder, artıları ve eksileri nelerdir, CPAN nereden ve nasıl alınır gibi soruları yanıtlıyor.

  CryptoPlanes (CPAN) Token Nedir?

  CryptoPlanes, Binance Smart Chain (BSC) ağı üzerine inşa edilmiş uçak temalı bir kazan-kazan oyunudur. Oyun içi uçakların tümünün NFT şeklinde temsil edildiği CryptoPlanes oyununun yerel varlığı CPAN belirtecidir. CPAN Token, oyun içi ticaret gereksinimlerini karşılamak üzere geliştirilmiş bir BEP-20 belirtecidir.

  CryptoPlanes Projesi ve Whitepaper

  CryptoPlanes, metaverse temelli bir sanal oyun evreni oluşturarak metaverse kavramının benimsenmesini artırmak istiyor. BSC ağı üzerinde kazan-kazan teması ile geliştirdiği uçtak temalı savaş oyunu ile start veren CryptoPlanes; oyuncuya karşı bilgisayar, oyuncuya karşı oyuncu ve uçaklara karşı araba savaşları gibi farklı temalı deneyim ve oyun modları sundu.

  Oyunun dinamiği basitçe oyuncuların deneyim puanları ve CPAN kazanabildikleri bir şekilde işler. Elde edilen bu kazanımlar ile oyuncular yeni ekipmanlar alabilir, yeni uçaklara yatırım yapabilir ya da gerçek para olarak elde ettikleri CPAN Token’leri çekebilirler. Tıpkı CryptoCars projesinde olduğu gibi geliştiriciler, CryptoPlanes içindeki tüm uçakları NFT ile temsil ederek blockchain üzerinde benzersiz değerli varlıklar şeklinde geliştirildi.

  CryptoPlanes, başarı elde etmek için bir önceki modeli ile benzer bir çalışma formülünü tercih etti. Oyunculara oyun oynarken aynı anda kazanç elde ettikleri kazan-kazan temasını sunan geliştiriciler, bu yaklaşımı farklı oyun modları ile süsleyerek kullanıcılara yeni alternatifler sundular. Bununla birlikte CPAN yardımcı belirteci yanında CCAR isimli token’in stake edilerek ödül kazanılabilecek bir sitem geliştiren ve BSC ağının hisse kanıtı (Proof-of-Stake, PoS) konsensüs mekanizması ile güvenliğinin sağlandığı projedir.

  CPAN Token Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  CryptoPlanes, 2021 yılının Ekim ayında Ly Tran ve An Nguyen tarafından Vietnam merkezli olarak geliştirildi. CryptoCars ile aynı ekip tarafından geliştirilen projede Ly Tran CEO, An Nguyen ise CTO olarak görev almaktadır.

  Tran, Ho Chi Minh Bach Khoa Üniversitesi’nde bilgisayar okudu. Nguyen ise iOS, Android ve BlackBerry’de mobil uygulama deneyimine sahip bir bilgisayar bilimi mezunudur. İkili aynı zamanda CryptoCars geliştirmesinde de birlikte çalışırken, yeni güncelleme ile iki projeyi CryptoCity ismi altında birleştirmeyi düşünüyorlar.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  CPAN Token kullanım alanları şu şekildedir:

  • Oyun İçi Ödül: Kazan-kazan mekanizması gereği oyuncular, kazandıkları oyun ve deneyim karşılığında CPAN cinsinden ödüllendirilirler.
  • Para Çekme: Platformda kazanılan CPAN Token’ler çekilmek adına itibari para birimlerine dönüştürülebilir.
  • NFT Ticareti: Oyun içi NFT cinsinden temsil edilen öğelerin satın alımında CPAN kullanılır.
  • Yatırım: PancakeSwap üzerinden CPAN alınabilir ve satılabilir.
  • Para Transferleri: BEP-20 destekli cüzdanlar arası CPAN ile para transferleri kullanılabilir.

  CryptoPlanes Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  CryptoPlanes, tipik bir kazan-kazan teması ile geliştirildi. Metaverse dünyasının benimsenmesine katkı sunmak isteyen projenin özel yönleri şu şekilde paylaşılabilir:

  • CPAN, oyun içi ticaretin yanında pazarlama ve platform geliştirme aşamalarında harcanır.
  • CryptoPlanes’in işlem ücreti yoktur ve neredeyse anında onay süresi ile çalışır.
  • Binance Smart Chain’den BigchainDB’ye bağlamak için CryptoCars tarafından oluşturulan bir token köprüsü kullanılır.
  • Oyundan kazanılan CPAN Token platformdan çekilerek itibari paraya dönüştürülebilir.
  • Oyunda birden fazla mod ve deneyim bir arada bulunur.

  CPAN Token’in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Kullanıcılara sürükleyici bir oyun deneyimi ile birlikte kazanç fırsatı sunan CryptoPlanes projesinin artıları ve eksileri şu şekilde paylaşılabilir:

  Avantajları

  • Oyunda herhangi bir işlem ücreti uygulanmaz.
  • Oyunda kazanılarak CPAN kazanılabilir.
  • Ağ güvenlidir.
  • Oyun, neredeyse anında onay süresi ile çalışır.
  • Birden fazla farklı oyun modu tanımlıdır.
  • Maksimum CPAN arzı düşüktür.

  Dezavantajları

  • Tek bir kripto para borsasında listelenir.
  • Projenin web sitesine yapılan erişimde problem yaşanmaktadır.
  • Metaverse projeleri ile rakip olması, CPAN fiyatı üzerinde baskı yaratabilir.
  • Saldırı ve çalınma riskine karşı donanım cüzdanda saklanabilir.

  CPAN Token Hangi Borsalarda Var?

  CPAN Token PancakeSwap (v2) borsasında listelenir. Tasarruflarınızla CPAN satın almak için PancakeSwap (v2) üzerinden hesap açarak USDT veya WBNB paritelerini kullanarak işlem yapabilirsiniz.

  CryptoPlanes (CPAN) Token Piyasa Bilgileri

  CPAN Token maksimum arzı 100.000.000 adettir. CPAN Token, 17 Aralık 2021 tarihinde $488,69 fiyatla tüm zamanların en yüksek değerine (ATH) ulaştı. CPAN Token’de tüm zamanların en düşük fiyatı (ATL) ise $0,00000006223 fiyatla 28 Ekim 2022 tarihinde görüldü. CPAN Token geleceğine yönelik yapılan değerlendirmelere ulaşmak için piyasa analizi yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

  CPAN token Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  • 1. Adım: PancakeSwap web sitesine giriş yapın ve borsada ücretsiz hesap oluşturun.
  • 2. Adım: Hesabınızı KYC doğrulamalarını tamamlayarak aktifleştirin.
  • 3. Adım: Hesabınıza para gönderin.
  • 4. Adım: Bakiyeniz uyarınca kripto para alım ve satım menüsünü kullanarak CPAN Token alım emri verin ve emrin gerçekleşmesini bekleyin.
  • 5. Adım: Gerçekleşen emir ardından borsa cüzdanınızda saklanan CPAN’ı dilerseniz alternatif saklama seçeneklerine yönlendirebilirsiniz.

  Özet Olarak

  CryptoPlanes (CPAN) Token, BEP-20 standartlarında geliştirilen ve kazan-kazan mekanizmasına sahip uçak temalı oyunun yardımcı program belirtecidir. CryptoPlanes, CryptoCars geliştirici ekibin tarafından piyasaya sürüldü. Oyunda birden fazla oyun modu bulunur ve oyuncular, geçirdikleri süre zarfında deneyim puanı ve CPAN Token kazanabilirler. Maksimum token arzı 100 milyon adetle sınırlanan CPAN Token’i sadece PancakeSwap üzerinden satın alabilirsiniz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle