Dev şirketin CEO’sundan açıkça ETH ve DeFi desteği

  Son dönemlerde lider altcoin Ethereum (ETH), özellikle Bitcoin’den (BTC) daha iyi performanslar ortaya koyarak dikkatleri çekmeye başladı. Ark Investment Management CEO’su Cathie Wood da Ethereum’a verdiği desteği açıkça gösteren isimlerden biri oldu.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son dönemlerde bir kez daha volatil bir yapıda olduğunu gözler önüne serdi. Mayıs ayından sonra, Temmuz sonlarında ciddi yükselişler elde ederek dikkatleri çeken BTC ile birlikte genel anlamda kripto para piyasaları da ayaklandı. Bu şekilde yükselişe geçen kripto paralardan biri olan Ethereum (ETH), özellikle BTC’den daha iyi performans ortaya koyarak daha fazla dikkat çekmeyi başardı. Ethereum adına gelen olumlu yorumlar da böylece artış göstermeye başladı.

  Son Dönemlerde ETH ve BTC

  Bitcoin 21 Temmuz’dan sonra 8 kez art arda yeşil mum grafiği çizdi. Bu başarılı grafik gidişatı, 2013’ten sonra ilk kez görüldü. Öte yandan aynı süreçte ETH ise üst üste 13 gün pozitif bölgede kalarak, bir bakıma BTC’yi bu süreçte gölgede bıraktı. Son dönemlerdeki pozitif performanslarını bir de ETH ağında gerçekleşen Londra hard forku ile güçlendiren ETH için olumlu yorumlar gelmeye devam ediyor. Bu kez Ethereum’a desteğini gösteren kişi ise Ark Investment Management CEO’su Cathie Wood oldu.

  Wood Desteğini Paylaşımıyla Gösterdi

  Cathie Wood, yaptığı son paylaşımında Ethereum’a olan desteğini gösterirken, ETH’yi çevreleyen geniş merkezsiz finans ekosistemini (DeFi) de desteklediğini gösterdi. Twitter üzerinden Wall Street bağışları ile ilgili yapılan bir paylaşımı doğrudan paylaşan Wood, paylaşımında “ARK Investment Ethereum blok zinciri ve çevresinde gelişen DeFi inovasyonunu alkışlıyor” ifadelerine yer verdi. Ethereum’a ve DeFi sistemine desteğini gösteren Wood, daha önce de benzer şekilde bu alanlara olan desteğini göstermişti.

  Şirketin Grayscale Ethereum Trust Hisseleri

  Ark Investment Management tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan son başvuruya göre şirket, 30 Haziran itibariyle Grayscale Ethereum Trust’ın kümülatif olarak 721 bin 936 adet hissesine sahip. Bu da yaklaşık olarak 16,2 milyon dolara denk geliyor. Yani Wood’un paylaşımlarıyla gösterdiği desteğin somut adımlarla da gösterildiği biliniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle