JPMorgan’dan ETH değerlendirme: Farklı bir konumda!

  JPMorgan analistlerinden Ethereum’a yönelik çarpıcı bir değerlendirme geldi. ABD’li düzenleyicilerin baskısı altında inleyen kripto para piyasalarının en büyük altcoin’ini ele alan analistler, Kongre’nin ETH’ı farklı bir konuma getirebileceğini söylediler!

  JPMorgan stratejilerinden en büyük altcoin’e yönelik yeni bir değerlendirme geldi! Amerika Birleşik Devletleri (ABD) milletvekillerinin Ethereum’a (ETH) yapacakları değerlendirmeye yönelik değerlendirme paylaşan JPMorgan analistleri, sınıflandırmadan kaçınmak ve yatırımcıları korumak anlamında en büyük altcoin için farklı bir kategori bulunabileceğini iddia etti!

  “Ethereum’u Menkul Kıymet Olarak Tanımlamaktan Kaçınacaklar”

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından aralarında Cardano (ADA) ve Solana (SOL) gibi ETH rakiplerinin de bulunduğu bir dizi altcoin “menkul kıymet” olarak sınıflandırıldı. SEC, bu sınıflandırma ardından Binance ve Coinbase’e “kayıt dışı menkul kıymet satışı” sebebi ile dava açtı! Davaya konu altcoin’ler arasında ETH geçmezken JPMorgan bu detaya dikkat çekerek ETH için ayrı bir sınıflandırma gelebileceğini savundu.

  Nikolas Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan analistleri paylaştıkları son değerlendirmede, “Ethereum’u menkul kıymet olarak tanımlamaktan kaçınmak için, ETH ve diğer kripto para birimlerine özgü yeni bir kategori oluşturulması mümkün” ifadelerini kullandılar. Raporda bu kategori için emtialara yönelik öngörülen daha fazla kısıtlama olacağını tahmin ettiler. Yatırımcıların korunması bu nokta milletvekillerinin değerlendirmesinde motivasyon kaynağını oluşturacak.

  Hinman’a Göre Ethereum Menkul Kıymet!

  JPMorgan stratejistlerince paylaşılan raporda SEC ile Ripple arasındaki dava da konu edildi. Devam eden davada yayınlanan Hinman belgelerine atıfta bulunulurken, bu belgelerde de Etheruem için menkul kıymet değerlendirilmesi yapıldığını hatırlattılar.

  Belgeler, eski SEC yöneticisi Bill Hinman’ın kripto para birimleri hakkındaki görüşlerini içeriyor. Bu belgelerde Hinman, “Ethereum’un yeterince merkeziyetsiz bir blok zinciri ağı olması nedeniyle bir menkul kıymet olmadığı” iddiasında bulunmuştu. Belgeleri davada kullanan Ripple, bu belgeler ile SEC’e karşı üstünlük kazandı. Yine bir oturumda SEC Başkanı Gary Gensler de Ethereum hakkında görüş bildirmekte kaçınmıştı. Her ne kadar New York Magazine’e verdiği demeçte Bitcoin dışındaki her kripto para birimini “menkul kıymet” olarak görse de sürecin devamında Gensler, ETH hakkında bir sınıflandırma yapmaktan kaçındı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle